Рафаело без випічки

Рафаело без випічки

Якщо у вас погано пече духовка, не засмучуйтесь. Можна приготувати торт і без неї. Надзусиль не вимагає десерт «Рафаело» з крекерів і кокосової стружки. Якщо матимете багато гостей, готуйте за поданими мірками, якщо не дуже — діліть на два, а то й на три.

Солодкі сюрпризи Святого Миколая

Солодкі сюрпризи Святого Миколая

Здавна так повелося, що найбільше чудес трапляється саме в передноворічні дні. Діти знають, що в ніч iз 18 на 19 грудня до кожної дитини завітає Святий Миколай у супроводі білокрилих ангелів і чемних, слухняних нагородить смачними гостинцями. Матуся чи бабуся розповідають напередодні про добре серце Миколая, його щедрі вчинки, а головне — що він ніколи не забуває про хороших і старанних дітей і винагороджує їх за це.

Зимовий салат-бар

Зимовий салат-бар

Хоча холоди змушують частіше вживати ситну калорійну їжу, для здоров’я корисні й легші страви — салати. Взимку в них кладуть переважно коренеплоди, приправляючи, зокрема, традиційними консервованими огірками чи екзотичними каперсами.

Не ті балабушки — на Андрія

Не ті балабушки — на Андрія

Якщо пам’ятати про традиції українського народу — у ніч на минулу неділю, перед святом Катерини, почався сезон ворожінь. Наступна дата для вгадування дівочої і парубоцької долі — вечір перед 13 грудня, днем вшанування святого апостола Андрія Первозваного.

Софра з чебуреками

Софра з чебуреками

Майже два місяці у столиці працює чебуречна «Софра». Заклад, назва якого українською звучить «обідній стіл», ніколи не стоїть порожнім. Традиційні кримськотатарські чебуреки та янтики користуються великим попитом серед відвідувачів, більшість з яких уже стала постійними.

Нескладні рецепти домашнього затишку

Нескладні рецепти домашнього затишку

Усі пам’ятають два слова «в одній упряжці»: батіг чи пряник? Про батіг згадаємо лише побіжно, так би мовити, для полярності. А пряник — заохочення — асоціювався з чимось дуже гарним, домашнім. Узагалі це випічка з дитинства: із спеціальної форми чи просто із сільської печі, спечені на домашньому кисляку, в хрумкій солодкій глазурі.

Про сало, рибу і котлети

Про сало, рибу і котлети

Якщо хочете здивувати домашніх чи гостей — готуйте котлети з риби і сала. Уява малює не особливо барвисті картини, але ви лише спробуйте — за вуха від тарілки не відірвеш багатьох. Ці котлети насправді не відрізниш від м’ясних — тож не рецепт, а знахідка.

Котлети-обманки,

Котлети-обманки,

Те, що котлети мають бути обов’язково з м’ясом, напевне, — кулінарний стереотип. Перефразовуючи відоме твердження, можна сказати, що не м’ясом єдиним живе людина. Якщо ввімкнути фантазію і виявити бажання, можна приготувати такі котлетки без м’яса, що, як сказала моя тітка, «куди тому м’ясу».

Схопила капустяний листочок...

Схопила капустяний листочок...

Найдоступнішими овочами для багатьох лишаються звичайні білокачанна капуста, цибуля, морква. Якщо ви не раз готували смачнющий борщ із ними і не менш смачні голубці, познайомтеся з рецептами призабутих страв із різних куточків України.

Яскраві жилетки рибного ринку

Яскраві жилетки рибного ринку

Моя нинішня віртуальна подорож кулінарною Японією почалася з розповіді мандрівника Іллі Межула, захоплення якого — подорожувати й організовувати подорожі для всіх бажаючих помилуватися заморськими краєвидами і дізнатися про екзотику інших країн.