Вип’ємо — за здоров’я!

Вип’ємо — за здоров’я!

Будь-якій недузі, як відомо, легше запобігти, ніж боротися потім з її наслідками. Профілактика застудних хвороб — тема актуальна будь-якої пори року, а нині, в осінньо-зимовий період, — і поготів. Як зміцнити імунітет?

Ваше серце — у ваших руках

Ваше серце — у ваших руках

Медична статистика тривожить дедалі більше: щороку у світі зростає кількість смертельних випадків, спричинених захворюваннями серцево-судинної системи. Більшість із цих недуг провокує малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, надмірні психічно-емоційні навантаження, стверджують лікарі. Оливи у вогонь підливають шкідливі звички: паління, зловживання алкоголем.

Зупинити параліч?

Зупинити параліч?

В Україні, одночасно в усіх областях, триває додаткова планова імунізація проти поліомієліту. Вона відбувається тільки в медичних закладах, де є стаціонарні або мобільні кабінети для проведення щеплень, і триватиме три тури. Як відомо, на початку вересня у Закарпатській області зафіксовано два випадки захворювання дітей на поліомієліт, і фахівці класифікують ситуацію як спалах хвороби в регіоні.

Щит від недуги — наші знання

Щит від недуги — наші знання

Побутує міф, що рак молочної залози (МЗ) — це вирок, смертельна хвороба, яка не піддається лікуванню. Тому більшість жінок відчуває тривогу і страх перед профілактичними оглядами. І зволікають із візитом до лікаря, навіть виявивши у себе підозрілі симптоми.

Розгадати таємниці води

Розгадати таємниці води

Вода — це життя. А чиста питна вода, як відомо, — основа здоров’я. Інтерактивна освітня експозиція «Таємниці води», що відкрилася в столичному Музеї популярної науки і техніки «Експериментаріум», допоможе юним відвідувачам розгадати цікаві «водні» загадки.

...І не чекайте, доки біль мине

...І не чекайте, доки біль мине

Осінь вмикає зелене світло не тільки для сезонних застуд. У цей час помітно зростає кількість тих, кому конче необхідно відвідати фахівця-гастроентеролога: гастрити та виразки шлунка даються взнаки. Які причини осіннього загострення шлунково-кишкових недуг? Як уникнути неприємностей зі шлунком? Яким чином допомогти травній системі «на відмінно» виконувати свою основну функцію?

Ранковий біг і чай із шипшини...

Ранковий біг і чай із шипшини...

Осінь — пора нестабільна, дарма що часом тішить теплим сонцем і безвітряними днями. Раптом неочікувано все може змінитися: небо затягнуть сірі хмари, холодний дощ зарядить безперестанку... А звідси — і підступні «апчхи». Здавалося б, іще вчора все було гаразд, а сьогодні зранку — нежить...

Голод не тітка, тим паче вночі

Голод не тітка, тим паче вночі

Науковці з Університету Аделаїди (Австралія) дійшли висновку, що шлунок людини не лише відповідає за перетравлювання їжі — він навіть здатен визначити, яка нині година і наскільки людина сита. Дослідники працювали з мишами (як це зазвичай буває при таких експериментах) і мали на меті визначити: як нерви у шлунку «розподіляють» денний раціон на три основні прийоми їжі.

Дихайте глибше. І — носом!

Дихайте глибше. І — носом!

Зазвичай, якщо людина не застуджена і не страждає на алергію, то не надає особливого значення тому, як дихає: глибоко або поверхово, тільки носом або іноді вдихає повітря ротом. Однак, як наголошують лікарі, можна стати здоровішими і позбутися багатьох проблем, якщо навчитися правильно дихати.

Спитай у... дзеркала

Спитай у... дзеркала

Здається, жодних проблем зі здоров’ям немає, але шкіра... У найбільш недоречний момент з’являються ці непривабливі прищі і псують усю «картину». Що ж робити? Лікарі стверджують: у таких випадках варто звернути більш прискіпливу увагу на власне харчування.