Поразка «султана»

Поразка «султана»

Уперше за 13 років нині правляча ісламсько-консервативна Партія справедливості й розвитку не матиме самостійної більшості в парламенті Туреччини. На виборах, що відбулися в країні минулої неділі, політична сила президента Реджепа Тайїпа Ердогана отримала найбільше голосів електорату.

Україна і семеро гігантів

Україна і семеро гігантів

Для проведення свого чергового саміту лідери країн «Великої сімки» (а точніше, господиня заходу, Німеччина) обрали справжній райський куточок. Мальовничий замок Ельмау, неймовірної краси краєвиди Баварських Альп, чисте гірське повітря з гіркуватим присмаком цілющих трав, мелодійне калатання дзвіночків на шиях флегматичних альпійських корів... Ну як працювати в такій розслаблювальній атмосфері?

Семеро одного не чекають

Семеро одного не чекають

Напередодні саміту лідерів держав «Великої сімки», який відбудеться 7-8 червня у баварському замку Ельмау (Німеччина), його господиня Ангела Меркель назвала анексію Криму Росією однією з головних небезпек для міжнародної спільноти.

Інтелект і убозтво

Запровадження Росією «чорних списків» європейських політиків, яких у країні оголосили персонами нон-ґрата, очікувано призвело до подальшого погіршення відносин між Брюсселем та Москвою. Яке вже втілилося у відповідній реакції Європарламенту.

Зуб за зуб, або Страшна помста

У відповідь на санкції з боку Заходу Росія, як відомо, запроваджує свої. Щоправда, коли йдеться про заборону ввозити на територію країни товари з «недружніх» країн, то ще невідомо, для кого це гірше покарання — для виробників французьких вин чи швейцарського сиру, які й без російського ринку не скаржаться на брак клієнтів, чи для російських споживачів.

«Олл інклюзив» для терориста

«Олл інклюзив» для терориста

Красиво жити хочуть терористи не лише «ДНР». У другому за кількістю населення місті Іраку — Мосул, яке торік перейшло під контроль джихадистів із терористичного угруповання «Ісламська держава Іраку та Леванту», на початку травня відкрився після реконструкції розкішний готель Waritheen (стара назва — Ninawa International Hotel).

Гіркуватий присмак ризького бальзаму

Гіркуватий присмак ризького бальзаму

Після завершення саміту «Східного партнерства» в Ризі думки щодо його результатів у середовищі експертів розділилися. Одні безапеляційно називають його провальним для Києва: попри сподівання, ні безвізового режиму, ні навіть точної дати його отримання в майбутньому, ні чіткої заяви Європейського Союзу про визнання своєї європейської перспективи Україна не отримала.

Необов’язкове фіаско

Необов’язкове фіаско

«Фіаско ще перед стартом» — так, м’яко кажучи, не надто оптимістично охрестили саміт програми Євросоюзу «Східне партнерство», який учора стартував у Ризі, деякі польські ЗМІ. Та що казати про польську пресу, якщо навіть українські дипломати ледве не півроку готують Україну до того, що Ризький саміт стане для нас «провальним» і нічого хорошого не принесе.

Дружнє плече на шляху до ЄС

Дружнє плече на шляху до ЄС

Сьогодні в Ризі стартує саміт програми Європейського Союзу «Східне партнерство». Уже відомо, що про скасування візового режиму з ЄС для України на цьому саміті не повідомлять — наша держава не встигла виконати й половини пунктів Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ), необхідних для надання безвізового режиму.

Свій поміж диктаторів

Свій поміж диктаторів

Без лідера жодної з держав-союзниць та взагалі західних держав, на тлі чорного диму від далекої пожежі, але з дуже великою помпою — так нарешті відбувся довгоочікуваний парад із нагоди 70-ї річниці перемоги у Другій світовій війні на Красній площі в Москві. Особливих несподіванок не сталося — про те, що цивілізований світ проігнорує це помпезне свято, організоване новітнім агресором для згадки про перемогу над минулим, було відомо заздалегідь.