Політична рок-сенсація

Політична рок-сенсація

«Сенсаційний» — здається, кращого визначення результатів президентських виборів у Польщі, що відбулися 10 травня, і не вигадаєш. Іще на початку цього року єдиною інтригою майбутньої президентської кампанії було те, переможе чинний глава держави Броніслав Коморовський у першому чи лише в другому турі.

Між Москвою і Кремлем

Між Москвою і Кремлем

У Польщі завершується передвиборча кампанія — в неділю, 10 травня, наші сусіди обиратимуть нового президента. Власне, «новим» главою держави, найімовірніше, знову залишиться чинний — Броніслав Коморовський.

Більше оптимізму, панове європейці!

Більше оптимізму, панове європейці!

«Це був, як на мене, найбільш важливий для України діалог: мінімум дипломатичних протокольних реверансів, максимум реалізму в оцінці ситуації й чітких планів щодо підтримки, дуже довірлива і справді дружня атмосфера», — підсумувала результати саміту Україна — ЄС, що відбувся позавчора в Києві, народний депутат від Блоку Порошенка Ірина Геращенко.

Поховані в горах

Поховані в горах

Понад 3700 загиблих, 6944 постраждалих — таким, станом на вчора по обіді, був сумний підсумок потужного землетрусу, який у суботу, 25 квітня, близько опівдня стався в Непалі. Підсумок, швидше за все, не остаточний, адже в процесі рятувальної операції кількість жертв постійно зростає. За даним непальського МВС, учора було розібрано не більше половини завалів, під якими ще може перебувати багато загиблих і поранених.

Рука підтримки

Рука підтримки

В історії відносин України та Польщі було багато дуже складних і болісних для обох народів моментів. Але сьогодні саме Польща — наш найбільший друг у Європейському Союзі. На цьому наголосив і президент сусідньої держави Броніслав Коморовський, який учора в рамках свого дводенного візиту до Києва виступив з трибуни Верховної Ради.

Хвилина немовчання. Лише одна?

Хвилина немовчання. Лише одна?

Учора, в день великого християнського свята Благовіщення, минуло 40 днів із часу вбивства опозиційного російського політика Бориса Нємцова. У Росії та світі його пам’ять вшанували «хвилиною немовчання». «Ми приносимо квіти на місце вбивства — їх прибирають.

Страшна помста

Страшна помста

Кенія досі не може отямитися після страшної трагедії, що сталася в місті Гарісса минулого четверга, 2 квітня. Рано-вранці озброєні люди в масках увірвалися на територію університетського коледжу, де розташований також гуртожиток для студентів, і відкрили стрілянину.

«Правильний» фашизм

Усе-таки мав рацію Федір Тютчев, коли писав, що «умом Россію нє понять». Розумом ні поведінку, ні логіку нашого колишнього «старшого брата» справді не осягнути (зрештою, чого варте оте «старший брат» щодо Києва, де розвинена держава існувала задовго до бодай якоїсь організації цивілізованого життя на колишніх московських болотах).

Брюссельські вагання

Брюссельські вагання

У Брюсселі вчора надвечір розпочався дводенний саміт країн Європейського Союзу, головною темою якого мали бути взаємини з Москвою та питання санкцій проти Росії. Попередні санкції, накладені на РФ після анексії Криму, завершуються в липні.

Живий цар-батюшка! Та чи справжній?

Живий цар-батюшка! Та чи справжній?

«Кажуть, адміністрація президента РФ зараз повним складом ходить по Кремлю й гукає: «Володимире Володимировичу, тукі-тукі, ми здаємося, виходьте!»

За час більш ніж 10-денної відсутності Володимира Путіна на публіці кількість жартів і домислів щодо причин його зникнення зростала в геометричній прогресії.