Кохання — лише мить історії

Презентація художнього повнометражного фільму «Гетьман» режисера Валерія Ямбурського за романом заслуженого діяча мистецтв України Віктора Веретєннікова відбулася ще у рамках кінофестивалю «Молодість». І — отримавши благословення авторитетної фестивальної публіки — стрічка вийшла у прокат.

Нове німецьке

Цьогоріч фестиваль «Нове німецьке кіно» в Україні пройде у 21-й раз. Покази відбудуться у Києві, Одесі, Львові, Харкові, Дніпропетровську та Чернівцях. У програмі — найрезонансніші німецькі прем’єри останнього року та фаворити «Берлінале».

Шерше ля...

На вихідні Французький інститут у Києві запрошує всіх охочих на День відкритих дверей. У суботу там можна відвідати пробні уроки французької, побувати на виставці «Акварелі» художниці Амелі де Трогофф, долучитися до різних конкурсів і поласувати смаколиками французької кухні.

Зберегти в душі різдвяне тепло

Зберегти в душі різдвяне тепло

Зимові свята, як завжди, минули стрімко. Наче й вихідних днів було предостатньо, наче й святкували весело і славно, а все одно залишилося враження, що чогось не встигли, не закарбували в пам’яті цікаві моменти, миті, які сьогодні вже стали історією.

Святкова орієнтація на місцевості

Святкова орієнтація на місцевості

Пакет святкових пропозицій для найменших цього року укомплектований за найвищим розважально-мистецьким ґатунком. Різні за жанром — тут вам і казка, і мюзикл, і льодова вистава, і шоу з ростовими ляльками — новорічні постановки зможуть задовольнити смаки дітей будь-якого віку.

Музика проти війни

Музика проти війни

Тематика Великої Вітчизняної сучасний театр цікавить дедалі менше. І через те, що сьогодення регулярно загострює актуальні проблеми суспільства, на які мистецтво, в тому числі й театральне, мусить активно реагувати. І з тієї причини, що до подій тих часів ставлення нині не таке однозначне, яким воно було відразу після закінчення Другої світової.

Відсвяткували? Час для аналізу

Відсвяткували? Час для аналізу

Учорашній День театру деякі представники цього виду мистецтва відзначали особливо натхненно. Бо новенька статуетка премії «Київська пектораль» на поличці у власній квартирі, гримерці чи робочому кабінеті обов’язково додасть її власнику ще більш святкового настрою.

Моцарт від кінематографа

Моцарт від кінематографа

Цим візитом до України маестро продовжує святкувати свій 85–річний ювілей. Незважаючи на солідний вік, відмовлятися від концертів Енніо Морріконе поки що не збирається. «... Мені цікава різниця між музикою, що звучить у кіно, і музикою, яка виконується в залі, — говорить метр.

Пазл до пазла

Пазл до пазла

Дитяче «Євробачення–2013» прийматиме Київ. Така честь нам випадає вже вдруге: перший раз цей конкурс проводили в Україні в 2009–му, а цього року радісні клопоти Національній телекомпанії, що опікується організацією Дитячого «Євробачення», забезпечила наша Настя Петрик, яка перемогла на пісенному конкурсі минулого року в Нідерландах.

Коли слабкі — сильніші за сильних

Уперше з «Нахлібником» театр познайомився у 1862 році, прем’єра відбулася в московському Большому театрі з Михайлом Щепкіним — саме йому Тургенєв присвятив свій твір — у ролі Кузовкіна. Протягом цього часу п’єса неодноразово ставилася не лише в Росії, а й у театрах Німеччини, Франції, Австрії, Бельгії, Польщі...