Міліція відмовилась від Бандери

Цілодобове патрулювання біля пам’ятника Степанові Бандері керівництво Львівського МВС запропонувало міській владі забезпечувати власними силами. Чи, точніше, за допомогою «муніципальної дружини» або ж державної чи приватної служб охорони. Відповідний лист начальника міліції Львова Станіслава Броневицького до мера Андрія Садового вже поширила прес–служба ВО «Свобода». За логікою міліціянтів, до охорони пам’ятника залучається значна кількість інспекторів патрульної служби, а отже, вони відволікаються від виконання основних функціональних обов’язків. Конкретнiше — пам’ятник охороняє чотири особи. Як уточнив речник міліції Львівської області Денис Харчук, «якщо добу вони працюють, то три мають відпочивати, згідно з чинним законодавством. Фактично йде на охорону 16 осіб».

Погребіння без скандалу

Учора урочисто перепоховали останки львівського митрополита, котрий перед ІІ Світовою війною очолював громаду християн вірменського обряду. Крім суто релігійної діяльності, він був і депутатом польського Сейму. Помер у 1938 році й був похований на цвинтарі «Львівських орлят» — поляків, загиблих у польсько–українській війні 1918—1919 років.

Невтомному будителю

Львівщина готується гідно вшанувати пам’ять одного з провідних будителів Галичини ХІХ століття — Маркіяна Шашкевича. У Львівській області 2011 рік навіть проголосили роком Маркіяна Шашкевича, та й цьогорічний Форум видавців пройде під гаслом 200–річчя від дня його народження. Щоправда, особливих звершень наразі реалізувати не вдалося — обходяться релігійними заходами і формальними засіданнями. Панахиду відслужили і вчора. А днями у митрополичих палатах греко–католицького собору св. Юра засідали представники обласної адміністрації з членами відповідного громадського оргкомітету, до якого входять головний галерейник Львівщини, Герой України Борис Возницький, громадська діячка Тетяна Крушельницька й архієпископ Львівський УГКЦ Ігор Возьняк.

Символіка рабства і репресій

Протест прокурора на рішення про заборону вивішувати червонi прапори, ухвалене депутатами міськради, зазнав фіаско. Нагадаємо, у квітневій ухвалі йшлося про «заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території міста Львова». Львівська прокуратура вимагала привести цю ухвалу у відповідність до недавнього закону України, котрим Верховна Рада легалізувала червоний прапор.

Влада взялася за націоналістів

Влада взялася за націоналістів

На Львівщині почали притягати до кримінальної відповідальності за масові заворушення у День Перемоги. «Свободівці» б’ють на сполох і кажуть про початок репресій — у львівському СІЗО перебувають троє депутатів від цієї політичної сили, а батька одного з депутатів навіть етапують iз Росії.

Марш у вишиванках

Офіційна дата відзначення припадає на понеділок, 23 травня. Саме у цей день Комітет визволення політв’язнів закликає усіх небайдужих громадян пройтися у Києві маршем до Лукянівського СІЗО, де наразі перебувають поетеса Ганна Сінькова та активіст підприємницького майдану Сергій Костаков. Водночас в Івано–Франківську аналогічна акція пройде з вимогою звільнити з–під варти одного з членів ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери Степана Бичека. «Закликаємо українську громаду продовжити боротьбу, поки усі політв’язні не будуть визволені», — йдеться у зверненні Комітету визволення.

Війна за «дверi» на кордонi

Війна за «дверi» на кордонi

Львівська облрада вдруге взялася за митницю, звинувативши її посадовців у контрабандi на мiльярди гривень. Звернення львівських депутатів скерували всім–всім–всім — Президенту, Прем’єр–міністру, керівникам СБУ та Генпрокуратури. Центральним доповідачем став депутат–«свободівець» Михайло Блавацький. Депутат облради оперував не огульними звинуваченнями на адресу митників, а назвав конкретнi фірми, котрі реалізовували корупційні схеми.

Під дудку ФСБ

Учора Львівська облрада зібралась на сесію, присвячену подiям 9 травня, через які iмiдж столиці Західної України зазнав непоправного удару. Позачергове засідання вiдбувалося, коли цей номер уже верстався, але «УМ» удалося отримати проект постанови. У ньому, зокрема, депутати озвучили причини скандалу: «У Львові відбулася цинічна провокація. Чинна влада відверто показала, що працює за кремлівським сценарієм, написаним у ФСБ. Вона працює на загострення суспільних протиріч та на розкол України».

Прапори таки пронесемо!

Ситуація, яка склалася навколо «переможних» подій у Львові, набула міжнародного розголосу. Побоїще між «свободівцями» та проросійськими провокаторами стало неабиякою поживою для пропагандистських репортажів російського телебачення, Держдума сусідньої держави вимагає покарати зачинщиків, Верховна Рада запросила «на килим» міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова — завтра він має виступити перед парламентаріями зі звітом про події.

А тим часом до Львова вже виїхала міліцейська робоча група, яка має заслухати всіх учасників скандалу. Учора начальник громадської міліції Серій Ратушняк усю провину вирішив валити на «свободівців». За його словами, провина за провокації лежить «лише на одній стороні». Хоча найочевидніше питання залишиться, певно, риторичним: чому львівська міліція «не помітила» рішення львівського ж суду, котрий заборонив вивішувати в місті червоні прапори і таким чином нагнітати ситуацію.

Навряд чи правоохоронці дадуть пояснення, чому плюнули на Феміду і фактично провели шанувальників «червоного прапора» на пагорб Слави. Всі решта інцидентів 9 травня, попри свою неприпустимість, виглядають лишень гарніром до основної страви політтехнологічної кухні. Адже якби не було прапорів — не було б націоналістичної істерики, димових шашок і кидання цеглою. «Ми ж домовлялися, що червоних шмат не буде! — істерично волали молодики, які виламували беркутівські турнікети. — Заберіть червоні шмати!». Про те, що ця провокація готувалася в обхід рішення суду, побічно свідчить і те, що начальник міліції Львівщини Богдан Щур завбачливо опинився у відпустці.

Червонi фашисти

Червонi фашисти

Україні не скоро вдасться відмитися після львівського «святуванння» 9 травня — стільки там натворили «справ» радикали різноманітної спрямованості.

Про провокації і можливе побоїще попереджали віддавна, але влада дозволила влаштувати День Перемоги у форматі вальпургієвої ночі. Не обійшлося навіть без стрілянини.

Учора — наступного дня після безладів — голова Львівської облдержадміністрації генерал МВС Михайло Цимбалюк демонстративно подав у відставку. За інформацією «УМ», він намагався не допустити вакханалії, але його голосу почуто не було.

Зрештою, після понеділкового побоїща працювати «губернаторові» у Львові націоналістична обласна рада просто не дозволить. Щоправда, ближче до вечора пан Цимбалюк повідомив журналістам, що передумав іти з посади.