П’ятнадцять кілограмів «Біблії Далі»

Прем’єра українського фоліанта обсягом 900 сторінок запланована на осінь. Щоправда всім зацікавленим потрібно брати це питання на олівець уже зараз, адже наклад новинки — всього півтисячі екземплярів. Кожен примірник матиме свій унікальний номер, підтверджений сертифікатом. Обкладинка — з натуральної шкіри, прикрашена відлитим із золота підписом Далі, інкрустованим діамантом й іншим дорогоцінним камінням. Том вагою 15 кг упакований у спеціальну скриньку з дерева та шкіри. Історія «Біблії Далі» нараховує майже півстоліття, поштовхом до цього проекту стала ідея італійського колекціонера Джузеппе Альбаретто проілюструвати Святе Письмо роботами сюрреаліста. Далі ця пропозиція сподобалася і невдовзі він представив 105 графічних творів.

«Мій особистий патріотизм — це моя шпага»

«Мій особистий патріотизм — це моя шпага»

Костянтина Степанкова–молодшого можна було б назвати пестунчиком долі. Здавалося, син відомих батьків, акторів Костянтина Степанкова та Ади Роговцевої, був приречений на цікаве і благополучне життя. Адже людині з таким прізвищем зарекомендувати себе у мистецтві було значно легше, ніж іншим. Але водночас і зусиль для того, щоб довести свою конкурентоспроможність, треба було докладати по максимуму.

Розумникам — вiд держави

Цього року можливістю долучитися до програми «Українська книга» вирішили скористатися 130 видавництв, які надіслали до Комітету телебачення і радіомовлення України 1200 пропозицій на загальну суму 500 млн. гривень.

Дорого і зі смаком

Дорого і зі смаком

До сьогодні найвизначнішою картиною у фільмо­графії культового режисера Рідлі Скотта був, звісно ж, «Чужий», який має кілька «Оскарів» та численні призи інших престижних фестивалів. Але, схоже, вже від завтра цей факт у біографії сімдесятип’ятирічного корифея може бути відкоригований — у прокат виходить «Прометей», блокбастер, який обіцяє Рідлі всесвітній резонанс і новий виток цікавості до своєї персони.

Травень. Київ. «Музичні прем’єри сезону»

У п’ятницю в Києві розпочинає свою роботу ХХІІ Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону». Прологом його стали два симфонічні концерти Державних екзаменаційних іспитів студентів композиторського факультету НМАУ та концерт переможців конкурсу студентів–композиторів ім. Івана Карабиця, що відбулися днями. Офіційне ж відкриття фестивалю відбудеться 25 травня у Національній філармонії України: у виконанні Національного симфонічного оркестру та капели «Думка» прозвучать твори Є. Станковича, Х.–В. Гроссмана (Перу), З. Краузе (всесвітньо відомого польського композитора, котрий також виступить як соліст зі своїм Фортепіанним концертом № 1, цей виступ підтримує Польський інститут у Києві). У другому відділі буде представлено фольк–оперу Володимира Зубицького «Чумацький шлях». За диригентським пультом — Володимир Сіренко.

Остання ніч перед Великоднем

Сьогодні в Московському театрі імені Пушкіна прощатимуться Олександром Пороховщиковим — народний артист Росії помер у ніч перед Великоднем. Сімдесятитрирічний актор, якого госпіталізували на початку березня з гангреною, що розвинулася внаслідок цукрового діабету, пережив свою дружину всього лише на місяць — сьогодні минає сорок днів iз дня смерті Ірини Пороховщикової. За однією з версій, причиною самогубства жінки стала тяжка хвороба Пороховщикова — у своїй передсмертній записці вона просила нікого не звинувачувати... За іншою — жінка дізналася про бажання чоловіка знайти сурогатну матір, яка б народила йому нащадка. Лікарі, які оберігали спокій актора після операції, прийняли рішення не повідомляти йому про смерть дружини. Але згодом вони визнали сильний емоційний зв’язок подружжя — у день, коли ховали Ірину, самопочуття Олександра Шалвовича різко погіршало.

Контроль — посилити. Надії — не загасити

Контроль — посилити. Надії — не загасити

26 березня, напередодні Міжнародного дня театру, в Києві вручатимуть «Київську пектораль». Цього року театральна премія відзначає двадцятирічний ювілей. Дата, особливо у контексті нашого часу, дуже не стабільного, солідна. Тож для наступних поколінь її справедливо вирішили зафіксувати у вигляді ювілейного буклета, в якому зібрана інформація про всіх переможців цих двох десятиліть Незалежностi. Презентуючи видання, керівниця міського управління культури Світлана Зоріна ніби між іншим зауважила, що не завжди список лауреатів був укомплектований на сто відсотків — відомі випадки, коли ті чи інші номінації — а всього їх чотирнадцять — залишалися без переможців. Хтось сприйме це як просто інформацію: зрештою, все буває, і зняття тих чи інших номінацій «Київської пекторалі» — з об’єктивних причин! — також. Той, хто слідкує за премією вже не один рік, насторожиться: невже знову повториться минулорічна ситуація? Нагадаю, що дев’ятнадцята «Пектораль», усупереч рішенню експертів, «схудла» на кілька номінацій. Причому відомо це стало вже на самій церемонії нагородження, а номінантів навіть не запросили на сцену...

Життя у картинах і роках

Життя у картинах і роках

До свого сторіччя відомий російський художник Лев Богомолець не дожив усього лише один рік. Довгожитель за паспортом, він був довгожителем і в мистецтві — працював до останнього дня. А тому ідея назви та концепції виставки, організованої двоюрідною онукою художника Ольгою Богомолець, лежала на поверхні — «Творчість та довголіття. Лев Богомолець».

За двома зайцями. Американський варіант

За двома зайцями. Американський варіант

Два суперагенти Так і Франклін та білявка Лорен, яка спеціалізується на тестуванні товарів споживання, — ось такий цікавий любовний трикутник пропонує українським глядачам режисер картини «Отже, війна» МакДжі («Ангели Чарлі», четвертий «Термінатор»...)