Мордобій до перемоги

Мордобій до перемоги

Львівська влада та місцева міліція досі не оприлюднили антикризового сценарію щодо можливих масових заворушень 9 Травня. Як уже писала «УМ», кримська партія з промовистою назвою «Русскоє єдiнство» планує пройтися урочистою ходою центром Львова до Пагорба слави, щоб покласти там квіти, вшанувавши полеглих у ІІ світовій війні. І їх готується активно зустріти небайдужа львівська громада. Та нарешті пробудилася судова гілка влади. Львівський окружний адміністративний суд, зреагувавши на позов низки патріотичних партій про заборону маршу, відхилив клопотання «Русского єдiнства» про перенесення розгляду цієї справи на 7 травня. Коли верстався цей номер «УМ», рішення суду ще не було виголошено.

Погром замовляли? Легалізовано!

Погром замовляли? Легалізовано!

Як уже писала «УМ», одна з малопомітних кримських партій iз промовистою назвою «Русскоє єдінство» хоче провести 9 травня у Львові свій марш. До повної «радості», центром міста планують понести 16-метровий червоний прапор. Подібні речі інакше, як провокацією, не назвеш, адже скільки б не приїхало кримських «бойовиків», усе одно місцевих активістів вуличних бійок iз «москалями під червоними прапорами» буде на порядок більше. Від маршу відхрестилися навіть львівські російські громади, які виступили проти, аби їхні інтереси захищали у такий спосіб. А днями Львівський окружний адміністративний суд відмовився розглядати позов «Фронту змін» щодо заборони проведення маршу.

Чи був снайпер?

Учорашня робоча поїздка Віктора Януковича до Львова не обійшлася без дрібних провокацій — так виглядає, кимсь свідомо інспірованих для відповідного «розігріву» громадської думки. Напередодні візиту до міліції зателефонував невідомий і радісно повідомив, що вже приготував гвинтівку, з якої має намір убити Президента України. Майже одразу самопроголошеного снайпера «пов’язали». Як твердить прес–служба МВС, це «безпідставне повідомлення, вчинене з хуліганських спонукань, зробив 32–річий безробітний місцевий житель».

Перевірити, чи справді був хлопчик, тобто снайпер, чи, можливо, це у надрах спецслужб вирішили підкинути хмизу в багаття, «УМ» не вдалося.

«Блінок» заборонили, «Сбербанк» не змогли

«Блінок» заборонили, «Сбербанк» не змогли

Мiськрада Львова взялася за заклади, які відверто ігнорують українське законодавство про мову. Відтак кафе «Блінок» оштрафували на 1 700 гривень. Річ у тім, що в столиці «бандерівського краю» впродовж останніх років розплодилися численні заклади з усіма можливими російськими назвами, частину котрих вивісили без відповідних дозволів. Наразі обуреним мовознавцям удалося перемогти кафе «Блінок», хоча майже як на Твєрской–Ямской у місті почуваються і «ПрезентЪ», і «ПервакЪ & ТабакЪ», і «Сбербанк Росії».

УГКЦ: камо грядеши чи quo vadis

УГКЦ: камо грядеши чи quo vadis

Ім’я нового глави УГКЦ до останньої миті Синод церкви тримав у таємниці. Український єпископат розкрив кадрову інтригу лише разом iз Ватиканом. Відтак 41–річний Святослав Шевчук, наймолодший серед 50 єпископів УГКЦ, який спершу, на думку оглядачів, навіть не входив у список претендентів, визначатиме розвиток цієї церкви найближчими десятиліттями.

Митні пристрасті

Спецпідрозділ столичних силовиків скерували до Львова для затримання першого заступника голови Львівської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Петра Колодія. Причина — розборки в контрабандному секторі на львівській митниці. Інформацію про можливий візит «людей у чорному» до журналістів донесла «свободівка» Ірина Сех, посилаючись на джерело «свободівців» серед правоохоронців. За словами депутатки облради, це пов’язано з подіями на митниці. «Очікуємо затримання у суботу–неділю, можливо, не на робочому місці, також можуть бути провокації з підкиданням наркотиків або хабарів. Це контрнаступ митної мафії, яку ми викрили», — вважає Сех.

Є предстоятель!

На четвертий день роботи Синоду Української греко–католицької церкви єпископи зробили свій вибір — обрали наступника Любомира Гузара. Цю інформацію вчора пообіді повідомила релігійно–інформаційна служба України. Щоправда, до офіційного підтвер­дження кандидатури Ватиканом та визнання Папою Римським легітимності виборчої процедури особу нового глави УГКЦ не розголошують.

Синод активно обирає наступника

У львівських Брюховичах триває Синод єпископів Української греко–католицької церкви, котрі зібралися, аби визначитися з новим главою найбільш прозахідної української Церкви. Як повідомляє департамент інформації УГКЦ, понеділковий день роботи, у котрий відбулося чотири голосування, завершився вечірнею. Жодної офіційної інформації щодо голосувань немає, адже учасники собору давали церковну «обітницю про нерозголошення», а жодних світських осіб на високе зібрання єпископів не запрошують.

Нереальні гроші за знання

Нереальні гроші за знання

Учора близько семи тисяч педагогів разом зі студентами вищих навчальних закладів пікетували Кабмін, вимагаючи забезпечити працівникам сфери освіти та науки заробітну плату на рівні, визначеному законодавством. Уже з самого ранку до будинку уряду підтягнулися представники освітянських профспілок iз різних куточків держави. Щоб привернути увагу, навіть перекрили автомобільний рух по вулиці Грушевського. Однак правоохоронці їм у цьому завадили. Відтак головне гасло мітингу «Освітянам — гідну зарплату!» довелося вигукувати, облаштувавшись на тротуарі по обидва боки вулиці.

Між консерватизмом, націоналізмом і поміркованістю

Обиратимуть нового Верховного архiєпископа у Брюховичах — дачному містечку під Львовом. На Синод злетілися понад чотири десятки греко–католицьких єпископів з усього світу, адже право обирати нового очільника Церкви перебуває винятково в їхній компетенції. Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, робочий день єпископів розпочався з молебня до Святого Духа. Найстарший за єпископською хіротонією (за вислугою років. — Авт.) на Синоді Василь (Лостен) від імені всіх членів Синоду прочитав присягу: «Перед нами дуже важливе завдання: вибір глави нашої Церкви. Вірю, що жодні замішання не стануть нам на перешкоді, бо маємо віру в Бога, на якого покладаємося. Звичайно, що ми з вами та наш вірний люд Церкви молиться і вірить у добрий вибір, бо інакше бути не може. Ніхто з нас, кажу це з переконання, не керується дешевими земськими поглядами та передбаченнями, але всі бажаємо сповнити волю Божу якнайкраще».