За 12 хвилин до Великодня...

Повідомлення надійшло на лінію екстреного виклику «101» четвертого травня о 23.48 — за дванадцять хвилин до того, як мала розпочатися доба найбільшого релігійного свята. Допомоги потребували люди у п’ятиповерховому житловому будинку.

Музика храму

У Сумах з успіхом пройшов традиційний фестиваль «Органум», організований однойменною Асоціацією. Цього разу сумчани вкотре були ощасливлені чудовими виконавцями, серед яких був і митець iз Гданська Гедимін Грубба. Пан Грубба викликає особливе ставлення у сумчан. Адже саме він став посередником у придбанні для сумського костелу — і для міста загалом — нового органа.

Розцвіте й зазеленіє

Свого часу — а було це в сімдесяті–вісімдесяті роки вже минулого століття — Суми називали «містом троянд». Та ці квіти не люблять морозів, вимагають догляду і... коштів. Коли у країні настав час перемін, не було проблем лише з морозом, відтак місто перестали вважати «трояндовим».

Хочеш бути кінологом? Будь!

Хочеш бути кінологом? Будь!

Двадцять слухачів різного віку з різних куточків України — Дрогобича, Балаклеї, Новодністровська, Луганська, Києва, із Сумщини, Вінниччини та Закарпаття — прибули минулого тижня в Ромни для прохо­дження тримісячних курсів кінологів. Розташовані навчальні класи на базі другого Спеціального регіонального центру швидкого реагування Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Спадщина від мами

Що робить майбутня мама, коли у неї починаються перейми? Телефонує чоловікові, кличе свою маму чи викликає «швидку». А молода мешканка Білопілля ввела собі наркотики. «Як вона пояснила потім, — розповідає співробітник служби зв’язків із громадськістю обласного управління міліції Євгенія Думчикова, — о шостій ранку в неї заболів живіт. Жінка почала нервувати, зварила собі мак і вколола куб». Зауважмо, було це за дві години до пологів.

Не вірте підприємцям, які кредити обіцяють

Не вірте підприємцям, які кредити обіцяють

Минулого серпня Ашот Артаваздович вирішив зробити ремонт у квартирі. Але де взяти кошти? Звісно, у кредит! Обрав привабливі оголошення в газеті, потім пішов по фірмах, зважив, де офіс солідний, а не просто юна пані з комп’ютером за обшарпаним столом. Визначився. І йому справді пощастило: 70 тисяч можна було взяти під «смішні» відсотки. І жодних спеціальних документів — лише базові анкетні дані, паспорт та ідентифікаційний код...

Мамина зрада

Із чергових канікул дівчинка повернулася до інтернату зовсім іншою. Раніше жвава, вона замкнулася у собі. З чотирнадцятирiчною вихованкою почав працювати шкільний психолог. «Те, що ми дізналися, вражає своєю жорстокістю та цинізмом, — розповів директор навчального закладу. — Виявилося, що кожного разу, коли дитина приїздила на канікули додому, її ґвалтував п’яний вітчим. На наші запитання, чому вона відразу не розповіла про це вихователям, дівчинка пояснила, що вітчим пригрозив їй розправою». Останньою краплею в історії жаху дівчинки виявилося те, що вона завагітніла.

«Для мене література трішки ніби як війна»

«Для мене література трішки ніби як війна»

Уже давно так не сміялася, читаючи книжку! Те, що у цих оповіданнях, — знайоме, впізнаване. Деякі й сприймаються не як класичний зразок жанру, а як образки з натури. Що не робить їх, утім, менш енергетичними. Отже, нова книжка Сашка Ушкалова «Жесть». Чому жесть? Це пояснює в передмові письменник Анатолій Дністровий: дотепне сленгове слово, «одне зі значень якого зазвичай є психологічним — це захват–здивування». Ще автор вступного слова радить: «Читати лежачи!». На що можу заперечити: сидячи — також «жесть».Нещодавно Ушкалов–молодший та його сумський друг, дизайнер обкладинки Сашко Кривець презентували «Жесть» у Сумах.

Як сніг на голову!..

Як сніг на голову!..

Таких страшних снігопадів о цiй порi року в Україні не було більш як століття, звітує директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда. У середньому по країні випало за день 40—50 мм опадів. Можливо, надзвичайність ситуації є певною мірою виправданням тієї розгубленості, яку продемонструвала влада, і насамперед у Києві. Дивно, хоч рясних снігопадів синоптики не обіцяють у найближчі дні, але столичний голова міськдержадміністрації Олександр Попов позавчора оголосив, що надзвичайний стан продовжено до п’ятниці. Це означає тільки одне: комунальних ресурсів у Києва вкрай мало, а ще менше — організаційних здiбностей грамотно керувати ними і тими додатковими технічними засобами, які «позичили» на час негоди у Міністерства оборони та Держслужби з надзвичайних ситуацій. Негода підмочила репутацію столичного очільника (втім, якщо вибори мера таки не відбудуться найближчого літа, то про це буде забуто).

Постає низка запитань і до «Укргідрометцентру», який прогнозував силу опадів удвічі меншу, ніж випало насправді. Утім як би там не було, але на тлі інших регіонів, зокрема західних областей країни, які вже «призвичаїлися» до боротьби з березневими заметами, Київ виглядає просто–таки ганебно.

Тим часом снігопади припинилися — дають можливість рятувальникам працювати в уже не настільки екстремальних умовах. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, станом на вчора загалом по країні було розчищено всі дороги державного та обласного значення, поновлено подачу електроенергії у більшість iз близько 600 «відрізаних від світла» населених пунктів. До вчора без електрики залишалося ще 161 село.

Стихія зіпсувала канікули дітям, адже тільки «на підступах» до Києва рятувальники визволили зі снігового полону п’ять автобусів зі школярами, які їхали до столиці на екскурсію, але, звісно, змушені були повернути додому. Наприклад, два такі автобуси стояли в корці на Житомирській трасі понад 12 годин!

Сніговії зіпсували і ЗНО майбутнім випускникам. У Міносвіти заспокоюють: учням, які через негоду не змогли дістатися до пунктів пробного тестування, буде виділено інший день. У міністерстві кажуть, що регіональні центри оцінювання якості освіти зв’яжуться з кожним зареєстрованим учасником особисто та повідомлять, коли і де він зможе пройти пробне ЗНО.

Де найбрудніше? Подивіться на карті!

«Сміттєва мапа міста Суми» — назва нового проекту Сумського міського благодійного фонду «За чисте місто». А відповідно — і реальна інтерактивна карта, де вказані місця найбільшого накопичення сміття в обласному центрі.