Креатив для книжника

Щоденна модернізація нашого життя стимулює до постійного оновлення і такі, здавалося б, класичні інституції, як бібліотеки. І якщо у вашій свідомості ще з дитинства вони закарбувалися довжелезними стелажами з книгами, то нині бібліотеки — це модернізовані осередки культурного життя, які пропонують значно більший спектр послуг, ніж просто записати у формуляр виданий вам томик.

Цифра зобов’язує... до фестивалю

Цифра зобов’язує... до фестивалю

У мистецьких колах сто років — не та дата, яку можна втиснути в єдиний урочистий вечір. А якщо йдеться про ювілей Національної музичної академії імені Чайковського, правонаступниці Київської державної консерваторії імені П. І. Чайковського, заснованої у листопаді 1913 року на базі Київського музичного училища, то й поготів.

Фантастика, заснована на реальності

Про свої неабиякі кіноамбіції режисер Ніл Бломкамп заявив у 2009­му. Саме тоді вийшов його дебютний фільм «Дев’ятий округ», за який проголосували не лише глядачі, а й кінокритики. Перші забезпечили картині дуже пристойні касові збори, а завдяки експертам «Дев’ятий округ» опинився відразу у двох «оскарівських» номінаціях — «Найкращий фільм» і «Найкращий адаптований сценарій».

«Третій дзвінок!» — мерщій до телевізорів

Днями канал ТВі презентував новий театральний проект, який його автори назвали «Третій дзвінок». З третім дзвінком в усіх театрах світу починається вистава, «третій дзвінок, ваш вихід!» — сотні разів за життя чують актори ці слова. Нова програма демонструватиме телеверсії легендарних театральних постановок, більшість з яких уже ніколи не побачимо у театрах.

«Штурм Білого дому». Вітання від «Міцного горішка»

«Штурм Білого дому». Вітання від «Міцного горішка»

Безстрашний, вправний, сексуальний, люблячий батько і справжній мужчина, який у потрібну мить здатен узяти всю відповідальність на себе — головний герой нового бойовика «Штурм Білого дому» щедро наділений характеристиками, які гарантують йому мільйони захопливих поглядів по цей бік екрана. Джон Кейл (Ченнінг Татум) — солдат запасу та охоронець Капітолію. Одного разу він вирішив показати доньці найголовнішу будівлю країни зсередини, і саме в цей день Білий дім атакують. І Кейлу, за законами жанру, не залишається нічого іншого, як узяти ситуацію у свої руки, оскільки у небезпеці не лише країна, а й його рідна дитина.

Франко. Місія здійсненна

Франко. Місія здійсненна

У п’ятницю на Львівщині починає свою роботу фестиваль «Франко. Місія». Цей новий мистецький проект став результатом об’єднання вже знаних фестів «Fort.Missia», що проходив на унікальних оборонних фортах Першої світової війни на кордоні між Україною і Польщею у селі Поповичі, та «Франко Фест», який минулоріч із першого разу зібрав на батьківщині Каменяра, в Нагуєвичах, величезну аудиторію у тридцять тисяч людей.

Ловили характер — спіймали суть

Ловили характер — спіймали суть

Учора в український прокат вийшла друга частина анімаційного блокбастеру «Нікчемний Я». Оскільки першу серію «Нікчемного» прокатали не так уже й давно, всього лише три роки тому, можна припустити, що в залі нині буде чимало глядачів, яким героїв фільму представляти не потрібно. Серед таких обізнаних — і телеведуча Катя Осадча, яка із сином Іллею мультик дивилася багато разів. Але саме вона чи не найбільше хвилювалася на вчорашній прем’єрі, адже саме в цьому проекті телеведуча вперше спробувала себе в дублюванні мультиків. Після погодження з Голлівудом Катерині доручили озвучити секретного агента Люсі.

Такий зворушливий, кумедний монстр

Такий зворушливий, кумедний монстр

Боротися з дитячими страхами можна по–різному. Благо, психологія регулярно продукує цілі томи наукових досліджень з цього приводу, а бабусі й дідусі завжди готові підказати щось зі свого досвіду. Але якщо ви свого часу неправильно пояснили дитині значення слова «монстр» і вона тепер, коли його чує, ховається під ковдру — цю дитячу фобію можна подолати за допомогою нового діснеївського мультика «Університет монстрів» (Режисер — Ден Скенлон, автор сценарію легендарних «Тачок»).

Красиві й голосисті

Красиві й голосисті

Дебютний альбом IL DIVO вийшов у 2004 році. І відразу ж завоював перші місця численних хіт–парадів. Що, власне, й не дивно, адже чотири співаки свою кар’єру вирішили будувати на поп–хітах, які виконували у класичній обробці та ще й у супроводі симфонічного оркестру. Оперні арії, хіти Френка Сінатри, Енніо Морріконе — 30 тисяч копій їхнього першого диску британці розкупили за добу! А потім пішло–поїхало: дуети IL DIVO з Селін Діон та Тоні Брекстон (з якою хлопці виконували офіційний гімн Чемпіонату світу з футболу), участь у північноамериканському турне Барбри Стрейзанд, виступ на балу на честь інавгурації президента США Барака Обами у 2009–му та на діамантовому ювілеї королеви Єлизавети у Віндзорському замку минулоріч...