Як здоров’я, фрау Юлія?

Учора в Києві відбулася нарада щодо роботи міжнародної групи лікарів, яка обстежуватиме ув’язнену Юлію Тимошенко. Іноземні медики вже прибули в Україну — це спеціалісти з Канади та ФРН. У нараді, крім українських та іноземних лікарів, узяли участь представники посольств Канади та Німеччини, Генеральної прокуратури, Державної пенітенціарної служби, МЗС та МОЗ. Після цього група мала відбути до Харкова — в Качанівську колонію, про що повідомила прес–служба ГПУ. Тож не виключено, що Юлію Тимошенко обстежили іще вчора ввечері.

«Реформи» без майбутнього

Народний депутат Тарас Чорновіл оголосив про вихід із фракції «Реформи заради майбутнього». Цей крок пов’язаний із оприлюдненням аудіозапису, на якому зафіксовано, як народного депутата від БЮТ Романа Забзалюка намагається перекупити в свою фракцію чоловік, схожий голосом на голову фракції «РЗМ» Ігоря Рибакова. Як писала «УМ» у вчорашньому номері, Забзалюка хотіли переманити за 450 тисяч доларів.

Негативна енергетика, навіяна газом

Негативна енергетика, навіяна газом

Січнева поїздка Президента України в Давос змусила оглядачів говорити про те, що Віктора Януковича тримають у міжнародній ізоляції. Ще б пак: графік зустрічей глави держави з учасниками бізнес­форуму у Швейцарії був аж надто куцим. Із польським та азербайджанським колегами можна без проблем зу­стрітися і в будь­якому іншому місці, а справді впливові західні лідери Януковича в Давосі проігнорували. Тиждень по тому Віктор Федорович спробував поліпшити картину під час поїздки в Мюнхен на 48­му конференцію з питань політики безпеки — зокрема, за рахунок зустрічі з державним секретарем США Хілларі Клінтон. Поширюючи фотозвіт із цих переговорів, прес­служба Банкової вочевидь прагнула заявити про «дипломатичний прорив». Але цю бесіду навряд чи назвеш для Януковича приємною.

Агресивне небажання

Учора Юрій Луценко спробував застосувати параграфи резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо України, ухваленої минулого четверга. Посилаючись на заяву європейської інституції, захист лідера «Народної самооборони» висловив клопотання про зміну запобіжного заходу. Адвокати пояснили, що ПАРЄ висловила занепокоєння тим, що в Україні надмірно застосовують утримання під вартою без належних підстав. «Ми вважаємо, що вся спільнота Європи, всі парламенти Європи звернулись до цього суду, щоб звільнити Луценка з–під варти», — зауважив адвокат Ігор Фомін. Утім суддя Печерського райсуду Сергій Вовк відмовився звільняти Луценка...

«Якщо вимоги не будуть виконанi»

Європейська інституція вперше в історії незалежної України використала в тексті заяви, адресованої нашій державі, неприємне слово «санкції». Вчора Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи підтримав поправку до проекту резолюції щодо виконання Україною зобов’язань перед РЄ, в якій згадується про можливі санкції. Поправка, внесена співдоповідачами по Україні, передбачає визнання Асамблеєю того, що дотримання рекомендацій нинішньої резолюції, зокрема, рекомендацій щодо кримінального переслідування колишніх членів уряду України, стане сигналом відданості української влади нормам та цінностям Ради Європи.

Злука тільки на папері?

Керівники політичних сил, які перебувають в опозиції до Віктора Януковича, все–таки спромоглися укласти угоду про спільні дії об’єднаної опозиції. У нинішніх реаліях це й мало, і багато водночас. Ще до мітингу на Софійській площі залишалося невідомим, чи всі опозиціонери погодяться поставити свій підпис під документом. Тому в нинішніх умовах навіть парафування заяви — абсолютно декларативної і, за великим рахунком, не обтяжливої — виглядає як успіх.

«З Новим роком! З новим мером!»

Голова виконкому «Нашої України» Сергій Бондарчук починає боротьбу за крісло міського голови Києва. За даними джерел «УМ», він візьме участь у виборах мера–2012. Дата самого голосування залишається невідомою. У політичних колах припускають, що голосування може відбутися в жовтні, одночасно з парламентськими виборами.

Чи «увікне» Янукович нову Конституцію?

Робоча група на чолі з Леонідом Кравчуком нарешті напрацювала пропозиції щодо створення Конституційної асамблеї для Президента. Про це на вчорашньому брифінгу заявив глава адміністрації Президента Сергій Льовочкін. «За дорученням Президента готується проект указу про відповідну підтримку цих ініціатив», — повідомив керівник апарату Банкової.

Не Рада, а Госдума. Та хіба вона дума?

Не Рада, а Госдума. Та хіба вона дума?

Учорашнє засідання Верховної Ради яскраво засвідчило, чим став український парламентаризм. П’ята колона, кнопкодави, борці з вітряками — можна підібрати багато «компліментів», якими український народ нагороджує нардепів. І недарма.

Летимо в трубу?

Народних депутатів готують до того, що вони мусять натиснути кнопку «за» під час розгляду питання про можливість реструктуризації та здачі в оренду української газотранспортної системи. Парламент намагається створити видимість опору, ілюзію дискусії й навіть натякнути Москві: «у нас не все так просто» — проте здається, що на вищому рівні вже ухвалено остаточне рішення.