Де Дніпро глибший

То тільки здавалося, що після поразки «Шахтаря» в попередньому турі у Львові знову поновиться боротьба за «золото». Новий тур повернув усе на круги своя. Після складного виїзду до Манчестера «Динамо» вже через два дні вирушило до Дніпропетровська. Якщо в Англії киян влаштувала й мінімальна поразка, то для задоволення українських амбіцій команді Юрія Сьоміна конче треба було перемагати «дніпрян». Утім і тут — 0:1. Відтак «Металіст» і «Дніпро» скоротили відставання від другого місця в турнірній таблиці. Динамівцям тепер логічніше озиратися назад й остерігатися переслідувачів, ніж гнатися за недосяжним «Шахтарем», який у нелегкій «зарубі» переміг «Волинь» із великим рахунком.

Знову за крок

Знову за крок

Учорашні спринтерські гонки в Холменколлені були непоганою нагодою для українських біатлоністів поліпшити становище в індивідуальному заліку Кубка світу, а також позмагатися за вищі позиції в Кубку націй. У нинішньому сезоні короткі дистанції двічі приносили нашим успіх: «бронзу» у Преск–Айлі здобувала Валентина Семеренко, «срібло» у Хохфільцені — Сергій Седнєв. Але спринт на останньому етапі Кубка світу не приніс Україні медальних радощів.

За крок до дюжини

За крок до дюжини

Поразка лідера, чотири дублі, блискучий гол п’ятою харків’янина Шав’єра — 21–й тур чемпіонату України видався багатим на цікавинки. Центральною подією став поєдинок у Львові, де «Карпати» якщо не повернули інтригу в боротьбі за перший рядок у турнірній таблиці, то принаймні подарували киянам надію на її відновлення. Востаннє «Шахтар» програвав на внутрішній арені ще у вересні («Оболоні» на виїзді). Відтоді 11 турів поспіль «гірники» очок не втрачали, і до повторення власного рекорду 2004 року їм лишалося здобути ще п’ять перемог. Далебі. І тепер, якщо враховувати наступні непрості поєдинки «гірників» проти «Динамо», «Металіста» і «Дніпра», можна прогнозувати скорочення розриву між лідером та переслідувачем.

Богдана Мацьоцька: Якщо захотіти, на лижах можна розігнатися і до 150 км/год

Богдана Мацьоцька: Якщо захотіти, на лижах можна розігнатися і до 150 км/год

Гірські лижі зараз можна назвати найпопулярнішим зимовим видом спорту в Україні. Завдяки розвитку курортів із відповідною інфраструктурою в Карпатах повноцінний зимовий відпочинок в уяві українця тепер асоціюється з поїздкою в гори «на лижі». Утім така масовість не особливо відбивається на рівні наших гірськолижників–професіоналів. Як і більшість інших представників зимових видів спорту, українські гірськолижники майже повністю позбавлені підтримки держави, а це практично виключає їхній відчутний поступ на міжнародних змаганнях. Ті ж спортсмени, що таки обирають гірські лижі справою свого життя, змушені шукати власні рішення. Одна з таких — гуцулка Богдана Мацьоцька, зараз найсильніша українська гірськолижниця. Її нинішні результати на престижних міжнародних змаганнях наразі далекуваті від призових місць, але наполегливість та прогрес результатів Богдани не можуть не тішити. Коли спортсменка завітала до рідного Косова, що на Івано–Франківщині, «УМ» розпитала її про останні виступи та поцікавилася станом гірськолижного спорту в Україні загалом.

Грають не банкноти, а патріоти

Грають не банкноти, а патріоти

Без Олександра Долгополова, зате з гарним настроєм та в дружній атмосфері готується національна збірна України до матчу Кубка Девіса, що стартує післязавтра в Харкові. У матчі першого раунду І групи Євро–Африканської зони наша команда поміряється силами з голландцями. Мета вже звична: уперше в історії українського тенісу пробитися до Світової групи Кубка Девіса. Саме про це збірники розповідали позавчора на прес–конференції в Києві.

