«Бо давно уже ти увійшла в мої мрії...»

«Бо давно уже ти увійшла в мої мрії...»

Соціологічна група «Рейтинг» провела несподіване дослідження — вивчила, які пісні полюбляють мешканці різних регіонів України. Попри те, що смаки різних прошарків «співочої нації» дуже розбігаються, соціологічні заміри таки визначили пісню, яка сяк–так об’єднує країну, — це «Червона рута» Івасюка.

Чекаємо хрещенських морозів

Природа відхилилася від споконвічних народних традицій — різдвяних морозів не було. Зате синоптики обіцяють, що друга хвиля морозів — хрещенських — таки надійде. З початку наступного тижня по всій Україні поступово холоднішатиме, а 16 січня прийде арктичний циклон, який гарантує морози, кажуть в Укр­гідрометцентрі. На півночі та сході країни синоптики обіцяють навіть 15–градусний мороз, щоправда, переважно вночі. В інших регіонах очікують максимум 6–10 градусів нижче нуля.

Руслана і Людмила

Руслана і Людмила

В оприлюдненому днями рейтингу найуспішніших жінок світу вперше з’явилася українка, яка не обіймає політичних посад і не є бізнес–вумен. Це — співець Євромайдану Руслана Лижичко. «За жваве протистояння ОМОНу (це описка «по–російському», у РФ — ОМОН, в Україні — «Беркут».

Молоді, безпартійні, освічені

Молоді, безпартійні, освічені

Головною причиною, яка покликала більшість людей вийти на Майдан, стало жорстоке побиття мирних мітингарів уночі 30 листопада. Про це заявили 70 відсотків майданівців, відповідаючи на запитання соціологів. Серед інших мотивів протестувальники називають відмову Президента від підписання Угоди про асоціацію з ЄС (53%), бажання змінити життя в країні (50%) та бажання змінити владу (39%).

Коротко і запекло

Мітинг людей, привезених та скликаних Партією регіонів під гаслом «Збережемо Україну!», зібрав не 200 тисяч, як обіцяли організатори, а 50. Це — за даними столичної міліції. У суботу прихильники курсу Президента посходилися на Європейську площу організованими колонами. Проте по четвертій годині мітинг уже розійшовся.

Кремль викинув «улюблену валізу» Тимошенко

Кремль викинув «улюблену валізу» Тимошенко

Велетенська валіза, помережана коричнево–бежевими візерунками фірмового логотипу «Луї Віттон», що з’явилася на Красній площі, роздратувала багатьох москвичів. «Це сакральне місце російської держави. Є такі символи, які не можна вульгаризувати і паплюжити, бо від цього залежить і майбутнє держави», — заявив секретар ЦК КПРФ Сергій Обухов.

У Європу — всім містом

У Європу — всім містом

До нестандартного вияву своїх геополітичних симпатій вдалися мешканці Рави–Руської, прикордонного містечка на Львівщині. Зібравшись на віче, вони підтримали звернення мера Ірини Верещук до Європарламенту з проханням інтегрувати місто в ЄС.

Чорні дні Татарстану

Чорні дні Татарстану

У Республіці Татарстан оголошено жалобу. Серед 50 загиблих в авіакатастрофі «Боїнга–737» був і син президента цієї республіки РФ, 23–річний Ірек Мінніханов. Як пишуть російські ЗМІ, молодий чоловік, який вів вільний спосіб життя, зовсім недавно — чотири місяці тому — одружився.

Вендета на мікрофонах

Те, що міграційна служба Росії оштрафувала гурт «Океан Ельзи» «за незаконну трудову діяльність», викликало хвилю обурення не тільки у фанатів Вакарчука. Першим серед політиків заговорив про потребу «вендети» голова Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності В’ячеслав Кириленко.