Юрій Шухевич: Верховна Рада — та сама тюрма. Тут теж усякі сидять

Юрій Шухевич: Верховна Рада — та сама тюрма. Тут теж усякі сидять

Юрій Шухевич — син легендарного командира УПА — вже давно й сам став символом боротьби за незалежність України. За те, що не зрікся батька і своїх переконань, пан Юрій отримав від радянської влади понад 35 років ув’язнення і заслання, де втратив зір. А нещодавно до біографії пана Юрія додався ще один рядок: він став народним депутатом.

Убити тоталітарного дракона

Убити тоталітарного дракона

Усе починалося по-політичному красиво: обурені заяви перших осіб держави про сепаратистські дії комуністів, заклики до перекриття кисню КПУ. І нарешті — судовий позов Мін’юсту та Державної реєстраційної служби про заборону КПУ як такої. Одначе сам позов у фахових юристів викликає забагато запитань — так непрофесійно він складений.

«Не покажемо здатність воювати — російські танки будуть у Києві»

«Не покажемо здатність воювати — російські танки будуть у Києві»

Полковник УНСО Валерій Бобрович один із тих, хто добре знає, як воно — воювати з росіянами. Добре він переконався і в їхній жорстокості, і в лютій ненависті до українців. Колишній офіцер морського флоту, ветеран В’єтнамської війни Валерій Бобрович брав участь у Придністровському конфлікті. А в 1993 році сотник Устим очолив підрозділ українців «Арго», який допомогав грузинському народові у війні з Росією за територію Абхазії.

«Столична влада оголосила киянам війну»

«Столична влада оголосила киянам війну»

Уже понад два тижні в Київраді діють справжні дні «відкритих дверей» — сюди може прийти кожен охочий. У будівлі Київради «єврореволюціонери» знайдуть нічліг, медичну та психологічну допомогу. Тут вони не тільки відігріються від грудневої негоди, а навіть зможуть безкоштовно підстригтися.

Боргові ями Симоненка

Боргові ями Симоненка

Ця судова історія, яку спричинив Петро Симоненко брехнею про Романа Шухевича, триває вже майже шість років. Після того як Президент Віктор Ющенко підписав указ про відзначення 100–річного ювілею командира УПА, лідер Компартії заявив, що Україна не повинна вшановувати пам’ять людини, яка одержала з рук Гітлера два «Залізні хрести». Юрій Шухевич та його сестра Марія подали позов до суду з вимогою спростувати цю брехню. Історики з Національної академії наук підтвердили той факт, що жодних нагород від нацистів, і тим паче від Гітлера, Роман Шухевич не одержував. І Печерський районний суд Києва ухвалив: «визнати інформацію, поширену на пленарному засіданні Верховної Ради України Петром Симоненком про одержання Романом Шухевичем двох «Залізних хрестів» із рук Гітлера такою, що є недостовірною, принижує честь і гідність дітей Шухевича...» Окрім того, суд постановив зобов’язати першого секретаря КПУ на най­ближчому пленарному засіданні парламенту спростувати оприлюднений міф та стягнути з Симоненка судові витрати в сумі 14 грн. 50 коп.

«Суд не дав втягнути себе в політичні тенета»

«Суд не дав втягнути себе в політичні тенета»

Тривалий судовий серіал, який затіяла майже три роки тому лiдерка Прогресивної соціалістичної партії Наталія Вітренко щодо указів Президента Ющенка про вшанування борців за волю України, нарешті закінчився. Крапку в резонансній справі поставив Вищий адміністративний суд України, відмовивши Вітренко в задоволенні її касаційної скарги.

SOS для СЕС

SOS для СЕС

Нинішній владі вочевидь бракує лаврів великих реформаторів. І дарма, що поки всі запрова­джені «революційні зміни» в державі не дають жодних результатів. На часі — нові пертурбації. Цього разу — в медицині.

Так, в Україні незабаром буде ліквідована мережа державних санітарно–епідеміологічних станцій. Натомість державні мужі обіцяють створити більш ефективну систему контролю за санепідситуацією в державі, не підконтрольну МОЗ. Але вже перші кроки «реформаторів» у цьому напрямі змушують непокоїтися фахівців і сіють паніку серед медиків СЕС. Адже багатотисячну армію працівників санстанцій відправляють на вулицю з трудовими книжками вже з початку грудня, а процес формування нової системи контролю має відбутися лише на початку січня 2013 року. Відповідно, без роботи та з туманною перспективою опиниться близько 50 тисяч медиків, а в державі як мінімум місяць ніхто не контролюватиме санітарно–епідеміологічну ситуацію.

Інструкція від сотника Устима

Інструкція від сотника Устима

Про абхазьку війну 1990–х років чимало говорять і досі. І донині ламаються списи: чому тоді в конфлікт Росії та Грузії втрутилися українці? Навіщо було їм гинути на чужій території, у чужій війні? Навесні 1993 року керівництво УНА–УНСО ухвалило рішення надати допомогу грузинському народові у війні з Росією за територію Абхазії. Підрозділ українців «Арго» під керівництвом сотника Устима (Валерія Бобровича) влився в ряди Сухумського батальйону морської піхоти міноборони Грузії. Більшість боїв, які вели наші хлопці, відбувалася в населених пунктах, у складних гірських умовах, у субтропічному кліматі.

Через терни — до життя

Через терни — до життя

Маленькому Дмитрикові Савку з Вінниччини незабаром виповниться два місяці. Зараз він мирно посопує у своєму ліжечку і ще не знає, що став для своєї мами не тільки першою і бажаною дитиною, а й найбільшим випробуванням у житті.

Мовна карта знову в грі

Мовна карта знову в грі

Робоча група, яка, за вказівкою Президента Януковича, працювала над скандальним мовним «продуктом» нардепів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка, завершила свою роботу. Учасники «мовної редкомісії» остаточно затвердили запропоновані зміни до Закону «Про засади державної мовної політики», а також ухвалили проект концепції державної програми щодо всебічного розвитку і функціонування української мови. Як розповів «УМ» учасник експертної групи й один з авторів розроблених змін, директор Інституту літератури ім. Шевченка НАНУ Микола Жулинський, практично всі запропоновані зміни були схвалені. І, мовляв, якщо нову редакцію закону підтримає Верховна Рада, то ситуація з мовним питанням докорінно зміниться.