Путч на дірявому кораблі

Путч на дірявому кораблі

Поки опозиція блокувала парламент із вимогою призначити вибори в Києві, вчора зранку регіонально–комуністична більшість на чолі зі спікером Володимиром Рибаком вирішила провести «виїзне» пленарне засідання у будівлі комітетів Верховної Ради неподалік. На вулиці з красномовною назвою Банкова, що навпроти адміністрації Президента.

Провалений Київ

Провалений Київ

Резонансні законопроекти ВР про призначення київських ­виборів і зниження пенсійного віку для жінок учора були провалені.

В Партії регіонів ще зранку сказали, що голосуватимуть за «столичну» постанову лише після рішення Конституційного Суду, який має розтлумачити деякі норми закону про місцеві вибори. Але в опозиції сподівалися на торжество закону.

Підйом, столице!

Волонтери та партійні активісти роздали в Києві сотні тисяч листівок із закликом прийти 2 квітня на мітинг під Верховною Радою за якихось два дні. Але скільки народу прийде під парламент, щоб «дотиснути» більшість у призначенні виборів мера на червень? І чи розглядатиме ВР це питання сьогодні взагалі?

У світлі Міньйона

В Україні з офіційним візитом побував Генеральний секретар Парламентської Асамблеї Ради Європи Жан–Клод Міньйон. Він зустрівся з Президентом Віктором Януковичем, Головою ВР Володимиром Рибаком, керівниками опозиційних фракцій Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком, донькою ув’язненої екс–Прем’єрки Євгенією Тимошенко, а також дружиною ув’язненого Юрія Луценка Іриною. В ході зустрічей чільний європарламентар закликав українську владу без вагань проводити реформи, зокрема конституційну, судову, реформу правохоронних органів, чого вимагає ЄС. Для цього слід активізувати співпрацю з органами Ради Європи, перш за все — з Венеціанською комісією. Не обійшли увагою й тему політв’язнів, яка є однією з основоположних позицій «списку Фюле», виконання яких дозволить Україні підписати угоду про асоціацію з ЄС у листопаді.

«Кнопкодав» у законі?

Учора Вищий адміністративний суд відмовив народному депутатові з фракції «Батьківщина» Юрію Одарченку в задоволенні позову про визнання незаконними результатів п’яти засідань парламенту через неперсональне голосування депутатів — 13, 18, 25 грудня 2012 року, а також 10 й 11 січня 2013–го. Керівник столичної «Батьківщини» вимагав на підставі нелегітимності голосування скасувати всі прийняті Радою в ці дні закони, зокрема призначення Миколи Азарова Прем’єр–міністром і звільнення Сергія Арбузова з посади голови Національного банку. Адже до початку тих засідань не була проведена поіменна реєстрація депутатів.

Крок вправо

Учора в інтернет–виданнях з’явилася інформація, нібито на Одещині місцева «Свобода» переманила до своїх лав 14 членів Партії регіонів. «Свободівці» схилили їх до привселюдної акції зі складання й знищення партквитків ПР, зняли це на камеру й виклали у всесвітню мережу.

Розхитування, як у 2000–му

Після того як опозиції не вдалося зберегти мандат депутата Сергія Власенка і покласти край «кнопкодавству» в парламенті (якось згас запал), народні обранці з «Батьківщини», «Свободи» й «УДАРу» не полишають намірів «іти в народ» зі спробами очолити повстання проти чинної влади. Незважаючи на погодні умови, цього тижня в четвер, п’ятницю і суботу мітинги в рамках акції «Вставай, Україно!» відбудуться в Івано–Франківську, Тернополі й Чернівцях відповідно.

Млявий опір режиму пасивних репресій

За даними опозиції, Конституційний Суд отримав вказівку «згори» ухвалити рішення про те, щоб перенести вибори мера Києва на 2015 рік. І, за розпорядженням із Банкової, парламентська більшість також зволікатиме з розглядом постанови про призначення виборів у столиці. Про це повідомили керівники ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк і Олександр Турчинов на вчорашньому брифінгу в партійному офісі. В інтересах «регіональної» влади — ще рік утримувати Київ у своїх руках, без законних виборів. Із цього приводу депутати з ПР надіслали подання в Конституційний Суд, і той, як видно, готовий ще раз затвердити бажання президентської адміністрації.

Освічений мільйонер 47 років

Освічений мільйонер 47 років

У попередніх випусках «УМ» писала про ставлення суспільства до перших ста днів роботи українських парламентаріїв на основі соціологічних опитувань. Тепер громадянська мережа «Опора» презентувала результати спостереження за якістю роботи новообраної Ради, зокрема активністю депутатів та змістом їхніх законодавчих ініціатив, відкритістю інформації щодо ВР.

Пішли на Київ. Дрібними кроками

Пішли на Київ. Дрібними кроками

Учора Верховна Рада з другої спроби прийняла в першому читанні постанову про проведення ви­борів мера Києва та Київради. За це рішення проголосували 293 депутати. Фракція Партії регіонів пообіцяла скоротити термін підготовки постанови до другого читання. За словами лідера «Батьківщини» Арсенія Яценюка, це дасть можливість розглянути постанову вже наступного сесійного тижня. Опозиція поспішає, адже якщо постанову про вибори не буде затверджено до 2 квітня, то вибори в столиці «не встигнуть» відбутися 2 червня, а значить, відтермінуються, в кращому разі, до липня, що грає на руку партії влади та її висуванцю Олександру Попову.