«У вас нема стерна і вітрил? Тоді я йду до вас!»

«У вас нема стерна і вітрил? Тоді я йду до вас!»

В Україні знову активізувалася тема перегляду політичної реформи. Після представників оновленої Банкової, які воюють за додаткові повноваження для Президента, про можливість відмови від конституційних змін зразка 2004 року заговорила й Юлія Тимошенко. Лідерка БЮТ не виключає, що найближчим часом до Конституційного Суду може бути зроблено подання щодо скасування політреформи.

Тепер - «війна проектів»

Між урядом Януковича і Банковою знайшовся ще один привід для протистояння. Тепер суперечка стосується того, чий проект закону про Кабінет Міністрів ухвалюватиме Верховна Рада. Кабмін підготував свій варіант, секретаріат Президента - свій. Цілком зрозуміло, хто в якому проекті відводить урядові більші повноваження, а хто - менші.

Три двійки уряду

«Україна молода» вже писала, що в серпні — у перший же місяць після приходу до урядового стерна Віктора Януковича та Миколи Азарова – підприємства їхньої рідної Донецької області отримали значно більше коштів із держбюджету для відшкодування податку на додану вартість, ніж у попередні місяці і порівняно з іншими регіонами. Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник називає точну цифру: 222% «згори». Про це головний фінансист урядів Тимошенко і Єханурова пише у своїй статті в газеті «Дело». Пинзеник зауважує, що при цьому в серпні середній по Україні рівень відшкодування ПДВ становив 76,1%, Волинська область отримала лише 2,4%, Київська — 6,3%. А на Донбасі грошовий потік повернутого ПДВ посилився втричі порівняно з середньоукраїнським, хоча «експорт у Донецькій області за останній період не зростав» і «зараз становить 95% від показників січня—липня попереднього року». «Такої диференціації не було ніколи. І тенденція зберігається, — зауважує Віктор Пинзеник. — Зараз можна спостерігати, як за рахунок підприємств усієї країни ПДВ акумулюється в окремих структурах окремої області».

Вам — коаліція, нам — опозиція?

Вам — коаліція, нам — опозиція?

Набридлий уже всім без винятку «водевіль» із приєднанням «Нашої України» до якоїсь із коаліцій нібито наближається до завершення. Принаймні позавчора ввечері, після засідання ради НСНУ, Роман Безсмертний як лідер партії та фракції «НУ» в парламенті повідомив в ефірі «5-го каналу», що «Наша Україна» оголосить про своє рішення щодо переходу в опозицію чи входження до правлячої коаліції у середу близько 16:00. Але й станом на 17:00, коли цей номер «УМ» здавався до друку, остаточна позиція «помаранчевих» сформульована ще не була.

Мовчать, контра!..

Кабінет Міністрів не має наміру приймати до виконання вісім указів Президента, повторно направлених в уряд секретаріатом Кабміну. Ідеться про проблему з контрасигнацією — таким механізмом уведення в дію указів глави держави, за яким вони нібито мають проходити візування Прем’єр-міністром перед набуттям чинності. Це записано в новій Конституції, але дане положення трактують по-різному. Банкова вважає, що візи в Кабміні — питання звичайної бюрократії, і «виданий» Президентом указ уже є чинним. А на Грушевського продовжують «паперову війну» і кажуть: Кабмін не має наміру порушувати Конституцію і приймати «неприкаянні» укази до виконання. Перший заступник міністра Кабінету Міністрів Олександр Лавринович пропонує секретаріату Президента вийти з цієї колізії, скасувавши укази, підписавши нові й узгодивши їх з урядом. Але для Банкової це теж питання принципу.

Перший пішов. До суду

Перший пішов. До суду

Справа ошуканих інвесторів будівельної «піраміди» «Еліта-Центр» вступає в нову якість. Як повідомили «УМ» джерела в Міністерстві внутрішніх справ, Головне слідче управління МВС учора мало передати до суду першу частину кримінальної справи за обвинуваченням керівників цього «трасту, який луснув». Номер карної справи — 24-138, а до суду притягають поки що лише одну людину — Циганка Ігоря Леонідовича. Підопічні начальника ГСУ МВС Петра Коляди інкримінують Циганкові ст. 190 ч. 4 Кримінального кодексу — «Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою».

Після розвалу «повітряних замків»

Позавчора ввечері підходи до Палацу культури Київського політехнічного інституту виглядали так, ніби тут має відбутися концерт світової поп-зірки. За півгодини до обумовленого часу перед входом стояла величезна черга, людей «фільтрували» наряди міліції. Насправді це була масштабна зустріч усіх, хто потерпів від будівельної афери групи компаній «Еліта-Центр», із представниками Київської міської держадміністрації. Нагадаємо: «піраміда» не зведених, але розпроданих будинків завалилася ще в лютому. І лише тепер міська влада, (щоправда, вже нова) взялася офіційно рахувати ошуканих.

У «казані» контрасигнації

У «казані» контрасигнації

Контрасигнація — саме це слово загрожує стати синонімом «паперової війни» між Кабміном Януковича та Секретаріатом Президента Ющенка. Цього тижня, коли Прем'єр перебував у Брюсселі, з уряду повернули на Банкову сім президентських указів — вони нібито не пройшли процедуру контрасигнації, тобто скріплення підписами глави Кабінету Міністрів у відповідності до норм зміненої Конституції. Нагадаємо, що Віктор Янукович руками екс-міністра юстиції Лавриновича завернув укази Президента про призначення й відкликання низки послів та перестановки в структурі місцевих судів.

«Цей проект, напевно, Януковичу писала Анна Ахметова!»

«Цей проект, напевно, Януковичу писала Анна Ахметова!»

«Правляча коаліція Партії регіонів, СПУ та КПУ просто запланувала в бюджеті реальне масштабне зниження рівня життя громадян, з яких 85 відсотків і так живуть за межею бідності», — це висновок Юлії Тимошенко щодо бюджетного процесу-2007, початого Кабміном Януковича. Вдаючись до властивої їй іронії, лідерка БЮТ на вчорашньому брифінгу в парламенті також зазначила: «Уряд абсолютно не володіє ситуацією в країні, абсолютно не розуміє, який бюджет складає. Ми вам зробили таблицю арифметичних помилок, допущених у бюджеті, — такого жоден уряд не допускав! Там відсотки не сходяться ні по-вертикалі, ні по-горизонталі. Напевно, цей бюджет складали Гулаки-Артьомовські та Анни Ахметови».