Як сніг на голову!..

Як сніг на голову!..

Таких страшних снігопадів о цiй порi року в Україні не було більш як століття, звітує директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда. У середньому по країні випало за день 40—50 мм опадів. Можливо, надзвичайність ситуації є певною мірою виправданням тієї розгубленості, яку продемонструвала влада, і насамперед у Києві. Дивно, хоч рясних снігопадів синоптики не обіцяють у найближчі дні, але столичний голова міськдержадміністрації Олександр Попов позавчора оголосив, що надзвичайний стан продовжено до п’ятниці. Це означає тільки одне: комунальних ресурсів у Києва вкрай мало, а ще менше — організаційних здiбностей грамотно керувати ними і тими додатковими технічними засобами, які «позичили» на час негоди у Міністерства оборони та Держслужби з надзвичайних ситуацій. Негода підмочила репутацію столичного очільника (втім, якщо вибори мера таки не відбудуться найближчого літа, то про це буде забуто).

Постає низка запитань і до «Укргідрометцентру», який прогнозував силу опадів удвічі меншу, ніж випало насправді. Утім як би там не було, але на тлі інших регіонів, зокрема західних областей країни, які вже «призвичаїлися» до боротьби з березневими заметами, Київ виглядає просто–таки ганебно.

Тим часом снігопади припинилися — дають можливість рятувальникам працювати в уже не настільки екстремальних умовах. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, станом на вчора загалом по країні було розчищено всі дороги державного та обласного значення, поновлено подачу електроенергії у більшість iз близько 600 «відрізаних від світла» населених пунктів. До вчора без електрики залишалося ще 161 село.

Стихія зіпсувала канікули дітям, адже тільки «на підступах» до Києва рятувальники визволили зі снігового полону п’ять автобусів зі школярами, які їхали до столиці на екскурсію, але, звісно, змушені були повернути додому. Наприклад, два такі автобуси стояли в корці на Житомирській трасі понад 12 годин!

Сніговії зіпсували і ЗНО майбутнім випускникам. У Міносвіти заспокоюють: учням, які через негоду не змогли дістатися до пунктів пробного тестування, буде виділено інший день. У міністерстві кажуть, що регіональні центри оцінювання якості освіти зв’яжуться з кожним зареєстрованим учасником особисто та повідомлять, коли і де він зможе пройти пробне ЗНО.

Пішли на Київ. Дрібними кроками

Пішли на Київ. Дрібними кроками

Учора Верховна Рада з другої спроби прийняла в першому читанні постанову про проведення ви­борів мера Києва та Київради. За це рішення проголосували 293 депутати. Фракція Партії регіонів пообіцяла скоротити термін підготовки постанови до другого читання. За словами лідера «Батьківщини» Арсенія Яценюка, це дасть можливість розглянути постанову вже наступного сесійного тижня. Опозиція поспішає, адже якщо постанову про вибори не буде затверджено до 2 квітня, то вибори в столиці «не встигнуть» відбутися 2 червня, а значить, відтермінуються, в кращому разі, до липня, що грає на руку партії влади та її висуванцю Олександру Попову.

Фронт — проти українців

Фронт — проти українців

Атмосферні фронти не покидають Україну. Сьогодні та завтра переважна частина країни, за прогнозами Укргідрометцентру, мокнутиме під дощем, а в Карпатах ще й сніжитиме. Позаяк удень триматиметься плюсова температура, а вночі — легкий морозець, у багатьох регіонах, зокрема, в західних та північних областях, у Києві на завтра чекайте ожеледицю.

А зорі над ним тихі...

А зорі над ним тихі...

Сьогодні на Ваганьківському цвинтарі у Москві поховають письменника–фронтовика Бориса Васильєва. Він помер увечері 11 березня від хвороб і просто від старості — культовому радянському письменнику було 88 років.

Кохана, тобі дитину чи тварину?

