Дитина в учительському столі

Прибираючи клас, техпрацівниця однієї зі шкіл міста Олександрія Кіровоградської області виявила... тіло немовляти. Поліетиленовий пакет лежав у вчительському столі, поряд із підручниками. Неприємний запах привернув увагу прибиральниці, і вона відкрила дверцята...

Ресторан у катакомбах?

Ресторан у катакомбах?

Дослідити розгалужені підземні ходи в самісінькому центрі Кіровограда — між центральним ринком і міською радою — пробували не раз. Але над підземеллями з'явився сквер, виросли могутні дерева, набудували споруд, а влітку «виростають» численні торговельні намети. Крім того, за багато років підземелля почали руйнуватися, і їхнє вивчення потребувало комплексного підходу.

Немовля на смітнику

У січні 2007 року Кіровоград був шокований новиною — у центрі міста біля контейнерів для сміття знайшли щойно народжене немовля, хлопчика, запакованого в полiетиленовий пакет. Завдяки тому, що і міліція, і машина «швидкої допомоги» відразу приїхали на виклик, кілька годин на морозі не cпричинили серйозних наслідків для здоров'я дитини.

Мер руйнує мир

Поки у більшості областей Блок Тимошенко і «Наша Україна», отримавши відповідні вказівки «з центру», об'єднують свої зусилля, на Кіровоградщині триває жорстке протистояння цих двох сил. Міські осередки БЮТ і «НУ» ніяк не поділять мерське крісло, яке порожніє практично рік — з виборів 26 березня минулого року.

Сесія під грифом «таємно»

Владний безлад у Кіровограді триває. Більшість депутатів Кіровоградської міської ради не визнали перевибори мера, призначені на 13 травня, і на своєму таємному засіданні розпустили територіальну виборчу комісію. Фракції БЮТ, СПУ й КПУ продовжили сесію без відома депутатів від Партії регіонів і НСНУ. Тут саме час згадати про обов'язкову норму — створювати коаліції на місцях — для регіональних осередків Блоку Тимошенко і «Нашої України». Але в Кіровограді — дуже своєрідна політика і конфігурація коаліцій. Усупереч закону, не були допущені до зали партійного офісу БЮТ, де проходила сесія, і журналісти.

Торти і яйця

Торти і яйця

Рішення БЮТ та «Нашої України» про об'єднання в єдиний опозиційний «фронт» до Кіровограда не дісталося: тут ці дві політичні сили знаходяться по різні боки барикад. Фракція БЮТ у міськраді відмовилася підписувати протокол угоди, і боротьба в місті, мета якої — крісло мера, ввійшла в нову фазу.

Мільйон за траурну рамку

Молодий художник із Гайворона Кіровоградської області Володимир Жила подав позов на одну з провідних тютюнових фабрик України. Порушення прав на життя і здоров'я Володимир оцінює в один мільйон гривень. При цьому позов не стосується шкоди для здоров'я від куріння цигарок, випущених фабрикою-відповідачем, претензії є до конкретних написів на пачках: «Куріння призводить до серцево-судинних захворювань та раку легенів» і «Курці помирають рано».

Кучмізм у топоніміці

У місті Олександрія, що на Кіровоградщині, хочуть вшанувати пам'ять свого земляка, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, який застрелився 4 березня 2005 року на території власного маєтку. Олександрія — місто порівняно невелике (105 тисяч мешканців), і станцій метро тут немає, тому вшанують пам'ять екс-міністра дещо скромніше, ніж це планується у Харкові після загибелі Євгена Кушнарьова, — іменем Кравченка назвуть сквер. За це одноголосно проголосували на останній сесії депутати міськради Олександрії.

Шлюб без «браку»

Шлюб без «браку»

Як відомо, комікси відносяться до жанру так званої розважальної літератури. Саме тому його й обрали автори ідеї з громадської організації «Технології оптимального розвитку особистості» — адже підготовка до сімейного життя в нашому суспільстві практично не ведеться, і починати потрібно поступово й, так би мовити, з легкого жанру.

«Гроші повинні бути гарними»,

«Гроші повинні бути гарними»,

Це мистецтво в Україні не те щоб занедбане, але цінителів має небагато. Тому майстрам-медальєрам переважно доводиться працювати для власного задоволення і задоволення закордонних цінителів. Як, наприклад, члену міжнародної федерації медальєрів FIDEM, українському майстру медалі В'ячеславу Попову. А тим часом його роботи можна знайти в музейних і приватних колекціях усього світу.