Дипломатія сили

Дипломатія сили

У «стрілецьких» урочистостях навіть взяв участь «губернатор» Львівщини Василь Горбаль, котрий, нагадаємо, на свято Покрови не знайшов можливості особисто вшанувати пам’ять воїнів УПА. Саме в ніч iз 31 жовтня на 1 листопада 1918 року стрілецькі частини під проводом сотника Дмитра Вітовського випередили польських вояків, перебравши під українську оруду всі найважливіші урядові установи Львова.

Голова без контролю

На виборах на Львівщині обійшлося без особливих ексцесів — минулося без зриву виборів, якого багато хто побоювався. Щоправда, виборці поводилися доволі мляво. У Львові було зафіксовано найнижчу явку за всю Історію місцевих виборів, заявив координатор громадської мережі «Опора» Андрій Дутчак.

Іван Гель: Україну завалили політичні повії

Іван Гель: Україну завалили політичні повії

Моральний авторитет Львівщини та всієї України, багаторічний політв’язень радянських часів, перший заступник В’ячеслава Чорновола у першій демократичній Львівській облраді Іван Гель нещодавно вступив до «Нашої України». Як і в «рухівських» 1980—90–х роках, Гель вважає, що зараз — час людей чистої моралі, час активних дій проти ракових антиукраїнських метастазів. В інтерв’ю «Україні молодій» 73–річний дисидент розповів про причини системної кризи українських партій та рецепти порятунку країни.

Товаришам із «Тюрми»

Найемоційнішою частиною візиту голови політради «Нашої України» на Львівщину стало відвідання музею «Тюрма на Лонцького» — вчора Валентин Наливайченко зустрівся там із колишніми політв’язнями. Найбільш запеклою виявилась розмова зі знаною дисиденткою Іриною Калинець, обуреною політикою нинішнього шефа українських спецслужб Валерія Хорошковського. Вона заявила: «Сьогодні ми, політв’язні, опинилися перед тим фактом, що Хорошковський передає наші документи людям, котрим ми не бажаємо їх передавати». Наливайченко пообіцяв надати колишнім політв’язням юридичний супровід від партії «Наша Україна».

Даєш тепло!

Ще наприкінці вересня в Міністерстві житлово–комунального господарства були впевнені: опалювальний сезон в Україні розпочнеться не раніше 15 жовтня. Втім уже з початку цього тижня в Україну прийшли перші заморозки, а денна температура повітря ледь дотягує до +8. Тож, як і обіцяв міністр ЖКГ Юрій Хіврич, «якщо температура повітря буде нижча 8 градусів за Цельсієм, Міністерство ЖКГ готове почати опалювальний сезон у дитячих садочках, школах і лікарнях».

Як «сухий закон» на голову

Днями Львівський виконком щиро здивував городян вікопомним рішенням — заборонив продавати алкоголь після 22–ї вечора. Тож тепер у туристичній столиці продаж алкоголю (і пива також) заборонено з 10–ї вечора до 10–ї ранку, причому як у стаціонарних крамницях, так і в кіосках. Заливати горе вечірньої пори мешканцям Львова доведеться лише в ресторанах. Початкова версія «наїзду» на конституційне право громадян придбати «пляшечку пива до футболу» передбачала обмеження з 23–ї до 7–ї ранку. Але потім міська влада вирішила андроповським шляхом закрутити гайку на повну.

Про Львів, каву і демократію

Минулi вихідні Львів прожив під знаком кави — певно, найбільш типового львівського напою. Зрештою, це такий собі банальний міський фестиваль, замішаний на історичній спекуляції, але водночас — ліпше такий міф, ніж сіра алкогольна буденність. Порошкове пиво, заполіроване горілкою, туристи можуть споживати по всій Україні, а от львівської кави можна напитися лишень у кавовій столиці — Львові.

Швидше грабіж, ніж політика

Затримано людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Ярослава Федини, повідомив після засідання колегії прокуратури Львівщини головний міліціянт області Богдан Щур. За його словами, вже нині міліція має дев’ять томів кримінальної справи щодо затриманих, які можуть бути причетні до вбивства головного лікаря Пустомитівської районної лікарні та члена фракції «Наша Україна» місцевої райради Ярослава Федини.

Леся Коваль: Хотілося б запросити ще й Мадонну

Леся Коваль: Хотілося б запросити ще й Мадонну

— Пані Лесю, що треба львівському Форуму видавців, аби розширити вплив на Європу?

— На жаль, Україна не існує на видавничій мапі світу. Я давно хочу зрозуміти, чому настільки буксує наступ книжок України на Західну Європу: чи це помилка видавців, чи помилка Української держави, її зовнішньої політики. Можливо, ми не надто цікава країна — в літературі є окремі індивідууми, але це не створює ажіотажу навколо українського літературного процесу. Видавці у світі є дуже прагматичними і видають книжки не лише задля того, щоб нести щось хороше в маси, а й для заробляння грошей. Коли, наприклад, в Англії мають на вибір, чи видавати книжки іранців та пакистанців, чи українців, про яких ніхто нічого не говорить, то вибір не на нашу користь. По–перше, там велетенські діаспори, котрі точно будуть купувати книжки своїх земляків. По–друге, ми не яскраві.

«Круті» йдуть на периферію

Сьогодні стартує улюблена забава українців — виборча кампанія. І хоча градус нинішніх перегонів буде знижено (вибори відбуватимуться лише до місцевих органів влади, обминуть Київ і ще деякі населені пункти), пристрасті вируватимуть. Адже кожна з амбітних політичних сил, а надто — Партія регіонів, прагне взяти контроль над містами й областями, підсилити реноме та вплив. Причому в радах кампанії накладатимуться одна на одну: 50х50 балотуватимуться партії і кандидати–мажоритарники.

Деякі відомі політики збираються в «заслання» — змагатися за мерські та облрадівські крісла. Так, за Полтаву боротиметься Асадчев, за Одесу — Костусєв, за Львів — Тягнибок, за Житомир, найімовірніше, — Павленко.

Народний депутат від «Нашої України» Віктор Матчук запевнив, що без роздумів складе парламентський мандат, якщо пройде до Рівненської облради, — це, мовляв, важливіше. Раніше говорили, що балотуватися в облраду Київщини має намір Юрій Луценко, подейкували, що в мери Сімферополя збирається екс–міністр праці БЮТівка Людмила Денисова (місто рябіло білбордами «Блондинка йде у мери»)... Про справжні наміри політики різного штибу офіційно оголосять невдовзі. Можливо, що по ваш голос також приїде відомий діяч...