Чемпіонський дуплет

Якщо хтось і тішиться глобальному потеплінню, то це точно українські футболісти. Ще десять років тому грудневі матчі чемпіонату країни їм би довелося проводити під акомпанемент снігу та холодної погоди, нині ж — жодного натяку на зимовий мороз. А є умови — буде й результат, як це сталося в 19–му турі першості. 28 забитих м’ячів у семи поєдинках — і хто скаже, що футболісти думають про зимові канікули?

Перемогти у гонці озброєнь

Перемогти у гонці озброєнь

Керівництво суперліги призначило старт нового сезону в українському баскетболі на 1 жовтня. Цього дня відбудуться матчі в шести містах.

Напередодні старту клуби випробували свої сили в різноманітних товариських матчах і турнірах, а тренери і вболівальники придивлялися до дій новачків — насамперед легіонерів. Від того, наскільки корисними будуть вони на майданчику, чи не в першу чергу залежатиме місце команди в турнірній таблиці. А оскільки склади учасників суперліги в міжсезоння відчутно оновилися, можна передбачити нові співвідношення сил порівняно з минулим чемпіонатом.

Рівність із двома відомими

Рівність із двома відомими

Зустрічі «Динамо» й «Шахтаря» — це вже давно візитна картка вітчизняного футболу. Ігри між грандами завжди видовищні та напружені і, як помітив Андрій Шевченко, за напруженістю переважають єврокубкові поєдинки обох команд. Минулої суботи перемога дозволила б одному з клубів одноосібно очолити турнірну таблицю національної першості, але й навіть без умов футболістам було що доводити на полі. Суперечка завершилася нулями на табло переповненого стадіону «Динамо», однак це не той випадок, коли «суха» нічия є свідченням нудної гри.

Палац спорту — не лише для Брітні Спірз!

Палац спорту — не лише для Брітні Спірз!

Вісім клубів, шість кіл регулярної першості, раунд «плей–оф» — так виглядатиме новий змагальний сезон в українському хокеї, що стартував учора ввечерi матчами в Донецьку та Харкові. Розмови про створення Професійної хокейної ліги добігли кінця, і в середу на прес–конференції в Києві керівник ФХУ Анатолій Брезвін та генеральний директор ПХЛ Юрій Загородній підписали спільну угоду. Згідно з нею, ліга отримала право проводити чемпіонат, а федерація здійснюватиме загальний контроль над ним.

Олександр Бережний: Методами Лобановського не користуюся

Олександр Бережний: Методами Лобановського не користуюся

Футбольна доля мінлива: сьогодні ти — кумир мільйонів, а завтра про тебе можуть і не згадати. Щось подібне сталося і з Олександром Бережним — гравцем «Динамо» кінця 1970–х років. У тренері 15–річних футболістів київського клубу «Зірка» зараз мало хто впізнає гравця «основи» команди Лобановського, який уже в 20 років став чемпіоном та володарем Кубка СРСР. Саме з Бережним у складі динамівці вперше пробилися до півфіналу найпрестижнішого європейського клубного турніру — Кубка європейських чемпіонів. Сам гравець у Києві провів не надто багато часу. Травма, а ще, подейкують, конфлікт із тренером, поставили хрест на кар’єрі Бережного в «Динамо». А міг же спокійно ще разів кілька стати чемпіоном Союзу, бути серед тріумфаторів Кубка кубків 1986 року. Не склалося. «УМ» з’ясувала, чому саме.

«Драконівські» правила

«Драконівські» правила

Другий рік поспіль донецький «Шахтар» зустрічається в груповому турнірі Ліги чемпіонів із португальцями. У минулому сезоні перший виїзд «гірників» був до Браги. Там чемпіони України перемогли і в підсумку дісталися до чвертьфіналу ЛЧ. Нині ж стартували в гостях матчем проти діючого переможця Ліги Європи — «Порту». І виявилися битими серйозним суперником.

«Золото» московської осені

«Золото» московської осені

На кого сподіватися українським любителям сучасного п’ятиборства у своїх медальних мріях, як не на бронзову медалістку Олімпійських ігор у Пекіні Вікторію Терещук. Нагороди світової першості в скарбничці Терещук уже є: у 2006 році вона була срібною призеркою в індивідуальних змаганнях, а ЧС тоді приймала Гватемала. «Золото» українка донедавна здобувала лише «на Європі». Але відтепер чемпіон світу є й у нас, причому — не один. На світовій першості, що триває зараз у Москві, Вікторія здобула золоту медаль в індивідуальних змаганнях. А після цього здобула ще й другу нагороду найвищої проби — в парі з Дмитром Кирпулянським у змішаній естафеті.

Ні в тин, ні в ворота

Ні в тин, ні в ворота

«Динамо» та «Іллічівець», мабуть, є «найвеселішою» парою суперників в українській першості. Минулого сезону обидві зустрічі цих команд завершилися з присмаком сенсації. Спочатку віце–чемпіони встановили рекорд, обігравши маріупольців удома з рахунком 9:0, а в останньому турі несподівано програли на виїзді — 2:3, і той результат залишив «азовців» у прем’єр–лізі. Цього разу обійшлося без особливої «феєрії», але забитих м’ячів вистачало. Кияни й маріупольці відзначились по двічі, тільки от один із м’ячів гості відправили у свої ворота. Богдан Бутко, який кількома днями раніше дебютував у збірній України, намагався перервати атаку динамівців, однак поцілив точно в кут воріт Богдана Шуста.

Стомлені єврокубками

Стомлені єврокубками

Схоже, команди нашої ПЛ, які минулого четверга змагалися в раунді «плей–оф» Ліги Європи, віддали надто багато сил на ті матчі. Як інакше пояснити, що четверо із п’яти «європейців» втратили очки в 7–му турі національної першості, а «Динамо» хоч і перемогло «Кривбас», але зробило це із величезними труднощами? Привертає увагу серія «Дніпра» — три тури поспіль без перемог. Відтак команда Хуанде Рамоса, в якій багато хто сподівався побачити «третю силу» в українському футболі, зараз перебуває в другій половині турнірної таблиці.

Усе було «Китай»

Усе було «Китай»

Вуличні вандали, які минулого тижня тримали в напрузі Велику Британію, таки не завадили бадмінтоністам довести до кінця свою світову першість у Лондоні. Щоправда, завершення турніру спортсмени відбули в умовах підвищеної охорони. Зате на території «Уемблі–арени», що розташована поблизу однойменного легендарного стадіону, якихось ексцесів не було.