Не «зупинка на вимогу»...

Не «зупинка на вимогу»...

Довгий час словосполучення «чоловічий клімакс» загал сприймав як лінгвістичне непорозуміння. Адже вікові зміни в організмі, які медики називають клімактеричними, «за визначенням» стосувалися лише жіночої статі. Однак лікарі стверджують: це фізіологічне явище не оминає нікого, і гендерної різниці немає, відмінність можлива лише в деталях — у прояві чи перебігу клімактеричного періоду.

«Хандрить» хребет...

«Хандрить» хребет...

Якби складали «рейтинг» недуг, які нині дошкуляють фактично кожній дорослій людині, то остеохондроз, певне, мав би всі шанси очолити список. Сьогодні це найпоширеніше захворювання хребта, яке складно попередити і не так просто лікувати, оскільки недуга має багато причин і може проявлятися по-різному, часто маскуючись під інші діагнози.

Захист для «фільтрів»

Захист для «фільтрів»

Учені з Великої Британії недавно опублікували дослідження, в якому проаналізували ймовірність розвитку ниркової недостатності залежно від статі і віку людини. Вчені, зокрема, підрахували, що приблизно один із 40 чоловіків і одна з 60 жінок середнього віку стикаються з нирковою недостатністю. Недуга значно частіше загрожує людям зі зниженими функціями нирок.

Поки грім не гряне...

Поки грім не гряне...

Страхи в дитячому віці — явище поширене. Найбільше діти бояться самотності, темряви, болю. В одних це почуття минає швидко, для інших стає проблемою. У Яринки страхи почали проявлятися в трирічному віці. Дівчинка панічно боялася залишатися сама в темній кімнаті. Їй здавалося, що в кожній шпарині засів «великий чорний павук», який неодмінно виповзе, щойно мама причинить за собою двері.

За крок від темряви...

За крок від темряви...

Ще донедавна медики вважали втрату зору «прерогативою» літніх людей. Однак нині, за спостереженнями вітчизняних офтальмологів, ця проблема дедалі більше турбує і тих, хто зовсім недавно перетнув «віковий екватор» — сорокаріччя. Хвороби очей дуже підступні, адже тривалий час можуть ніяк не проявляти себе.

Живильний фактор води

Живильний фактор води

22 березня світова спільнота відзначатиме Міжнародний день води. Цього дня дослідники, екологи, науковці, лікарі–дієтологи обговорюватимуть «водні» проблеми в усіх аспектах, а особливо вплив вологи на стан людського організму.

Вчепився, як кліщ у порох

Вчепився, як кліщ у порох

Як стверджують медики, захворюваність на алергію за останні 20 років зросла в три–чотири рази. З кожним роком таких хворих більшає. Лікарі пов’язують цю невтішну тенденцію із погіршенням екології, стресами, від яких потерпає сучасна людина, а також особливостями її харчування. Велику роль відіграє спадковість.

Утримати «вісь світу», яка похитнулася...

Утримати «вісь світу», яка похитнулася...

Моя сусідка бабця Лариса, для якої телевізор — чи не єдине «вікно у світ», днями зізналася, що вже боїться вмикати той «ящик».

«Перехвилююся, а потім заснути не можу, — розповідає жінка. — Спершу показували вбитих, поранених, сльози і кров. Співпереживала разом з усіма українцями.

Щасливі у Щавниці

Щасливі у Щавниці

Майже два століття тому це містечко в Малопольщі мало славу модного курорту: до «польського Баден–Бадена», як називали Щавницю, приїздили найвідоміші люди краю. Але після соціальних потрясінь — Друга світова, тривала «комуністична стабільність» — оздоровниця фактично «відійшла в тінь».

У похід — до довголіття

У похід — до довголіття

Універсальне бажання людини у будь–якому віці: прожити довго і не хворіти. Які фактори пришвидшують старіння, як обійти ці підступні «рифи» і допомогти організму якомога довше перебувати в тонусі? На думку лікарів і вчених, стан здоров’я людини лише на 10 відсотків залежить від медицини, 20 — від генетики (спадковості), 20 — від навколишнього середовища, а 50 відсотків — від нас самих.