Бої місцевого значення

Бої місцевого значення

В Україні пройшла хвиля довиборів в облради — переважно на місця, що звільнилися у зв’язку з переходом деяких політиків та управлінців на роботу до ВР. Після напруженої боротьби за парламентські крісла і в областях відчувається виснаження ресурсу, млявість основних гравців, низька явка виборців. Політолог Володимир Фесенко радить не перебільшувати ці результати — адже вибори окремих депутатів на місцях не є індикатором суспільних настроїв. «Проміжні вибори засвідчують тільки те, що певні округи в регіонах контролюють ті політичні сили, які там домінують», — каже експерт.

Пам’ятай, хто пiдвищував зарплати, пенсiї, стипендiї

Завдяки рішучим діям Віктора Ющенка, який довів однопартійцям обґрунтованість свого лідерства в «Нашій Україні», його підтримує абсолютна бiльшiсть партактиву. Хоча й досі лишаються «флюгери», які хитаються у виборі, дивляться, хто з керівників візьме гору на чолі «Нашої України».

«Шампанське не повинно бути теплим»

На засіданні політради партії «Наша Україна», що відбулося минулої суботи — в день народження Віктора Ющенка, зареєструвалися 68 осіб із 93. Явка і кворум засвідчили, що ця політична сила дієздатна і може прийняти рішення щодо власного оздоровлення. На порядок денний були винесені питання соціально–політичної ситуації в країні та підготовки до ХІІ з’їзду «НУ», запланованого на 18 травня.

Перевибори таки насуваються?

Переговорний процес щодо поновлення роботи парламенту триває. Керівництво «регіоналів» не в змозі збирати всіх своїх депутатів на роботі щодня, а лідери опозиційних сил наполягають на своєму. Виходів із ситуації вони бачать два: або впровадження особистого голосування, або перевибори Верховної Ради.

Замiсть шахів — гра «в чапаєва»

Парламент усе ще заблокований, іде відлік часу до можливості розпуску ВР, вимогу щодо дострокових виборів заявляє опозиція. На такому тлі вчора в інформаційно–аналітичному агентстві «Главком» відбулася дискусія експертів на тему «Чи будуть в Україні перевибори Верховної Ради?»

Феміда осліпла і заплуталася

У партії «Єдиний центр», до якої входить позбавлений депутатства рішенням Вищого адміністративного суду Павло Балога, готують позов до Європейського суду з прав людини. «Це наразі єдина інстанція, яка може встановити справедливість у цьому питанні. Довіри до будь–якого з українських судів — чи то Конституційний, чи Печерський, чи ще якийсь — немає», — написав у соцмережі «Фейсбук» брат «постраждалого» депутата Віктор Балога. Тим часом і Балога–молодший, і Олександр Домбровський — ще один депутат, в якого відбирає мандат ВАСУ, — вважаються депутатами. ЦВК переконана, що підстав оголошувати перевибори у тих округах на Вінниччині та Закарпатті, в яких пройшли ці «мажоритарники», немає. «Постанова Вищого адміністративного суду, на мою думку, не має нічого спільного ні з Конституцією, ні з законом, ні з правом», — заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Тиша перед бурею

Тиша перед бурею

Учора робота Верховної Ради так і не була розблокована. Партія регіонів не наважилася на силовий сценарій. Як і не пристала на вимоги опозиції щодо персонального голосування. На п’ятницю заплановано чергове коло переговорів протиборних фракцій, але мало хто вірить у те, що ця розмова про «сенсорну кнопку» дасть сподіваний результат.

Дипломати в «павутинні»

Дипломати в «павутинні»

Створення образу України як держави, що прагне до євроінтеграції, забезпечення діалогу зі світовою громадськістю, формування професійного й особистого іміджу — застосування інтернет–технологій у дипломатії має величезний потенціал. Який українські дипломати, на жаль, майже не використовують. На відміну від своїх закордонних — як західних, так і східних — колег.

Про те, як «електронна дипломатія» будує новий тип політичної культури, як у ній почуваються основні учасники — дипломати, урядовці й лідери держав, та на якій стадії розвитку перебуває в цьому контексті Україна, розповіли журналістам аналітики Інституту світової політики Леонід Літра та Юлія Кононенко. Вони є авторами дослідження «Твіттер»–дипломатія. Як новітні технології можуть посилити міжнародні позиції України».