«У вас нема стерна і вітрил? Тоді я йду до вас!»

25.10.2006
«У вас нема стерна і вітрил? Тоді я йду до вас!»

Юлія Тимошенко знову заговорила про потребу повернення до «сильної руки». (Фото Володимира СТАДНИКА.)

      В Україні знову активізувалася тема перегляду політичної реформи. Після представників оновленої Банкової, які воюють за додаткові повноваження для Президента, про можливість відмови від конституційних змін зразка 2004 року заговорила й Юлія Тимошенко. Лідерка БЮТ не виключає, що найближчим часом до Конституційного Суду може бути зроблено подання щодо скасування політреформи.

      «На даний час подання немає. Але це не значить, що воно найближчим часом не з'явиться», — сказала Тимошенко вчора, відповідаючи на питання журналістів після своєї зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. А головне — пані Юлія висловила думку, що «якщо в країні існує верховенство права, правосуддя і Конституційний Суд, то така конституційна форма буде скасована. Адже вона прийнята незаконно та спонтанно».

      Тимошенко зазначає: саме схвалення конституційної реформи наприкінці Помаранчевої революції призвело до того, що на сьогодні Президент та Прем’єр-міністр перебувають в опозиції один до одного, а також до того, що «владу практично розтягують на два табори, і вона не може створити стратегію розвитку країни і прийняти жодного цінного рішення». Водночас лідерка БЮТ вважає «Конституцію, прийняту при Кучмі, далеко недосконалою», оскільки вона «суттєво перевищує повноваження президента». «Але ця реформа не тільки не покращила, а навіть погіршила ситуацію. І сьогодні Україна знаходиться просто посередині бурхливого океану без стерна і вітрил», — цитує Юлю УНІАН. На її думку, країні потрібен збалансований Основний закон, в якому «буде чітко визначено, хто здійснює владу, і чітко визначені всі функції опозиції, яка контролюватиме цю владу і притягуватиме її до відповідальності».

      Очевидно, що говорячи про наміри оскаржувати політреформу в Конституційному Суді, Юлія Володимирівна має на увазі той пакет депутатських підписів з цього приводу, які заступник голови БЮТ Олександр Турчинов тримає у сейфі ще з минулого парламентського скликання. Цей «снаряд» — готова «гуманітарна допомога» Блоку Тимошенко прихильникам сильного Президента Ющенка. А що «морозівсько-донецька» більшість у Верховній Раді в серпні заборонила Конституційному Суду здійснювати ревізію змін до Основного закону, які набрали чинності, то на це є контраргумент. Місяць тому, як уже писала «УМ», група з 47 нардепів на чолі з «нашоукраїнцем» Михайлом Поживановим і Василем Куйбідою та Олегом Недошею з БЮТ зробили подання до КС, аби визнати таку заборону незаконною. З огляду на все це можна зробити висновок, що «ющенківці» й «тимошенківці» починають узгоджувати свої дії на фронті боротьби з клятою політреформою.

 

 А КОАЛІЦІЯ — ПРОТИ!

      Скасування політичної реформи тягне за собою скасування результатів президентських виборів 2004 року. Про це ще в понеділок заявив лідер Компартії Петро Симоненко.

      Як повідомляє прес-служба КПУ, Симоненко підкреслив, що «заяви деяких політиків стосовно можливості відміни політичної реформи безвідповідальні та безпідставні. Політична реформа розпочалася і має продовжуватися. На часі — прийняття законів, спрямованих на розвиток самоврядування, судова, податкова реформи тощо».

      Як представник «антикризової» коаліції, Симоненко впевнений, що, «незважаючи на шалену протидію з боку «помаранчевих», реформа відбудеться в повному обсязі», і «спроби пропрезидентського табору та БЮТівців знищити демократичний рух України в напрямку парламентської республіки і відновити президентську диктатуру кучмівського гатунку зазнають поразки». «Компартія докладе всіх зусиль, аби запобігти встановленню в Україні «помаранчевого» кучмізму», — резюмував Симоненко.

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>