Приспані депресією?

Приспані депресією?

Осінь принесла з собою не лише «раптовий» холод, а й... сонливість. «Увесь час хочеться спати» — поширені скарги о цій порі. Причини такого стану різні. Найчастіше, на думку лікарів, сонливість пов’язана зі зменшенням інтенсивності сонячного світла, від якого залежить вироблення гормону мелатоніну, відповідального за регуляцію добових ритмів.

«На голці» у комп’ютера

«На голці» у комп’ютера

Уявити сучасне життя без комп’ютера — неможливо. Послухати музику, знайти цікавий фільм, книжку і взагалі «покопатися у нетрях інтернету» — здається, кожного торкнувся цей цікавий, корисний і… підступний світ. Підступність у тому, що звичка «дружити» з комп’ютером дуже легко і швидко переростає у невідворотну залежність.

...І холестерину підступні бляшки

...І холестерину підступні бляшки

Щорічно у світі реєструють 16 мільйонів випадків інсульту, і прогнози експертів ВООЗ невтішні: якщо ситуація не зміниться, вже 2030 року цей показник може зрости до 23 мільйонів. Інсульт — одна з чільних причин інвалідності. В Україні лікарі щороку фіксують близько 100-110 тисяч нових випадків інсульту.

За парту — з «паспортом здоров’я»

За парту — з «паспортом здоров’я»

Клопотів перед початком нового навчального року в батьків вистачає: на те, щоб спорядити школярика, необхідні і час, і кошти. Проте найважливіше, наголошують лікарі-педіатри, — пересвідчитися, що зі здоров’ям вашого сина чи донька все гаразд.

Додайте сірки — буде блиск?

Додайте сірки — буде блиск?

Волосся — один із атрибутів жіночої та чоловічої вроди. Проте воно може сіктися, випадати, рідшати, втрачати блиск та красу. Якщо на вашому гребінці залишається дедалі більше волосся, слід з’ясувати, в чому причина. Втрату волосся лікарі часто пов’язують зі стресами та браком вітамінів. Однак це лише частина правди.

І погляд чіткий, без напруги...

І погляд чіткий, без напруги...

Контактні лінзи — один із сучасних методів корекції зору, який дозволяє уникнути хірургічного втручання. За словами лікарів-офтальмологів, ці засоби передбачають більш повноцінну корекцію зору і дозволяють вести активний спосіб життя.

Зелений чай — виручай!

Зелений чай — виручай!

«Густа» кров — провокатор багатьох проблем із здоров’ям. «Гусне» вона з різних причин. Це і надмірне вживання цукру та вуглеводів, і брак в організмі вітамінів і мінералів, які беруть участь у виробленні гормонів та ферментів (вітаміну С, цинку, селену, лецитину), і недостатня кількість ферментів при захворюванні підшлункової залози, і навіть підвищений гемоглобін у крові та «погана робота» печінки.

Заморожена бактерія?

Заморожена бактерія?

Одна з найпоширеніших «літніх» проблем зі здоров’ям — гострі кишкові інфекції. Спекотна погода відкриває «зелене світло» для дизентерії, сальмонельозу, ботулізму, черевного тифу. В організм людини підступні мікроорганізми, які провокують ці захворювання, потрапляють через інфіковані продукти харчування і брудні руки та завдають неабияких неприємностей.

Спати — щоб жити

Спати — щоб жити

Сон — природне фізіологічне явище, пов’язане зі зниженням мозкової активності. А повноцінний сон — синонім здоров’я. Спробуйте добровільно не поспати ніч — і вже настрій кепський, працездатність — на нулі. А якщо таких неповноцінних ночей — кілька поспіль? І не заради експерименту, а тому, що сон просто не приходить?

А донор і не знає про недугу…

Щороку у світі від вірусних гепатитів помирає близько півтора мільйона людей. На жаль, Україна за рівнем поширення гепатиту — на чільному місці серед європейських країн. Медики б’ють на сполох: уже найближчим часом епідемія цієї недуги в нашій країні може стати більш руйнівною, аніж проблема ВІЛ-інфекції.