Осінні фантазії

Осінні фантазії

Ще доступні сезонні овочі дають можливість експериментувати на кухні з приготуванням простої, корисної і смачної їжі. На звичайнісінькі кабачки, баклажани,моркву, квасолю можна подивитися по-новому.

Наливайте повнії чари...

Наливайте повнії чари...

Інколи до рук потрапляють дуже дивні книжки. Збірка від видавництва «Музична Україна», яка з’явилася у 1993 році, називається... «Як засядем, браття, коло чари». У ній — українські народні пісні та переписи національних страв і напоїв. Упорядник Ольга Поріцька зробила дуже цікаву підбірку рецептів, зокрема, саморобних квасу, лікеру, вина і пива.

Духмяна насолода

Духмяна насолода

Тепла осінь дає можливість довше вдихати аромати осені й насолоджуватися її плодами: яблуками, грушами, виноградом... Але мине ще тиждень-другий — і відчутніше насуватимуться холоди, захочеться зігрітися чаєм, до якого доречними будуть консервовані скибочки фруктів.

Кава «для мисливців»

Кава  «для мисливців»

Прекрасна половина подружжя письменників Лапікур — пані Наталя — про свою, приправлену гумором, збірку кулінарних історій «Свекруха Лапікуриха» каже: «Вона трохи не закінчена, тому видавництвам її ще не пропонували». А почала збирати цікавинки, пов’язані із приготуванням їжі, років 10 тому. І першим, про що розповіла, звісно, був український борщ. Але ми пропонуємо від пані Наталі розділ «Кава-кавонька-кавуся»:

Вареники — Божі хваленики

Вареники — Божі хваленики

Що не кажіть, а варениками можна самому наїстися, сім’ю нагодувати, ще й гостей. Смачно і ситно — яку б ви начинку не поклали. Трохи задовго... Але тільки допоки ви не відточили всі рухи до автоматизму . Попрактикуєтесь — і навіть на сніданок можете подавати вареники з картоплею, гречкою й капустою чи сиром!

Пора лісових парасольок

Пора лісових парасольок

Найкращим полюванням є полювання грибне: милуєшся собі рідною природою, відпочиваєш від думок і суєти, а головне — раз по раз кладеш до свого кошика наймирніший трофей: лісові парасольки. І тішиш себе думкою, що сьогодні на твоєму столі паруватиме запашний грибний супчик чи відбивні з м’ясистих капелюшків, а на поличку в комірчині втиснеться ще кілька баночок грибної закрутки, — щоб і взимку в оселі пахло літнім лісом.

Море сиру і чорниць

Море сиру і чорниць

Інколи трапляється, що в холодильнику з’явилося багато вершкового сиру. Якщо його аж півкіла, приготуйте сирний пиріг із чорницею. Для тіста потрібно: 250 г борошна, 150 г маргарину або вершкового масла, 100 г (півсклянки) сметани, чайна ложка розпушувача для тіста. Для начинки — 500 г вершкового сиру, 250 г сметани, 3 невеликi яйця, 150 г цукру, 3 чайні ложки ванільного цукру, столова ложка манної крупи, 300 г ягід чорниці.

Гастрономічний вогонь

Гастрономічний вогонь

Минуло зовсім небагато часу після Майдану, але він уже викликав значний резонанс у творчих колах. Віталій Пригорницький, представляючи на XVIII Міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Зелена хвиля», що традиційно проводиться у серпні в Одесі, першу свою книжку із серії «Байки-майданки», сказав, що український народ — справді унікальний у своїй силі, мужності й мудрості. Має право так стверджувати, бо є з чим порівнювати — Віталій об’їздив чимало країн, які залишили в нього найкраще враження.

Із полуницями, грушами і щукою

Із полуницями, грушами і щукою

Гості дійства, яке відбулося минулої суботи в Опішні на Полтавщині, заплативши не багато не мало — 45 гривень за вхід, спочатку мали можливість на власні очі побачити, як готується у двох печах візитка української народної кулінарії — борщ, а потім його смакувати. Найкращими визнали борщ зi щукою і борщ із полуницями.