Майбутнє, як завжди, — у найближчому кінотеатрі

Майбутнє, як завжди, — у найближчому кінотеатрі

Фантастику вважають одним із найпопулярніших жанрів у кіно, і особливих змін у цьому напрямi поки що не намічається. А враховуючи, що перша частина космічних пригод від режисера Джей Джея Абрамса, що вийшла у 2009–му, за підсумками року стала одним із лідерів прокату, успіх його нового «Стартрека» також виглядає дуже реально.

Почитали? Затанцюйте гопака

16–19 травня «Український дім» запрошує на IХ Київську міжнародну книжкову виставку. Цього року до участі у проекті, організатором якої є Держкомтелерадіо України, долучаться понад сто вітчизняних видавництв та представники видавничої галузі з інших країн.

«Читання — це гімнастика для душі»

«Читання — це гімнастика для душі»

Останнім часом українська книга на власному ж святі — День книги та авторського права у світі відзначають 23 квітня — перебуває у ранзі «бідного родича». Адже, як свідчить статистика, навіть з урахуванням підручників, посібників, а також видань відомств і міністерств, на одного українця припадає трохи менше однієї надрукованої за рік книги. «Читання — необхідна гімнастика для душі, — апелюють до цих невтішних показників письменники Дмитро та Віталій Капранови. — Коли ви читаєте, то співпереживаєте героям, культурно «розхитуєтеся». Людина, яка двадцять років не читала книг, не тренувала свою уяву. Ліками від духовного паралічу є читання».

«Золото», що звучить віртуозно

«Золото», що звучить віртуозно

Нинішній ювілейний конкурс розтягнеться на два роки. Учасники віком до 14 років — категорії «Горовиць–дебют» та молодша група — змагатимуться з 17 по 25 квітня, старші — у квітні–травні наступного року (зараз майбутні конкурсанти у цій віковій категорії лише надсилають документи, аби пройти кваліфікацію).

Стосунки поколінь — це серйозно. Хоча...

Стосунки поколінь — це серйозно. Хоча...

Донедавна найвідомішою кіношною родиною була, звісно ж, сімейка Адамсів. Але не виключено, що вже від завтра цим милим створінням доведеться по­ступитися першістю дітям з іншим прізвищем. У прокат виходить анімаційна комедія «Сімейка Крудсів», автори якої, окрім очікуваних акцентів — родинні цінності, стосунки поколінь тощо, — пропонують ще одну версію того, як зароджувалося життя на Землі.

Смертельний синдром

Смертельний синдром

У Прощену неділю завершилося земне життя заслуженої артистки України Оксани Хожай. Серце співачки зупинилося після важкої хвороби: півроку тому в неї діагностували синдром Шегрена, рідкісну аутоімунну недугу, яка вражає внутрішні тканини організму. Ситуацію ускладнило ще й те, що захворювання виявили вже на останніх стадіях... Тривалий час Оксана вірила, що зможе побороти хворобу, її підтримували рідні, а друзі через соцмережі збирали кошти на лікування. Була домовленість про те, щоб співачку лікувати в Москві. Але кілька днів тому хвороба загострилася, Хожай зробили операцію на кишечнику, після чого вона тривалий час була в реанімації. В неділю її стан різко погіршився, чоловік викликав лікарів, але до лікарні співачку так і не довезли — Оксана, якій нещодавно виповнилося всього лише 48 років, померла в машині швидкої допомоги. Співачку поховають завтра у місті Борзна на Чернігівщині, де покоїться її батько.

А починалося все так...

А починалося все так...

За двадцять років письменник Френк Баум подарував дітлахам чотирнадцять книжок про вигадану ним Країну Оз. Враховуючи, що перша історія циклу датується 1900 роком, Баума можна сміливо зарахувати до класикiв світової дитячої літератури — сьогодні мешканці Смарагдового поселення захоплюють увагу малечі так само, як і століття тому. Але автор чомусь не вдався до пояснень, як усе ж таки найвідоміший літературний Чарівник потрапив до казкової країни і став правителем Смарагдового міста... Продюсер Джо Рот вирішив запропонувати свою версію передісторії Чарівника. «Мені завжди було цікаво, з чого все починалося, і мені сподобалася ідея зазирнути в минуле Чарівника, — говорить Рот. — Ми вирішили ретельно покопирсатися в книгах Баума і витягнути звідти все, що можна, про його походження».

Зметикували на трьох

Зметикували на трьох

Позавчора відбулося фінальне засідання членів Шевченківського комітету, яке мало визначитися з нинішніми лауреатами цієї відзнаки. За неофіційною інформацією, лише трьом iз понад двадцяти фіналістів вдалося отримати потрібну кількість голосів експертів.

Султан із Чукотки

Султан із Чукотки

Представляючи нову програму «Від серця до серця», генеральний директор Національного цирку Людмила Шевченко зізналася в бажанні максимально охопити всі жанри циркового мистецтва. І хоча хижаків цього разу немає, зате свою майстерність на манежі демонструє симпатичний 800–кілограмовий морж.

«Вокал — це лише вершина айсберга»

«Вокал — це лише вершина айсберга»

Позавчора інтрига щодо того, хто представлятиме Україну на пісенному «Євробаченні–2013» у Швеції, дісталася логічного фіналу. Нашою людиною у Мальме буде Злата Огнєвич. Українська красуня східної зовнішності, уродженка Мурманська, яка багато років мешкала у Криму, виборола це право на відбірковому конкурсі, обійшовши 18 інших претендентів. (Спочатку їх було 19, але в останній момент дует Оксани Пекун та Максима Новицького від участі у цьому змаганні відмовився). Добра половина з представлених у фінальному списку учасників належать до тих, кого називають «широковідомими у вузьких колах» (співучість — одна з найсталіших ознак нашої нації, а тому мрії про сцену, мабуть, у нас із моди не вийдуть ніколи). З цієї і не лише причини більшість із тих, хто познайомився із цим списком ще до початку пісенного марафону, що проходив у неділю у прямому ефірі Першого Національного, його беззаперечним лідером назвав би Марію Яремчук. Але фаворитка «Голосу країни» посіла лише п’яте місце. До трійки ж лідерів увійшли Злата Огнєвич (40 балів), Даша Медова (37 балів) та Едуард Романюта (33 бали).