Оце так «влип» — весняний грип?

Оце так «влип» — весняний грип?

Що й казати — дуже прикро «зловити» застуду навесні, коли все навколо цвіте й оживає. Зрозуміло, що лежати в ліжку з температурою і кашлем о цій порі вкрай невесело. Але лікарі застерігають: різке потепління часто вводить в оману, і люди втрачають пильність — завчасно знімають теплі речі, стоять на протягах.

Точність — ввічливість лікарів

Точність — ввічливість лікарів

У Дмитрика заболіло горло, але високої температури, яка зазвичай супроводжує ангіну, не було. Після огляду педіатр визначила недугу як «банальне» ГРЗ, порадила постільний режим і традиційне при гострореспіраторному захворюванні лікування.

Не «зупинка на вимогу»...

Не «зупинка на вимогу»...

Довгий час словосполучення «чоловічий клімакс» загал сприймав як лінгвістичне непорозуміння. Адже вікові зміни в організмі, які медики називають клімактеричними, «за визначенням» стосувалися лише жіночої статі. Однак лікарі стверджують: це фізіологічне явище не оминає нікого, і гендерної різниці немає, відмінність можлива лише в деталях — у прояві чи перебігу клімактеричного періоду.

«Хандрить» хребет...

«Хандрить» хребет...

Якби складали «рейтинг» недуг, які нині дошкуляють фактично кожній дорослій людині, то остеохондроз, певне, мав би всі шанси очолити список. Сьогодні це найпоширеніше захворювання хребта, яке складно попередити і не так просто лікувати, оскільки недуга має багато причин і може проявлятися по-різному, часто маскуючись під інші діагнози.

Захист для «фільтрів»

Захист для «фільтрів»

Учені з Великої Британії недавно опублікували дослідження, в якому проаналізували ймовірність розвитку ниркової недостатності залежно від статі і віку людини. Вчені, зокрема, підрахували, що приблизно один із 40 чоловіків і одна з 60 жінок середнього віку стикаються з нирковою недостатністю. Недуга значно частіше загрожує людям зі зниженими функціями нирок.

Поки грім не гряне...

Поки грім не гряне...

Страхи в дитячому віці — явище поширене. Найбільше діти бояться самотності, темряви, болю. В одних це почуття минає швидко, для інших стає проблемою. У Яринки страхи почали проявлятися в трирічному віці. Дівчинка панічно боялася залишатися сама в темній кімнаті. Їй здавалося, що в кожній шпарині засів «великий чорний павук», який неодмінно виповзе, щойно мама причинить за собою двері.

За крок від темряви...

За крок від темряви...

Ще донедавна медики вважали втрату зору «прерогативою» літніх людей. Однак нині, за спостереженнями вітчизняних офтальмологів, ця проблема дедалі більше турбує і тих, хто зовсім недавно перетнув «віковий екватор» — сорокаріччя. Хвороби очей дуже підступні, адже тривалий час можуть ніяк не проявляти себе.

Живильний фактор води

Живильний фактор води

22 березня світова спільнота відзначатиме Міжнародний день води. Цього дня дослідники, екологи, науковці, лікарі–дієтологи обговорюватимуть «водні» проблеми в усіх аспектах, а особливо вплив вологи на стан людського організму.

Вчепився, як кліщ у порох

Вчепився, як кліщ у порох

Як стверджують медики, захворюваність на алергію за останні 20 років зросла в три–чотири рази. З кожним роком таких хворих більшає. Лікарі пов’язують цю невтішну тенденцію із погіршенням екології, стресами, від яких потерпає сучасна людина, а також особливостями її харчування. Велику роль відіграє спадковість.