Ціла вантажівка післясмаку

Ціла вантажівка післясмаку

На концертах цього гурту ловиш себе на думці, що його учасники — не лише гарні музиканти, а й справжні актори, майстри розмовного жанру. Такі асоціації з командою «... и Друг Мой Грузовик» виникають неспроста, адже їхні пісні є не просто звичною комбінацією музики й куплетів–приспівів. Це маленькі історії, які не обов’язково треба проспівувати — їх можна і просто розповідатися під музику. У новому альбомі дніпропетровців, що тиждень тому вигулькнув практично нізвідки, це оповіді про кораблемоделювання, щеплення, старшого брата й навіть про звичайну марку. Здається, не існує теми, на яку «ИДМГ» не могли б зробити пісню.

«Радіо Афродита» починається з УПА

«Радіо Афродита» починається з УПА

Шанувальники гурту «Мертвий півень» мають бути заінтриговані: новий альбом цієї команди вперше може обійтися без пісень на слова Юрія Андруховича. Нещодавно «півні» з’їхалися до Києва, аби почати запис цього диска, якому вже й назву дали — «Радіо Афродита». А перед відповідальною працею вирішили зіграти концерт, де й презентували київським слухачам частину речей, що ввійдуть до нової роботи. І серед усіх новинок — жодної на слова Патріарха Бу–Ба–Бу, віршам якого команда свого часу присвятила навіть окремий альбом. Сам вокаліст «Мертвого півня» Михайло Барбара під час розмови з «УМ» попросив не поспішати з висновками, адже для нового видання створюватимуться й інші пісні, однак припустив, що така оказія справді може трапитися, й багаторічний творчий зв’язок із Андруховичем хай на трохи, але призупиниться.

Ну як же без інтриги

Ну як же без інтриги

Принаймні на один вечір, але баскетбол європейського калібру таки повернувся до столиці. Після жовтневої поразки «Києва» румунській «Стяуа» у кваліфікації Кубка виклику столичні вболівальники майже п’ять місяців жили без єврокубкових поєдинків, утішаючись лише матчами вітчизняної суперліги. «Будівельник», який у цьому сезоні затримався на континентальній арені найдовше з–поміж українських клубів, свої домашні ігри в Єврокубку мусить проводити у Дніпропетровську, адже київський Палац спорту — на ремонті, а з іншими відповідними залами — проблема.

Баварський рахунок

Баварський рахунок

Два потрапляння до першої тридцятки — таке досягнення українських спортсменів на чемпіонаті світу з гірськолижного спорту, що в неділю завершився на альпійському курорті Гарміш–Партенкірхен. На змагання до Німеччини їздили п’ятеро українців, але більш–менш високими позиціями у своїх дисциплінах могли потішити хіба двоє. Богдана Мацьоцька із Прикарпаття була єдиною представницею нашого жіноцтва і показала свій наразі найкращий результат на світових першостях — 26–те місце в суперкомбінації. У цій же дисципліні на схожій позиції фінішував Ростислав Фещук — як уже писала «УМ», він став 25–м.

Вершки проти вершків

Вершки проти вершків

Цьогорічний «Матч усіх зірок» НБА багато хто з уболівальників та фахівців визнав ледь не найкращим за всю історію існування ліги. Звичайно, серед нинішніх «енбіеївців» немає гравця калібру Майкла Джордана, чию корону намагаються начепити то на Кобі Брайанта, то на Леброна Джеймса. Однак і тих баскетболістів, що позавчора ввечері з’їхалися до Лос–Анджелеса, вистачило для порівняння цієї компанії з часами, коли в аналогічному за статусом матчі сходилися Ларрі Берд, Меджик Джонсон і «Його повітряність» Джордан, що 14 разів потрапляв до складу «всіх зірок».