Було «закрыто», стало «відчинено»

Активісти руху «Не будь байдужим!» упевнені, що україномовні кіровоградці мають право отримувати всю необхідну інформацію рідною мовою. Тому 22 вересня пропонували власникам і працівникам крамниць обміняти російськомовні таблички на дверях «Открыто/Закрыто» на аналогічні україномовні.

Через полум’я — за депозитом

Увечері 8 вересня кіровоградцям, які поспішали після роботи додому, довелося стали свідками незвичайної події: в центрі міста біля приміщення філії «Імекс–банку» лежав обгорілий чоловік... Одразу з’явилася й офіційна інформація: невідомий учинив спробу самоспалення через те, що банк відмовився повертати йому вкладені гроші. Та вже наступного дня, коли потерпілого Леоніда Іванова перевели з реанімаційного відділення до опікового, він повідомив свою версію подій: «Я не мав наміру спалювати себе, мене підпалив охоронець банку!».

Обухом біля під’їзду

Обухом біля під’їзду

Напад на голову фракції Партії регіонів у міській раді, екс–керівника Кіровоградської міської організації Партії регіонів, заступника міського голови Віктора Кухаренка збурив політичний бомонд Кіровограда. 28 серпня зранку трійця чоловіків спортивного вигляду, озброєних важкими предметами, напала на Віктора Кухаренка біля під’їзду його будинку. Один із нападників ударив невідомим предметом по голові, а решта била руками та ногами. Своїх облич злочинці не приховували. Коли до нападників підскочив водій службового автомобіля, ті швидко побігли з будинку. Нині Віктор Кухаренко з черепно–мозковою та іншими травмами лікується в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні.

А веб–сайт треба вдосконалити...

Загальні висновки, за результатами опитування абітурієнтів вступної кампанії 2009 року, зробили учасники коаліції з моніторингу вступної кампанії «Вступ 2009 очима громадськості». Про це кореспонденту «УМ» розповіла Алла Волошина, віце–президент творчого об’єднання «ТОРО», координатор Всеукраїнського проекту з моніторингу вступної кампанії. За звітний період в Україні було опитано 2607 абітурієнтів із 30 «вишів». Переважна більшість із них підтвердила, що сертифікат ЗНО відігравав вирішальну роль при вступі абітурієнтів до ВНЗ у вступній кампанії 2009 року.

Дев’ять куль узялися нізвідки?

Резонансна подія, що сталася 16 червня поблизу селища Голованівськ, що на Кіровоградщині — на території мисливських угідь, які належать народному депутатові від БЮТ Віктору Лозинському, «обростає» новими версіями, чутками та подробицями. Нагадаємо, що того вечора у Голованівському лісі за дивних обставин загинув простий мешканець Валерій Олійник, якому вочевидь не пощастило зустрітися не лише з нардепом Лозинським, а й із начальником райвідділу міліції Михайлом Ковальським і прокурором району Євгеном Горбунком, які супроводжували парламентарія. БЮТівець та місцеві посадовці демонструють громадськості ножові поранення: мовляв, ми хотіли затримати агресивного незнайомця, натомість чоловік після затримання помер...

70 метрів висоти «Бекас» не подолав

Учора, близько 9–ї ранку, в Кіровограді розбився тренувальний літак Державної льотної академії України, яким пілотував 24–річний курсант академії — громадянин Екваторіальної Гвінеї, та інструктор–пілот. Як повідомили в прес–службі Головного управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, обидва льотчики на момент прибуття рятувальної служби та санітарного автомобіля були мертвими.

...І кургани бронзової доби

...І кургани бронзової доби

Чорний ліс на території Кіровоградської області згадується ще в хроніках 1500 року. 200 років тому це був величезний суцільний масив лісу. Сьогодні він перетворився на окремі ліси різної площі, серед яких найбільші — Чорний і Чутянський.
Саме ці зелені насадження викликали серйозну дискусію між науковцями та лісівниками регіону. Представники кафедри географії та геоекології КДПУ ім. Володимира Винниченка стверджують, що без статусу національного парку Чорний ліс втратить свої унікальні масиви та рідкісні рослини. Лісівники ж певні: створення парку не піде на користь ні лісу, ні людям.

Кіровоград нерадіаційний

Комплексну програму захисту населення області від впливу іонізуючого випромінювання на 2009—2013 роки затвердила Кіровоградська обласна рада. Як уже писала «УМ, облрада в січні минулого року погодила клопотання державного підприємства «СхідГЗК» про отримання гірничого відводу для розробки родовища уранових руд безпосередньо під містом Кіровоград. Але питання соціальної угоди тоді залишилося відкритим . Адже вплив уранових копалень під містом очевидний — за останні роки кількість онкозахворювань у регіоні зросла на 14 відсотків. Підприємство було не проти частину прибутку давати на охорону навколишнього середовища і охорону здоров’я кіровоградців, але не мало згоди від Мінпаливенерго.

Реабілітації — підлягають!

Реабілітації — підлягають!

Виставка в Кіровоградському обласному художньому музеї «УПА: Історія нескорених» сколихнула громадськість обласного центру. Ще до початку виставки комуністи закликали ігнорувати її проведення і об’єднатися на захист «зганьбленої пам’яті наших дідів і прадідів». А вже відкриття експозиції пікетувало кілька десятків прихильників Компартії . Водночас під стінами обласного художнього музею зібралося і кілька десятків представників націоналістичних організацій.

Кредит «на халяву»

В одній із філій банку в Кіровограді начальник відділу на підставі фіктивних документів допоміг отримати кредит приватному підприємцю. Як повідомили в прес–службі облпрокуратури, кредит видав начальник сектору заставних операцій філії комерційного банку.