Обережно, «Динамо» закривається!

Обережно, «Динамо» закривається!

Учорашній день став історичним для київського «Динамо». Ні, не через матч із римською «Ромою». Попереду в столичного клубу ще будуть і поразки, і нічиї, і, звісно, перемоги. Але саме 27 листопада «Динамо» остаточно перестало бути «народною» командою й перетворилося на «ТОВ братів Суркісів». Уболівальники, і не лише вони, а навіть один із найбільших акціонерів — пан Згурський, колишній мер Києва — фактично опинилися «поза грою».

На Майдані буде віче

На Майдані буде віче

День свободи 22 листопада — річницю Помаранчевої революції на майдані Незалежності — в Києві, швидше за все, знову відзначатимуть без політиків. Натомість завтра на центральній площі відбудуться концерт і мітинг. Відповідну заявку до київської мерії подав оргкомітет, про плани якого вчора на прес–конференції звітував голова громадської організації «Реформація» Микола Коханівський.

Відступ «Регіонів»

Відступ «Регіонів»

Партія регіонів вирішила не повторювати свій досвід–2006 і не вдаватися до «майданних» акцій як засобу тиску на опонентів. Якщо минулого року «регіонали» боролися проти «помаранчевої» коаліції мітингами на Майдані та під Центрвиборчкомом, то тепер обійдеться без «вулиці». Учора на центральній площі Києва закінчилися роботи з розбирання та згортання сцени, яку «януковичі» за інерцією спорудили ще за тиждень до голосування 30 вересня. Намети біля ЦВК прибрали кілька днів тому.

Поділили «апельсин»

Учора, як і було обіцяно, переможці дострокових парламентських виборів — БЮТ та «НУНС» — оприлюднили текст своєї коаліційної угоди. Коментуючи ці домовленості, Юлія Тимошенко заявила, що всі керівники силових відомств будуть призначені за поданням Віктора Ющенка. «Наша команда пішла назустріч Президенту, тож усі силові відомства, міністерства і Генпрокуратура, їхні керівники затверджуватимуться за поданням Президента», — каже Тимошенко.

Енергобезпека — з литвинами

Енергобезпека — з литвинами

У столиці Литви вчора й сьогодні відбувається так званий Енергетичний саміт — Вільнюська конференція з питань енергетичної безпеки–2007 «Відповідальна енергетика для відповідальних партнерів». У цьому заході бере участь і Президент України Віктор Ющенко. Загалом на конференції, яка є продовженням Краківського саміту (травень 2007), працюють делегації із майже 20 країн. Окрім Ющенка й президента Литви Адамкуса, на конференції главами держав представлені також Польща, Латвія, Румунія, Грузія й Азербайджан. Від Євросоюзу — комісар з питань енергетики.

«Срібна акція» БЛ

За умов суто «помаранчевої» більшості акція Блоку Литвина не буде «золотою», а сам Литвин не виторгує за своє долучення до більшості посаду спікера. Однак приєднання до якоїсь зі сторін Блоку Литвина, без сумніву, додасть цьому табору більшої стійкості. І якщо зараз Блок Тимошенко плюс «Наша Україна — Народна самооборона» мають 230 теоретичних мандатів, тобто лише на чотири більше від потрібного «більшовицького» мінімуму, то приєднання фракції Литвина (20 осіб) переможцям не завадило б. По суті, якщо говорити мовою символів, ідеться про «срібну акцію».

«Те саме робиш і ти, Юліє»

«Те саме робиш і ти, Юліє»

Черговим піар–ходом Юлії Тимошенко перед виборами став позавчорашній одноденний марш–кидок до Лондона. Це вже друге закордонне місто в передвиборчому турне лідерки БЮТ — трохи раніше вона побувала в Неаполі, де знялася у фільмі про українських заробітчан. А в британській столиці пані Юлія зустрілася з екс–прем’єр–міністром Великої Британії Маргарет Тетчер — передусім для того, щоб попозувати для фото– й телеоператорів.

«Всі як один». Відпустка почалася

«Всі як один». Відпустка почалася

Перший день своєї передвиборчої відпустки Прем’єр­міністр Віктор Янукович присвятив агітаційній поїздці в Запорізьку область. Вибір регіону логічний з огляду на те, що доля виборів вирішується не на Донбасі чи Прикарпатті, а в областях, прилеглих до центру України, — саме тут виборці найбільш хиткі у своїх симпатіях та намірах голосувати. На мітингу в Мелітополі лідер Партії регіонів виступив насамперед із закликом до мобілізації своїх прихильників.

Поганому мерові намети заважають

Поганому мерові намети заважають

Столичний градоначальник Леонід Черновецький вирішив заборонити у Києві розміщення наметів від партій і блоків. «Я категорично забороняю розміщення агітаційних наметів у Києві всіх без винятку політичних сил, незалежно від їхньої політичної орієнтації», — заявив Черновецький у суботу. Леонід Михайлович вирішив: «Я не дозволю перетворити наше рідне місто на місце побоїща політичних суперників». На думку Черновецького, ці потворні намети наводять безлад на міських вулицях, так само як і сміття, яке залишають після себе звезені з усієї країни мітингувальники, повідомляє прес–служба КМДА.

Підсудний Мін’юст

Підсудний Мін’юст

Ще перед стартом позачергових виборів багато говорили про те, що переможена сторона після оголошення результатів неодмінно оскаржуватиме підсумки голосування у суді. Як видно, однією з юридичних зачіпок стане ситуація із Громадянською партією «Пора», тобто «клоном» цієї партії. Через день після того, як Центрвиборчком зареєстрував кандидатський список «Пори» (Ярослава Годунка), блок «Наша Україна — Народна самооборона» подав судовий позов, і окружний адміністративний суд Києва у п’ятницю пізно ввечері повністю задовольнив позивні вимоги «НУНС», визнавши протиправними дії Мін’юсту щодо зміни складу керівних органів «Пори». Окрім того, зазначає пресслужба ГП «Пора» (голова — Влад Каськів, член блоку «НУНС» від ГП «Пора­1»), суд визнав протиправним факт видачі Мін’юстом засвідчених копій статуту та свідоцтва про реєстрацію партії «Пора», які були передані для реєстрації в ЦВК «Порою» (Годунка).