Хорошу людину політиком не назвуть...

«Сьогодні в Росії відбувається безпрецедентне за масштабом і наслідками руйнування культури. Культура стала придатком економіки, культура замінюється сурогатом — розважальною індустрією», — таким «анонсом» почалася прес-конференція на захист доброго імені художника, вченого і філософа Миколи Реріха. У Міжнародному центрі Реріхів, що в Москві (МЦР), зібралися відомі науковці, митці та дипломати Росії, які вже два роки виступають проти захисту докторської дисертації, в якій подається, м'яко кажучи, нестандартний образ Миколи Реріха.

Смерть на дроті

Смерть на дроті

Упродовж минулої ночі сильні грози, що прокотилися Україною, залишили без світла 208 населених пунктів. Як повідомляє прес-служба МНС, найбільших збитків стихія завдала в Миколаївській, Кіровоградській, Черкаській, Київській, Херсонській, Дніпропетровській, Одеській та Вінницькій областях. Відновленням електропостачання у знеструмлених селах займаються аварійні бригади обленерго.

Який суд візьметься за «справу сотого округу»?

Тиждень тому завершено слідство і передано до суду справу щодо восьми членів територіальної виборчої комісії виборчого округу №100 в місті Кіровоград, які були замішані у фальсифікації результатів виборів Президента України 2004 року. Нагадаємо, що в цьому в/о тервиборчком поміняв місцями результати голосування двох кандидатів: Ющенку дістався мізер, а Януковичу передали голоси дуже популярного в Кіровограді Ющенка.

Тіні забутих скіфів

Тіні забутих скіфів

Рік тому мистецький факультет Кіровоградського педагогічного університету ім. В. Винниченка «захворів» на... музичну сюїту-містерію. Почалося все з ініціативи керівництва університету частково змінити навчальний процес — у нудні лекції та семінари додати трішечки творчості. І ось закінчилося все спільним захоплюючим творчим дійством викладачів та студентів.

Дитина випила розчинник, вихователі не постраждали

Трирічна Женя гуляла на майданчику в дитячому садочку Кіровограда під наглядом виховательки. Дитина захотіла пити, побачила поруч із собою пластикову пляшку з прозорою рідиною, відкрила її, трохи відпила і їй перехопило подих — в пляшці був уайт-спирит...

Місту хочеться лiтати

Нещодавня реабілітація аеропорту в Черкасах сколихнула Кіровоград: а ми чим гірші і чого наша колись одна з кращих в Україні злітних смуг простоює?! І не просто простоює, а поступово руйнується, як і всі комунікації аеропорту. Трьом власникам аеропорту, які до цього часу далі перемовин між собою не йшли, довелося зустрічатися з громадськістю, представниками влади і журналістами. І йти до спільного знаменника.

«Кротик» лізе через дах

Не так давно Кіровоград знемагав не тільки від спеки, а й від спраги — більше тижня вода надходила в квартири лише кiлька годин на день. Обмеження водопостачання водогоном «Дніпро—Кіровоград» кіровоградців обурило не на жарт, адже більшість з них за воду платять справно. То чому за чужі борги відключають все місто? Відповідь проста: щоб відключати окремих боржників, потрібно зайти в квартиру, а туди працівників водоканалу ніхто пускати не збирається. Є ще один вихід — точкові системи відключення, які коштують стільки, що виплачених боргів просто не вистачить для покриття затрат...

Рейки під ящиками для снарядів

Працівники Знам'янського міськрайвідділу міліції УМВС України в Кіровоградській області затримали вантажний автомобіль, який належить одній iз військових частин області. Військові вивозили старі ящики від боєприпасів. Але правоохоронців насторожило те, що сміття вони вивозили аж у сусідній район. Крім того, вантажівка протягом місяця заїжджала в одне і те саме село. Коли працівники міліції провели перевірку, то виявили, що під сміттям заховані... демонтовані залізничні рейки.

Iнтелектуальний «Скарб»

Рік тому лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка письменник і журналіст Григорій Гусейнов заснував премію «Глодоський скарб» — за назвою села в Новоукраїнському районі Кіровоградської області, називається найбільший за вмістом золота скарб, знайдений в Україні. (Знайшов його учень старших класів у тих же Глодосах, на місці поховання слов'янського князя. Нині золоті прикраси зберігаються в Києві). Поклавши на депозит 100 тисяч гривень Шевченківської премії, оргкомітет премії запланував щорічно 15 тисяч, отриманих із рахунку, вручати митцям, які відзначилися працею у відродженні духовності незалежної України.

Куля в під’їзді

У тамбурі біля власної квартири в одному з будинків по Оболонському проспекту вбили депутата селищної ради села Власівка Світловодського району Кіровоградської області Ігоря Завалєя. Трагедія відбулася в ніч із неділі на понеділок — близько 23.00.