«Трійці» — «двійка»

Попри острах, що Греція влаштує демарш і заблокує заяву Ради ЄС щодо ситуації в Україні, засідання міністрів закордонних справ держав Євросоюзу пізно ввечері минулого четверга завершилося одностайним рішенням. Як зазначила високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, позиція глави МЗС Греції Нікоса Котціаса «була конструктивною і відданою пошуку та утримання нашої єдності.

Поразка з приниженням

Поразка з приниженням

Чергова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, яка, як здавалося на початку цього тижня, могла стати переможною для Росії й болісною для України, насправді обернулася фактичною перемогою української делегації. І великою образою росіян, які не звикли до поразок на інформаційному й лобістському фронті. У ПАРЄ російське лобі дуже сильне.

Україна бореться й за вас

Україна бореться й за вас

«Я вірю, що ми можемо зупинити війну. І коли ми зупинимо війну, ви побачите зовсім нову, іншу країну». З такими словами Президент України Петро Порошенко звернувся до аудиторії Всесвітнього економічного форуму в Давосі під час свого виступу в рамках спеціальної дискусії «Майбутнє України».

Для кого вбивця — герой?

Для кого вбивця — герой?

Вірменське місто Гюмрі знову готується до резонансного похорону. У понеділок у лікарні помер шестимісячний малюк — останній із членів сім’ї Аветисян, жорстоко вбитої російським солдатом-строковиком. Крихітний Сержик був єдиним, кому вдалося вижити після того, як 12 січня до будинку Аветисянів «завітав» дезертир із розташованої в місті російської військової частини.

Шах і мат

Шах і мат

Сьогодні у швейцарському Давосі відкривається знаменитий Всесвітній економічний форум, який триватиме до 24 січня. Традиційно для участі в цьому саміті до курортного містечка з’їжджаються лідери світової політики, економіки та аналітики, а також натовпи журналістів, працівників сфери обслуговування, які за три дні саміту заробляють на кілька місяців безбідного існування, а також антиглобалісти.

Глибокі й конструктивні

Глибокі й конструктивні

Станом на сьогодні Євросоюз не має жодних підстав для скасування санкцій проти Росії. На цьому під час учорашнього саміту в Брюсселі наголосили міністри закордонних справ щонайменше шести держав ЄС — Великої Британії, Данії, Ірландії, Литви, Польщі та Швеції.

Нарешті — додому!

Нарешті — додому!

Італія знову тимчасово залишилася без президента. Учора вранці 89-річний Джорджо Наполітано, який обіймає цю посаду вже майже дев’ять років, підписав акт про свою відставку. Як повідомляє газета «Ла Стампа», останні години на посту глава держави провів зі співробітниками своєї канцелярії.

І Мухаммед став Шарлі

І Мухаммед став Шарлі

Як уже не раз зазначалося останніми днями, своєю гучною акцією в редакції французького сатиричного журналу «Шарлі ебдо» терористи досягли мети, цілком протилежної тій, яку (очевидно) переслідували. Замість залякати цивілізований світ — навпаки, змусили його ще більш радикально об’єднатися в боротьбі з тероризмом, що засвідчив багатомільйонний «Марш єдності» в Парижі минулої неділі.

Париж — це Шарлі

Париж — це Шарлі

Минулої неділі, 11 січня, Париж нагадував Київ 1 грудня 2013 року, коли мільйон киян та гостей столиці України вийшли на вулиці з протестом проти побиття студентів, що проводили на майдані Незалежності мирний мітинг за євроінтеграцію. Той, хто хотів залякати незгодних із політикою влади, натомість досягнув протилежної мети — суспільство повстало проти сваволі й зрештою скинуло корумпованих бандитів.

Сміх і смерть

Такого шоку навіть звична до заворушень у кварталах вихідців з країн Африки та хуліганських погромів Франція не переживала вже давно. Та що там Франція — трагедія, що сталася вранці 7 січня у Парижі, вразила і збурила увесь світ. Якщо жорстоке вбивство провідних журналістів і художників сатиричного журналу «Шарлі ебдо» (Charlie Hebdo), відомого своїми карикатурами, в тому числі й на пророка Мухаммеда, мало на меті залякати суспільство, то терористи прорахувалися. Бо досягли цілком протилежної мети.