...Поки режим не розлучить нас

...Поки режим не розлучить нас

«Я був змушений виїхати з України та звернутись із проханням про політичний притулок через не­ймовірний тиск та переслідування з боку нинішньої української влади — авторитарного режиму Президента Януковича», — таку заяву зробив Олександр Тимошенко, чоловік екс–Прем’єрки, коли одержав притулок у Чехії. Він сказав, що «не хоче давати Януковичу жодного додаткового важеля тиску на лідера опозиції».

Чи врятує Луценка Європа?

Європейський суд із прав людини у Страсбурзі найближчим часом винесе рішення у справі за скаргою Юрія Луценка. Такий прогноз висловив голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров. «Оскільки комунікація (один з етапів слухання. — Авт.) завершилась у червні, можна очікувати, що рішення по Луценку з’явиться досить швидко, на початку 2012 року», — сказав правозахисник у інтерв’ю виданню «Ліга».

«Більшість буде з перевагою у два голоси»

Прогноз Володимира Литвина на майбутні вибори: за мандатом потягнуться майже всі нардепи поточного скликання. «Сьогодні ми практично бачимо відкритий старт парламентської кампанії, і чи не 100% депутатів, які присутні в сесійній залі, будуть воювати за перемогу на виборах», — зазначив чинний Голова ВР.

«Козацьке» привітання

Симпатики й соратники Юлії Тимошенко в новорічну ніч влаштували у центрі столиці оригінальну акцію. В той час, коли в небо над Майданом почали здійматися святкові феєрверки, а учасники колективного святкування почали відкорковувати шампанське, на фасаді консерваторії, а також монументі Незалежності, замиготіли гасла: «Юлі волю», «Україні волю», «Юля, тримайся». Зелені літери проектувалися лазерними променями.

Бюджет із рокіровками

Опозиційні фракції Верховної Ради вимагають розглянути на наступному пленарному тижні (з 10 січня) проект, який передбачає скасування пільг для народних депутатів. Це — їхня відповідь на держбюджет–2012, котрий, як хвалиться керівництво парламенту, обмежує витрати на нардепів. «Аби перевірити владу загалом і владну більшість зокрема у щирості намірів, ми пропонуємо не тимчасово, а назавжди ліквідувати морально необґрунтовані й несправедливі норми щодо пільг народних депутатів», — відзначив віце–спікер ВР Микола Томенко, один із авторів законопроекту.

З новим «щастям»

Останнім часом у парламенті розвинулася негативна практика, коли закони допрацьовуються вже після голосування. Це називається «технічним узгодженням документа», дарма що при цьому допрацьований текст може містити разючі відмінності з проголосованим (зі свіжих прикладів — проект проти реклами цигарок). І документи, перш ніж піти на підпис Президентові, довго «переварюються» в апараті Верховної Ради. Так от, на цьому тлі бюджет–2012 виглядає винятком: кошторис, ухвалений парламентом у четвер увечері, уже до вчорашнього ранку передали главі держави для візування. Влада хоче, щоб держава мала бюджет перед Новим роком.

Приїхав Білоконь на білому коні

Помаранчева революція нагнала страху на багатьох одіозних діячів епохи Леоніда Кучми, й вони були змушені тікати з України. Одним із таких був Микола Білоконь, колишній міністр внутрішніх справ, що допускав міліцейську сваволю перед виборами 2004 року і по тому сховався в Росії. Там він працює радником керівника корпорації «Система» Володимира Євтушенкова, що володіє в Україні мобільним оператором МТС. Часи змінилися: за президентства Віктора Януковича Білоконь не лише набрався духу приїхати в Україну, а й з’явився у Верховній Раді — на прийомі від імені спікера Володимира Литвина для Спілки генералів органів внутрішніх справ України.

«Я вам не заздрю!»

«Я вам не заздрю!»

За півтора тижні до Нового року Президент вирішив підбити підсумки річної діяльності. Велику прес–конференцію Віктор Янукович дав лише втретє за час свого правління. Однією з інтриг зустрічі з пресою було те, чи отримають право поставити запитання Віктору Федоровичу найбільш критично налаштовані журналісти. І чи вони самі визначатимуть свою черговість, чи слово надаватиме прес–секретарка В.Я. Дарка Чепак (так було минулого разу).

Загалом, прес–конференція була побудована таким чином, що половину запитань ставили регіональні журналісти, а іншу половину — загальнонаціональні ЗМІ. Адміністрація Президента добряче по­працювала над фільтруванням та відбором частини запитань. З областей надходила інформація, начебто державні адміністрації вимагали від журналістів погоджувати свої запитання. На Банковій, звісно ж, удали, що вперше про це чують. У підсумку, на заготовлені питання Янукович відповідав охоче, а незручні — намагався ігнорувати.

Зате з ялинками!

Партія регіонів вирішила, що цього важливого парламентського тижня — а в п’ятницю, нагадаємо, розглядатимуть бюджет–2012 — варто проявити додаткову обачність. Учора «регіонали» заблокували трибуну ВР, намагаючись не допустити «блокади» з боку опозиції. Акцію звеселяли дві штучні ялинки, вже встановлені обабіч президії. Утім превентивний хід виявився зайвим — меншість не мала наміру гальмувати роботу Ради, а фракція БЮТ узагалі покинула засідання.

Фемідо, я вас не розумію!

Конституційний Суд дозволив використовувати у судах регіональні мови і мови нацменшин разом із державною. Про це йдеться в рішенні КС, яке було ухвалене 13 грудня за поданням 54 народних депутатів. Парламентарії просили визнати неконституційною норму закону про судоустрій.