Як голосувала Україна

Як голосувала Україна

Порівняно з буремними 2002–м, 2004–м і навіть 2006–м, «голосувальний» день на дострокових парламентських виборах–2007 можна вважати спокійним. «Я переконаний, що вибори пройдуть чесно й демократично, і всі політичні сили визнають їх результати», — спрогнозував у розмові з журналістами Президент, щойно вкинувши свій бюлетень до виборчої урни. Віктор Ющенко вже традиційно прийшов на дільницю, розташовану в Будинку профспілок, із сім’єю. Проголосувавши, глава держави висловив сподівання, що на виборах громадяни України «зроблять свій вибір на користь змін замість «лжестабільності», і вибір цей принесе Україні стабільний економічний і соціальний розвиток.
Прем’єр–міністр Віктор Янукович теж прийшов голосувати разом із дружиною, яку так рідко «виводить у світ», що журналісти Людмилу Олександрівну навіть не впізнали. «Женщіна, отойдітє, работать мєшаєтє!» — закричала одна з фотографів на пані Янукович, що з уже заповненим бюлетенем чекала біля виходу з кабінки для голосування свого чоловіка (Віктор Федорович свій вибір робив досить довго).
А лідер Соцпартії Олександр Мороз після голосування вирішив розслабитися й поїхав порибалити. По завершенні процесу — вже увечері, коли стали відомі результати екзит–полів, Мороз запевнив, що нічого з Соцпартією не станеться, якщо до парламенту вона не потрапить: «Будемо готуватися до наступної кампанії».
Масштабних фальсифікацій, які б суттєво вплинули на загальнодержавні результати, в день голосування спостерігачі не зафіксували. Але без пригод не обійшлося. У Чернігові побилися члени окружної виборчої комісії від Компартії і «НУНС», у Криму чоловік, не знайшовши себе у списках виборців, з горя розколошматив виборчу урну. У Харкові — традиція: помер спостерігач від КПУ. В Івано–Франківську мешканці вулиці Вагилевича не змогли проголосувати через помилку в документах, переданих прикордонною службою на виборчу дільницю. «Уважні» прикордонники перейменували їхню вулицю у... Вагінальну.

Нові адвокати — довша морока

Нові адвокати — довша морока

Це перша справа такого масштабу в Україні щодо фальсифікації результатів виборів Президента–2004, яка розслідувана до кінця й передана до суду. Карне переслідування восьми членів територіальної виборчої комісії виборчого округу №100 у місті Кіровограді було почате 16 грудня 2004 року Генеральною прокуратурою України. Лише у вересні 2007–го справа дійшла до суду. Для меншої упередженості розгляд відбувається у сусідній області – Полтавській, у райсуді Кременчука.

Яйце як національна зброя

Уже втретє Кіровоград бурхливо відзначає таку незабутню річницю, як День яйця. Нагадаємо, 24 вересня 2004 року в Івано–Франківську студент економічного факультету Прикарпатського національного університету Дмитро Романюк влучив яйцем у кандидата в президенти Віктора Януковича. Відтоді кіровоградці й святкують «яєчний» день.

Яйцеглист — не для Януковича

Черговим виборчим «хітом» стали заходи безпеки під час візиту Віктора Януковича в середу у Кіровоградську область. Приводом для хвилювання, напевне, стала інформація про можливі політичні провокації проти лідера Партії регіонів, про що сам Віктор Федорович заявив ще на Дніпропетровщині.

Нетрадиційний полігон

Нетрадиційний полігон

Кіровоград став першим містом, де Міжнародний благодійний фонд «Україна—3000» презентував Другий всеукраїнський конкурс «Новітній інтелект України», під час якого оцінюють інноваційність, нетрадиційність і, що важливо, — конкретність того чи іншого дослідження.

ЗАТ Храм?

ЗАТ Храм?

Храм святого Володимира у селищі Новоархангельськ Кіровоградської області всією громадою будували майже 20 років. Жертвували, хто що міг: хто кошти, а хто і власну працю. Були й серйозніші меценати, без яких семикупольну красуню зводили б ще з пару десятків літ.

З Юлею на грудях

З Юлею на грудях

Упродовж попередньої декади кіровоградці пережили зустрічі з Симоненком, Литвином, Луценком та Кириленком. З кожним агітаційним візитом місто переживало навалу різноманітних агітаційних матеріалів. Відтак до обласного центру приїхала й Тимошенко — її штаб перевершив усіх. Такої кількості пропагандистської продукції в місті ще не бачили. Наклейок і прапорців було так багато, що центральні вулиці Кіровограда після акції БЮТ були ніби снігом укриті. А чого варта роздача одягу і канцелярських товарів! Авторка цих рядків нарахувала п'ять різновидів кепок і 12 — футболок (причому стильних, зокрема дизайну Андре Тана, на яких портрет Юлі наполовину складається з квітів). Ще ніколи в агітаційні намети в Кіровограді не стояли черги — ручки, зошити і щоденники активно розбирали батьки школярів.

Як Луценко за Януковича агітував

Як Луценко за Януковича агітував

Все-таки добре мати на чолі списку дві сильні політичні постаті. За минулі вихідні лідери «Нашої України — Народної самооборони» Юрій Луценко та В'ячеслав Кириленко в компанії соратників відвідали три області: Сумську, Полтавську та Кіровоградську. Удень вони встигали порізно відвідати невеликі міста: наприклад, на Кіровоградщині Кириленко їхав у Новомиргород, Луценко — у Світловодськ, ще кілька населених пунктів узяли на себе інші «нашоукраїнці». А ввечері всі «нашоукраїнські» «гастролери» збиралися разом на сцені в обласному центрі. Така тактика допоможе хлопцям за цю коротеньку кампанію відвідати щонайбільше населених пунктів.

А це чиє? Достоєвського

А це чиє? Достоєвського

Андрія Достоєвського, брата російського письменника, 150 років вважали архітектором Сімферополя, і лише сьогодні стало відомо, що чимало будинків Кіровограда — тоді Єлисаветграда, теж були зроблені за його проектами. Тут Андрій ніби тренувався, а набивши руку, переніс проекти з міста його молодості — Кіровограда — в Сімферополь.

Мисливцю, стережися сам

Мисливцю, стережися сам

Відкриття мисливського сезону завжди чекають. Мисливці з нетерпінням, як свята, правоохоронці — з осторогою. Щоразу це якщо не загублена рушниця, то нетверезі мисливці-водії за кермом. Існує навіть приказка: «Нема весілля без баяна, а полювання — без випивки». Та й не обов'язково на полюванні пити, щоб зброя в руках недосвідчених стрілків обернулася проти них самих. Гіркий досвід трагічного полювання народного депутата Євгена Кушнарьова мисливців нічому не вчить.