Недоуповноважили

Учора Верховна Рада обирала нового Уповноваженого з прав людини — замість Ніни Карпачової, яка відпрацювала на цій посаді повні три терміни. У «весняний» бюлетень — салатового кольору — було внесено дві кандидатури: керівника Харківської правозахисної групи Євгена Захарова (пропозиція від БЮТ і «НУНС», висуванець численних громадських організацій) та представника Кабміну в Європейському суді Валерію Лутковську.

Резолюція летить у трубу

Український парламент на цій сесії таки розгляне рекомендації ПарламентськоїАсамблеї Ради Європи з приводу політичних переслідувань та ув’язнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та ін. Учора Верховна Рада внесла до порядку денного поточної сесії проект постанови від групи опозиційних депутатів, який передбачає задоволення вимог ПАРЄ. «За» внесення проекту до розкладу проголосувала вражаюча кількість парламентаріїв — 410. Але обіцяти — не означає одружитися, а внести до порядку денного — не означає схвалити.

Ворожіння на спільному списку

Ворожіння на спільному списку

Партії «Батьківщина» і «Фронт змін» справді ведуть переговори про формування єдиного списку на парламентські вибори. «Не секрет, що ми ведемо переговори, оскільки впевнені, що чим вища міра об’єднання, тим вищий результат. Вважаю, що для України було б корисніше, аби ми мали єдиний список», — заявив віце–спікер від БЮТ Микола Томенко, перебуваючи у Черкасах.

ЗаКОДовані від об’єднання

Голова партії «Свобода» закликав опозицію забути про об’єднання. Такі новини принесла зустріч Олега Тягнибока із громадою в Житомирі. «Я переконаний, що об’єднання усіх опозиційних сил на наступних парламентських виборах є неможливим»,— заявив Тягнибок. На його думку, нинішня опозиція не має спільної ідеології та є строкатою.

Свiй округ треба любити часто

Свiй округ треба любити часто

Працівники державної охорони вимагали у житомирських журналістів стерти відеозапис виходу Володимира Литвина з автомобіля. Інцидент стався під будівлею Житомирської облдержадміністрації, куди Голова Верховної Ради завітав із візитом. «Ніколи раніше не вимагали стирати відео. Я нещодавно без жодних проблем знімав приїзд Прем’єр–мiнiстра Азарова до нашого міста, — розповів «УМ» редактор сайту «Перший Житомирський» Вадим Шевчук. — Єдина була вимога тоді — не фотографувати обличчя охоронців. А тут раптом заборонили знімати кортеж, «бо терористи потім використовують ці матеріали». Це ж смішно!»

Європа знає, що таке «порожняк»

Міністерство закордонних справ обуренне публічними висловлюваннями керівника представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри. «[Заяви] від місяця до місяця все менше відповідають тому, що, за усталеними в міжнародному спілкуванні традиціями, можуть собі дозволити дипломати», — зауважили у відомстві Костянтина Грищенка, додавши, що на Михайлівській площі за коментарями Тейшейри спостерігають «зі зростаючим здивуванням».

«Тіньовий» із безпеки

Іще місяць тому така поїздка виглядала б цілком логічною. Андрій Клюєв, який донедавна був головним «опікуном» європейської інтеграції в українській владі, поїхав у Брюссель ділитися баченням українських реалій і прагнень. Хоча тепер Клюєв — більше не перший віце­прем’єр, людина без портфеля прожектів, пов’язаних із Євросоюзом, і навіть не керівник виборчого штабу «Регіонів». А секретар Ради нацбезпеки та оборони — структури із наразі не визначеним статусом. Попри це, під час «презентації» нової іпостасі на європейському рівні Клюєв говорив і про парафування угоди з Брюсселем, і про газ, і про вибори­2012...

Запрошуємо на «стрілку»

Учора дві опозиційні фракції — Блок Юлії Тимошенко та «Наша Україна — Народна самооборона» — оголосили про спільну вимогу: організувати зустріч керівництва фракцій із Президентом України. «Ми хочемо говорити з Віктором Януковичем не як політики, а як державні діячі, українці та чоловіки, — заявив із трибуни віце–спікер від БЮТ Микола Томенко. — Я переконаний, що Президент не знає реальної ситуації в країні, не знає того, що робить його команда».

Діагноз — «політика»

Екс–Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко, яка залишається в колонії в Харкові, дала дозвіл своєму адвокату на оприлюднення діагнозу, поставленому їй закордонними лікарями. Сергій Власенко заявив, що готовий оприлюднити висновок, «коли для цього настане час». Дочка ж лідерки БЮТ Євгенія Тимошенко вже підтвердила, що в матері — грижа. «Її можна лікувати і за ґратами» — така позиція Генпрокуратури.

Не грижа, а гризота

Міжнародна медична комісія не виявила у лідерки БЮТ значних проблем зі здоров’ям під час огляду в Качанівській колонії. Про це заявили «профільні» відомства — Міністерство охорони здоров’я та Державна пенітенціарна служба України. «Іноземні фахівці підтвердили ті висновки, які раніше були зроблені українськими медиками.