Святослав ІІІ. Поліпшений?

Святослав ІІІ. Поліпшений?

Що не день, то несподіванка, новий поворот у хитросплетіннях політичних комбінацій. Учора Президент України зробив подання на посаду Генерального прокурора України і вже навіть представив його на колегії ГПУ. Утретє (!) в ту саму річку ввійшов Святослав Піскун. Його поновили на посаді і рішення суду, й указ глави держави. При цьому свій указ про призначення Генпрокурором Олександра Медведька Віктор Ющенко вчора скасував.

Крок назустріч як атака

Крок назустріч як атака

Крига політичного протистояння Президента і проурядової більшості почала скресати. Першим зі своїми пропозиціями щодо виходу з глухого кута вчора виступив Віктор Ющенко.
Глава держави вкотре зустрівся на Банковій із Прем'єр-міністром Віктором Януковичем. Через це відклали екстрене засідання уряду, на якому керівники Партії регіонів збиралися «шикувати» чільних силовиків. Влаштовані натомість на прохання Януковича консультації в секретаріаті Президента виявилися досить результативними. Принаймні для Ющенка.

«Регіони» погрожують піти на громадянську війну

«Регіони» погрожують піти на громадянську війну

Після незначного великоднього затишшя столиця знову поринула у вир вуличних пристрастей. Мітинговий жар підтримується не самими киянами, як у 2004 році, а головно «найманцями» з областей. Скажімо, харків'янам за день «роботи» на мітингу за Януковича платять по 100 грн., плюс забезпечення транспортом в обидва боки. Розцінки для київських студентів значно нижчі — 10 грн. за годину мітингування без прапора і 15 грн. — із прапором. Причому в руках одного активіста впродовж одного дня можуть побувати прапори протилежних барв. На жаль, «помаранчеві» також підсилюють свої маніфестації оплаченими кадрами. Хоча, слід відзначити, значно меншою мірою, ніж «сині».

Три дні відгулів і сотка гривень

Три дні відгулів і сотка гривень

Нібито ще й не пізно — 17-та година 31 березня, — а назустріч трапляються все більші групи людей, які йдуть у напрямку, протилежному Європейській площі. На запитання кореспондентів «УМ», чому вони всі йдуть угору по Грушевського (чи не запланований там, бува, якийсь інший мітинг?), відповідає стомлена літня жінка з хлопчиком років п'ятнадцяти: «Ні, мітинг там, унизу (показує в бік Європейської площі), але ми своє відмітингували — нас уже додому везуть. А ви сходіть, там весело...».

Ті, що задискутувалися

На тлі колізій, пов'язаних із можливим розпуском парламенту, підготовка до ІV з'їзду «Народного союзу «Наша Україна» відійшла на другий план. Хоча форум НСНУ тісно вплетений у контекст протистояння опозиції й коаліції, понад те — багато хто з експертів та політологів сходяться на думці, що саме від визначення «Нашої України» найбільшою мірою залежить, у який бік хитнеться маятник політичної кризи.

Весна. «Галочки» прилетіли

Весна. «Галочки» прилетіли

Погожого недільного дня журналісти «УМ» вибралися на прогулянку. Однак політика й робота не дають про себе забути навіть у вихідний день. Тож автори цих рядків неочікувано для себе отримали нагоду не лише подискутувати на тему НАТО і ЄЕП, а й, хоч і «з боєм», висловити з цього приводу свою громадянську позицію. А все завдяки Комуністичній партії України, яка саме проводила в Києві «референдум за народною ініціативою».

«Чотири мільйони гривень важать кілограмів 30... Але це для вас великі гроші, а не для мене»

«Чотири мільйони гривень важать кілограмів 30... Але це для вас великі гроші, а не для мене»

«У СІЗО співкамерники мене шанобливо називають «Мошеннік», пишаються знайомством зі мною — мовляв, це ж сам начальник «Еліта-Центру», просять номер телефону дати... Може, щоб досвідом поділився», — сказав, крім іншого, позавчора на суді у справі про масове ошуканство Ігор Циганок, який продав загалом 64 квартири в будинку на вулиці Отто Шмідта. Позавчора Шевченківський райсуд Києва продовжив слухання у «справі Циганка». Засідання, що затягнулося аж до вечора, було присвячене промові самого обвинуваченого та його відповідям на питання прокурорів, потерпілих, адвокатів та судді Марчук.

Не женіть Юлю, що дари приносить

Останні гіркі образи «Нашої України» на Блок Тимошенко, пов'язані із підтримкою БЮТ закону про Кабмін, загальмували природний процес поновлення співпраці цих фракцій. Позавчора ввечері лідери «НУ» і БЮТ — В'ячеслав Кириленко і Юлія Тимошенко — підписали спільну заяву про спільну опозиційну діяльність у Верховній Раді. Однак уже вчора вранці знайшлося чимало «нашоукраїнців», які заявили, що не уповноважували свого парламентського лідера на кроки щодо зближення з БЮТ. «У фракції «Наша Україна» триває дискусія на тему можливої співпраці з Блоком Тимошенко», — резюмувала для ЗМІ депутатка Ксенія Ляпіна.

«Піраміда» пішла під Феміду

«Піраміда» пішла під Феміду

Учора — рівно через рік після краху будівельної «піраміди» «Еліта-Центр» — відбулося перше судове засідання за обвинуваченням одного з організаторів афери. Уранці в Шевченківському районному суді столиці проведено попередній розгляд у справі Ігоря Циганка, обвинуваченого у скоєнні злочинів за статтями 191 і 358 Кримінального кодексу.

Самого обвинуваченого на цьому етапі до зали суду не викликали (Циганок, якого вже не раз випускали з-за грат і «запускали» назад, перебуває у Київському СІЗО, хоча і вчора адвокати скаржилися на «незаконне утримання під вартою»). Наразі від Ігоря Леонідовича були представлені аж четверо адвокатів і троє захисників із числа родичів: брат, дружина й мати. Вони не заперечували, аби суд почався по суті.