Вони розуміють, чого хочемо ми, і готові це дарувати. Принаймні на 8 Березня. Розходження наших iз їхнiми бажань — якісь жалюгідні кілька відсотків. Що й довели соціологічні заміри, проведені напередодні жіночого свята Київським міжнародним інститутом соціології.

Слава, слава гегемону!

Слава, слава гегемону!

Американські кіноакадеміки згадали, що вони американці. Минулого року гору «Оскарів» отримав фільм, знятий у стилі чорно–білого німого ретро — «Актор», а тріумфаторами нинішньої, 85–ї, церемонії вручення найпрестижніших кінонагород США і, вважай, світу стали також стрічки «про те, як колись бувало». «Операція «Арго», «Лінкольн», «Джанго вільний» — усе це фільми історичні, точніше — фільми про історію США. Голлівуд є гегемоном кінематогрофічного ширвжитку майже у всьому світі. Черговим виплеском на екрани згаданих оскароносних стрічок він тепер понесе просвітньо–підручникову функцію — глядач вивчатиме кулуарну роботу президента Лінкольна над проведенням у Конгресі 13–ї поправки до Конституції США, яка відмінила рабство, і шпигунські справи ЦРУ під час Іранської революції 1979 року. Чи всі ці «історії про історію» є кіношедеврами після оскарівської церемонії — вже не суть важливо.

Київрада вечірня

Київрада вечірня

Обговорення «гарячої» столичної теми — ситуації навколо Гостинного двору — учора перенеслося на майданчик перед Київрадою, яка, як планувалося, мусила розглянути це питання у числі перших. Мітинг захисників пам’ятки зібрав близько трьох сотень активістів, деяких навіть пропустили у приміщення, як того вимагає закон. Та не все так просто. Активістка громадського об’єднання «Київське віче» Олена Єскіна розповіла «УМ», що, незважаючи на пропуск, її одразу до Київради не впустили. «На вході охоронець заявив, що в мене підроблена перепустка, — розповідає дівчина. — Лише за півгодини вийшла людина з мерії і таки провела мене всередину. Але з 22 акредитованих активістів перепустку дали тільки двом — мені та ще одній дівчині. Всі інші квоти розібрали представники Сандея Аделаджі. Принаймні я натикалася на них у кулуарах».

«Ямкове» розкрадання

Учора відбулася чергова акція протесту автовласників проти «Укравтодору»: кількадесят автомобілів iз плакатами «Україні — якісні дороги, або Скільки можна красти?» проїхалися Києвом до «урядового кварталу». З’ясувалося, що і в центрі столиці можна пробити колесо на вибоїнах або загубити ковпаки. «Колесо пробите, а працівники ДАІ замість того, щоб зафіксувати ушкодження, просять з’їхати з дороги та припаркуватися, — розповів «УМ» один з організаторів акції Олексій Гриценко. — Але як? Всюди ж припарковані автівки можновладців». Це вже була друга за тиждень акція автомобілістів проти «бездоріжжя та нехлюйства».

«Осідлали» хлопці коней

Міністри сільського господарства країн–членів Євросоюзу зібралися в Брюсселі на нараду щодо «м’ясного» скандалу, передає Бі–Бі–Сі. Тоніо Борг, єврокомісар iз питань охорони здоров’я, пояснив пресі, що мета переговорів за участі аграрних міністрів — як відновити довіру споживачів до європейських м’ясних продуктів, адже з’ясувалося, що виробники аж 16 країн ЄС під виглядом яловичини клали у свої гамбургери та ковбаси конину. Перше, що непокоїть європейців, — це омана споживача. А от інформацію про те, що разом iз конячим м’ясом в організм людини може потрапити препарат, яким лікують коней, але який є шкідливим для людини, в Єврокомісії спростовують.

Папо, до побачення!

Папо, до побачення!

Учора Папа Римський Бенедикт XVI оголосив, що зрікається престолу. Ця заява стала «громом серед ясного неба». Так принаймні охарактеризував її речник Ватикану Федеріко Ломбарді. Не чув досі про такі наміри і голова уряду Італії Маріо Монті. «Я вражений такою новиною», — сказав він журналістам.