Хто літає вище за «Беркут»

Хто літає вище за «Беркут»

Металеві паркани — зловісний символ української політики. Після загорожі під парламентом фігурантом гарячих новин став паркан біля Апеляційного суду Києва, де триває розгляд скарги Юлії Тимошенко на рішення Печерського районного суду. Вчора міліція знову виставила щільні шеренги навпроти входу до «апеляційного храму Феміди», а ворота замкнула на ланцюг. Адвокат лідерки БЮТ Микола Сірий був змушений долати обидві пере–шкоди: видерся на високу загорожу і стрибнув у натовп «беркутівців» в обладунку.

Останнє європейське попередження

Напередодні саміту Україна–ЄС, який відбудеться 19 грудня, у Києві побував комісар Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле. Позавчора ввечері він обговорив із представниками української влади нюанси підготовки до форуму. І пояснив, за яких умов вона, дружба між Україною та ЄС, можлива.

Там у Вишневому, на дільниці

Там у Вишневому, на дільниці

Святий Миколай «подарує» мешканцям Вишневого (місто під Києвом) нового мера. Щоправда, навряд чи їм від того додасться святкового настрою. Адже міського голову обирали з купою порушень... У Вишневому знову використано більшість технологій, які звично застосовують держателі адмінресурсу в Україні, включно із вкиданням бюлетенів пачками та зняттям неугодних кандидатів із реєстрації.

Інтеграцію не «заморозиш»

Погані новини з Марселя: Європейська народна партія, яка є провідною політичною силою в Європарламенті, пригрозила Україні, що наша держава може забути про інтеграцію в ЄС у випадку продовження політичних репресій. «Європейські народники» також закликали українську владу провести незалежні вибори в 2012 році. Про це йдеться в резолюції ЄНП, яку було ухвалено на конгресі партії в Марселі.

Голос Києва в Марселі

Слідом за укладенням угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом головним завданням для обох сторін є захист вільного волевиявлення в Україні на виборах 2012 року. Про це заявив голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко під час 20–го конгресу Європейської народної партії у Марселі (Франція). Наливайченко закликав політичних партнерів із Європи надіслати своїх спостерігачів на майбутні перегони, додавши, що вільні вибори — це фундаментальний крок для реалізації європейського вибору в Україні.

Кого лишили за головного?

Відсутність Юлії Тимошенко в політичному житті суттєво позначилася на її команді. Нестача лідера привела БЮТівців до очікуваних випробувань: кого вважати лідером? кого вважати людиною, котра ретранслює позицію лідера? Влада й сама посприяла в розвиткові цієї проблеми, звузивши можливості для зовнішніх контактів Тимошенко й узявши тривалий тайм–аут у судовому процесі. А тут іще й загадкова хвороба... Словом, якщо раніше про кризу БЮТу говорили в кулуарах, то вчора ця проблема стала помітною для всієї громадськості. Причому — у відповідальний момент, коли команда БЮТу мала проявити солідарність та злагодженість.

Свій до свого зі своїм

Учора Президент України відвідав із робочим візитом Донецьку область. Незважаючи на те, що глава держави їхав на свою батьківщину, він усе–таки вирішив перестрахуватися від можливих проблем. Зараз не можна бути упевненим навіть у земляках: віднедавна Донецьк вражає Україну резонансними акціями протесту. Отож перед приїздом Януковича було вжито суворих заходів безпеки. Дорогу між Донецьком і Єнакієвим перекривали. Майже під кожним деревом стояли патрулі. Журналістів ретельно перевіряли в аеропорту.

Близько до серця. Далеко від крісла

Один із найодіознiших градоначальників України Олексій Костусєв потрапив у лікарню у зв’язку з хворобою серця. Очевидно, мер виявився надто чутливим до інтриг, які затіяла партія влади напередодні майбутніх парламентських виборів. Як писала «УМ», Костусєву запропонували подати у відставку. За непідтвердженими даними, він таки написав рапорт на звільнення після розмови з Президентом України.

Затримання обітоване

Затримання обітоване

Позавчора Миколу Мельниченка було затримано в Ізраїлі. Відповідну інформацію підтвердив представник поліцейської прес–служби Алекс Кагальський. За його словами, поліція Єрусалима затримала «жителя Сполучених Штатів (sic! — Авт.) українського походження на прізвище Мельниченко». Екс–майора охорони, який став призвідником «касетного скандалу» 2000 року, затримали нібито за підозрою в намірі вчинити провокацію. А коли вона, підозра, не підтвердилась — після короткого допиту відпустили, інформує УНІАН.

За парканом нікого не видно

У світі є багато об’єктів, які впродовж довгого часу лоскочуть людську цікавість своїми загадками — хто їх збудував, навіщо? Англійський Стоунхедж, кам’яні ідоли на острові Пасхи, геогліфи Наски... В українських реаліях таким є паркан під Верховною Радою. Комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Печерського району, яке КМДА назвали виконавцем будівельних робіт зі спорудження скандальної огорожі, спростувало свою причетність до цього. Тож станом на сьогодні всі профільні органи влади і підприємства, які могли в офіційному порядку виступити замовниками паркана, відхрестилися від нього. Виходить, загорожа справді нічийна.