Київський пат

Київський пат

Учора головною темою в розблокованій Раді мало нарешті стати призначення виборів місцевої влади Києва, відкладене з вівторка. Але влада й опозиція так і не знайшли компромісу в цьому питанні. І та, й інша сторона не мають більшості голосів, аби затвердити вигідні їм дати виборів. Тож засідання закрилося без конкретних рішень щодо столиці. Перед тим, ніби «між іншим», парламентарії ухвалили 58 постанов про проведення 2 червня позачергових виборів сільських, селищних і міських голів у 58 інших населених пунктах України.

Креативна «Креавіта» та її референдум

Уже майже немає сумнівів, що референдум про розпуск цієї Верховної Ради і реформу наступної організовує влада, або принаймні «Регіони» як партія влади. За даними джерел «УМ», таким чином реалізується план політтехнологів із Банкової. І знову, як у 2000 році, автори інтриги вирішили прикритися так званою «народною ініціативою».

І побитися кортить...

І побитися кортить...

Привид розпуску витає над парламентом. Опозиція зрозуміла, що блокування ВР — підстава для оголошення Президентом перевиборів, причому лише на мажоритарній основі. Очевидно, саме в такий спосіб Віктор Янукович надумав вирішити проблему непокірного парламенту. Учувши загрозу, опозиціонери вчора зняли блокаду президії. Щоправда, характер є характер: майже одразу після цього у відповідь на «провокацію» сталася масова бійка з кров’ю, нова блокада і... розблокування.

Свято доброчинцiв

Добрі справи повинні робитися тихо. Але їх визнання на національному рівні надихає більшу кількість людей творити добро і розвивати в країні культуру благодійництва. Тож минулого тижня в «Українському домі» під патронатом Асоціації благодійників України та Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» відбулася церемонія нагородження переможців і лауреатів конкурсу «Благодійна Україна».

Проблема–2000 знову в Україні

З моменту обрання Верховної Ради пройшло більше чотирьох місяців, однак вищий законодавчий орган досі не виконує свої конституційні функції, життєво важливі для країни закони не приймаються. Кабінет Міністрів України в таких умовах не може повноцінно працювати. Вся вертикаль державної виконавчої влади в країні фактично паралізована. З такою резолюцією виступили позавчора громадські організації Харкова і Херсона, які вимагають від Президента розпустити парламент, а заодно — скасувати депутатську недоторканність та змінити політичну систему на всеукраїнському референдумі. В разі недотримання владою цих вимог громадські організації планують самостійно створити ініціативну групу для проведення всеукраїнського референдуму, на який буде винесено такі питання: скорочення чисельності народних депутатів з 450 до 300, запрова­дження другої (верхньої) палати парламенту, повне скасування депутатської недоторканності, проведення позачергових виборів винятково за мажоритарною системою. Проект резолюції буде затверджений сьогодні в Харкові на конференції громадських організацій — членів «Єдиної соціальної мережі».

Не відступати, не здаватися й не знати, хто твій депутат

Верховна Рада VII скликання пропрацювала, а точніше, просто прожила перші 100 днів. Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва разом із Київським міжнародним інститутом соціології провів загальнонаціональне опитування, як громадяни оцінюють діяльність новообраної Ради і чи не розчарувалися у своєму виборі. Опитано думку 2 037 респондентів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

«На Москвє толсто звєнят, да тонко єдят»

«На Москвє толсто звєнят, да тонко єдят»

Відмова Президента Януковича ночувати у свого російського колеги в Завидові під час останнього робочого візиту не минула безслідно. Зачеплені за живе амбіції Володимира Путіна «вихлюпнули» в українські і російські ЗМІ порцію відповідної пропаганди проти співробітництва України з Євросоюзом. Учора в «Комсомольской правдє в Украінє» вийшло інтерв’ю кума російського президента Віктора Медведчука, який назвав євроінтеграцію України «красивим блефом». А перед тим у «Вістях тижня» на державному телеканалі «Росія–1» ведучий Дмитро Кисельов відверто збиткувався над Януковичем та «бомбив» небажання Києва схилятися на бік Митного союзу.

Полювання на Рибака

Після того як Володимир Рибак відмовився сприяти виклику Віктора Януковича до Верховної Ради для «розрулювання» конфлікту опозиції з «кнопкодавами», фракція «УДАРу» ініціювала збір депутатських підписів із вимогою відкликати Рибака з посади спікера. Друга хвиля поки що безрезультатного блокування Ради дала зрозуміти, що влада не налаштована на діалог з опозицією і суспільством. Тож учора, працюючи в комітетах, депутати фракції Віталія Кличка зібрали понад 150 підписів, аби почати на наступному тижні реєстрацію тимчасової слідчої комісії щодо розслідування діяльності Голови ВР, яку в «УДАРі» називають «маніпулюванням службовими повноваженнями».

Ніч без близькості

Переговори Президента Януковича з Володимиром Путіним у резиденції «Русь», що у Тверській області, затягнулися. Почавшись у понеділок по обіді, вони завершилися вчора о другій годині ночі. За годину літак Януковича вилетів на Київ. За інформацією інтернет–видання «Лівий берег», на території Завидова для української делегації виділили окремий особняк, на якому майорів жовто–блакитний прапор і були створені всі умови для того, щоб Янукович у випадку потреби міг залишитися на ночівлю.

Збори з «музейним» душком

Збори з «музейним» душком

Так званий ХІІ з’їзд партії «Наша Україна», який пройшов минулої суботи під головуванням колишнього голови політради Сергія Бондарчука, прийняв рішення про самоліквідацію «НУ». Ніби доводячи абсурдність свого заходу, голов­ним «ліквідатором» партії Ющенка розкольники призначили його брата — Петра Ющенка.