Безсмертний недопіарився

Безсмертний недопіарився

Другим імовірним претендентом на посаду голови секретаріату Президента вважали Романа Безсмертного (досвідчений «помаранчевий» орговик, лідер НСНУ й парламентської фракції «Наша Україна», екс-керівник штабу Ющенка в першій половині виборчої кампанії-2004, колишній віце-прем'єр-міністр). На чоло Банкової його просувала «група Порошенка», до складу якої, окрім самого Петра Олексійовича та Романа Петровича, входить ще Олександр Третьяков (він, скажімо, дуже хоче знову стати першим помічником Президента). Для піару Безсмертного в очах Ющенка Порошенко в п'ятницю ввечері організував на своєму «5-му каналі» велике інтерв'ю з претендентом. За логікою, саме в ці години Президент робив остаточний вибір наступного глави СП.

Нафта буде «синьою» і «реверсною»

Нафта буде «синьою» і «реверсною»

При укладанні Універсалу та розподілу посад у новому уряді в середовищі «Нашої України» переміг підхід, за яким «помаранчеві» віддали «синім» весь економічний блок. Але кілька позицій — неміністерських — лишалися представникам команди Президента. Главу Державної податкової адміністрації Олександра Кірєєва «дони» усунули досить швидко. Натомість цілий місяць тримався на посаді голова правління ВАТ «Укртранснафта» Олександр Тодійчук — не просто член Української народної партії, а й символ європейського вибору енергетичної України, чоловік, який виступав за аверсне використання нафтогону «Одеса-Броди» ще за часів Кучми, відставлений з ініціативи Януковича-1 і повернутий на неї Президентом Ющенком. І ось Тодійчука звільнено вдруге — урядом Януковича-2.

Свято без голови

Свято без голови

П'ятнадцятий День незалежності України виявився дещо, змазаним. Попри свою «ювілейність» і «круглість», перенесенi, суботнi, урочистості в Києві пройшли без участі вищих посадових осіб держави. Влада й народ відсвяткували окремо, засвідчивши тенденцію до розходження в різні боки. Вищій владі, як виявилося, достатньо офіційного церемоніалу 24 серпня — власне в День незалежності, що йшов після дня жалоби за загиблим російським літаком. Простим людям, киянам, залишилося зсунуте на суботу свято, яке обійшлося без Президента, Прем'єра й Голови ВР (перший цього дня перебував на Львівщині на 150-річчі Івана Франка, другий і третій просто відпочивали).

Хроніка днів, які змінили наш світ

Липень—серпень 1991 року
Триває робота над новим Союзним договором — цей документ, ініційований президентом СРСР Михайлом Горбачовим, мав би зупинити процес розпаду Радянського Союзу, водночас послабивши повноваження центральних органів влади і розширивши права союзних республік. Його підписання планувалося на 20 серпня. З цим не погоджується велика група вищого керівництва СРСР, яке вважає позицію Горбачова відступом і державною зрадою.

Янукович відклав НАТО «на потім»

Янукович відклав НАТО «на потім»

Облиште, наївні, віру в «нового доброго» Януковича, який дуже змінився не лише в порівнянні із загратним періодом своєї молодості, а й із тим часом, коли він очолював Кабмін у 2002—2004 роках. Ви, наївні, гадали, що Віктор Федорович виправився, взяв рівняння на Захід та його демократичні стандарти й почав чітко дотримуватися досягнутих із Президентом домовленостей? Далебі.

З плюсами — без «антикризовикiв»

З плюсами — без «антикризовикiв»

«Добігає кінця термін формування уряду, відведений Верховній Раді України Конституцією. Становлення нового парламенту відбувається досить драматично», — з таких слів почав Президент Віктор Ющенко своє суботнє радіозвернення. У нової правлячої коаліції спітніли долоні. Та диви: він акцентує увагу на тому, що 60 днів спливають, нового Кабміну на заміну відставленому, єхануровському, ще не призначено, це значить, що Ющенко акцентує увагу саме на цьому й збирається розпустити парламент?

Дожити до ночі понеділка

Дожити до ночі понеділка

Година «ікс» наближається — це 00:00 вівторка, 25 липня. Саме цим числом Президент Віктор Ющенко може датувати свій указ про розпуск нинішньої Верховної Ради й призначення дострокових виборів. Якщо, звісно, до того часу він не схвалить кандидатуру Віктора Януковича від «антикризової» коаліції й не відправить її назад у парламент для голосування, тобто Янукович буде затверджений менш як через 60 днів після відставки уряду Єханурова.

Гірше з кращого

Гірше з кращого

Сирени й мегафони стихли, бійки між депутатами, їхні розбиті носи та порвані сорочки вже ніхто й не згадує, як і те, за що, власне, боролися минулого тижня. Бо з'явилися інші плацдарми для боротьби, меншенької, аніж боротьба за розпуск парламенту чи визнання «антикризової» коаліції нелегітимною. Позавчора надвечір наші депутати реалізували відому рису національної ментальності: коли повінь повінню, а орати треба, розділили парламентські комітети й головування в них. Скористалися принципом і з іншого анекдоту — «а отам я бурячки посаджу».

«Печерськ» завжди був близьким до влади...

Прояснилася доля адміністративних позовів «Нашої України» і БЮТ до Печерського райсуду з вимогами визнати нелегітимним створення «антикризової» коаліції в парламенті, як і обрання нею Олександра Мороза на посаду Голови ВР та висунення Віктора Януковича в прем'єри. Спочатку — в середу — спікер Мороз заявив, що районний суд визнав його легітимність. Але ввечері у четвер «нашоукраїнський» юрист Роман Зварич розтлумачив ситуацію інакше. «Печерський районний суд м. Києва не давав правової оцінки діям відповідачів — О. О. Морозу та В. І. Цушку щодо створення коаліції, оскільки не розглядав адміністративний позов по суті», — цитує Зварича прес-служба «НУ». За даними депутата, 12 липня суддя Мельник постановив ухвалу, якою відмовив у відкритті провадження у справі, й посилався на те, що заяву позивачів слід розглядати в Конституційному Суді.

Криза в головах

Криза в головах

Учора в парламенті був день спокою, бо не було сесійного засідання. Воно буде сьогодні, і знову очікуються кулачні бої та борцівські сутички. Щоправда, позавчора Юлія Тимошенко повідомила журналістам: її фракція більше не братиме участі у нелегітимних засіданнях Верховної Ради й готуватиметься до позачергових парламентських виборів. За словами лідерки БЮТ, «відповіді на всі питання щодо дострокових виборів є у Конституції України», і зараз юристи проводять аналіз можливостей розпуску Верховної Ради та оголошення дострокових виборів. Утім джерела «УМ» у фракці Блоку Тимошенко свідчать, що вчора Юлині депутати налаштовувалися не на бойкот, а на силову боротьбу. «Якщо в парламенті буде тиша й гладь, Президент його не розпустить», — сказала Тимошенко на засіданні своєї фракції у вівторок.