На фронті — мокро

На фронті — мокро

Від завтра прощавай, тепло, — в Україну приходять дощі. 5 листопада синоптики пророкують дощі лише на заході, а в наступні два дні сльота охопить усю країну. Що ж, панове, це осінь. Синоптики мають і наукове пояснення негоді. України торкнеться циклон, центр якого нині у Скандинавії, каже Анатолій Прокопенко, заступник директора Укргідрометцентру.

До Росії — із закордонним паспортом

Росія нарешті хоче стати, як Грузія, скажімо, чи Естонія. Москва висуває вимогу, щоб громадяни України перетинали її кордон тільки за наявності закордонного паспорта. Зараз до РФ можна потрапити й за внутрішнім паспортом.

«Вишивала я узори з тривогою пополам»

«Рушник Великому Тарасу» — це вже третій проект голови Фонду «Український рушник» Миколи Степаненка. До цього він організовував «Рушник національної єдності» та «Рушник Києва». «Шевченковий» рушник планують зробити грандіозним — він буде завдовжки сім метрів, об’їде всі Тарасові місця України, Росії й Казахстану й після святкування 200–річного ювілею Кобзаря «оселиться» в котромусь iз престижних музеїв.

Боротба СУМо

Учора до Сум завітав екс–міністр МВС і вчорашній політв’язень Юрій Луценко. Частиною його «плану дій» була, зокрема, промоція акції «Я обираю Європейський Союз». Цю акцію започаткувала 1 жовтня створена нещодавно Луценком громадянська ініціатива «Третя Українська Республіка».

«Сто грамів» для мотора

«Сто грамів» для мотора

З 1 січня в країні набуває чинності «європейський» закон про обов’язковий вміст біоетанолу в бензині на рівні 5%. Саме через це ціна одного літра 95–го бензину може зрости приблизно на п’ять гривень.

Скрипка вчить, як одяг шить

Скрипка вчить, як одяг шить

Олега Скрипку в нас просто люблять. Здається, саме тому поява його в підсумковому дефіле на подіумі Українського тижня моди викликала шквал овацій. У кулуарах після закінчення першого дня Тижня, в якому Скрипка дебютував як дизайнер, більше критикували його колекцію, ніж захоплювалися.

Пугачова з памперсами

У сім’ї Алли Пугачової та Максима Галкіна поповнення — сурогатна мати народила їм двійню, хлопчика та дівчинку. Подія ця сталася ще 18 вересня, але батьки сповістили про це лише днями. Галкін на своєму «Фейсбуцi» вже розмістив таке повідомлення, а поруч — фото ніжок малюків, що лежать на його долоні.

Досвітні вогні запали!

Відучора набув чинності пункт нових Правил дорожнього руху, запроваджених 15 квітня, — водії, які вирушають за межі міста, мають їхати з увімкнутим ближнім світлом фар. Напередодні Державтоінспекція через ЗМІ нагадала автовласникам про цю нову норму ПДД, однак не всі, очевидно, почули.

20 років мужності й екстазу

20 років мужності й екстазу

Сьогодні починається Форум видавців, ювілейний, 20–й. «Увесь Львів, а разом з ним і вся Україна, порине в захоплюючий вир книжкового щастя й екстазу», — каже голова громадської організації «Форум видавців», незмінний президент цього свята книги Олександра Коваль.