Башкирська Європа

Поки більшість провідних «стріляючих лижників» відпочивають після чемпіонату світу в Кореї, представники «другого ешелону», підкріплені незначною кількістю лідерів, змагаються за медалі європейської першості. Континентальний чемпіонат цього року проводять просто на межі Старого світу: російська Уфа стоїть на кордоні азійської та європейської частин Росії.

Останній Колос на китайському снігу

Якщо дослухатися до твердження, що Всесвітні студент­ські ігри відкривають переможців майбутніх Олімпіад, то в нашої країни проглядаються непогані перспективи. На 24–й Універсіаді, яка в останній день зими фінішувала в китайському Харбіні, українці не надто виблискували, але й не пасли задніх.

Особливості національного футболу навесні

Особливості національного футболу навесні

Довгоочікувана весна прийшла, а разом із нею поновилося змагання в елітній вітчизняній лізі. Черговий тур потішив змінами в трійці лідерів, а також підніс чергову конфліктну ситуацію, без яких новостворена прем’єр­ліга, здається, просто не здатна існувати.
Матчем туру має стати протистояння в Харкові, де місцевий «Металіст» прийматиме київське «Динамо»: своєрідна репетиція 1/8 фіналу Кубка УЄФА. Ця зустріч відбудеться в середу, а поки 14 команд уже зіграли стартові поєдинки весняної частини.

Від Німеччини з любов’ю

Від Німеччини з любов’ю

У нашої країни, яка переслідує Португалію в боротьбі за десяту сходинку клубного рейтингу УЄФА, з’явилися непогані передумови для перемоги в цій суперечці. Наразі обидві держави мають у єврокубках по три команди, але піренейці нині виступають не так вдало, як «синьо–жовті». До четверга в активі португальців значилася одна вдала гра «Браги» та нічия «Порту». Тепер же, судячи з усього, наші опоненти матимуть на одного представника в Лізі чемпіонів менше — лісабонський «Спортинг» фактично розпрощався з турніром.

Мирне продовження

Навдивовижу мирний настрій продемонстрували шість із восьми команд, які позавчора стартували в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. У Мадриді, Ліоні та Мілані зустрічі закінчилися внічию, а лондонський «Арсенал» здобув мінімальну перемогу лише завдяки доволі сумнівному 11–метровому за порушення правил проти Робіна ван Персі.

Без медалей, але з амбіціями

Без медалей, але з амбіціями

Світовий біатлонний форум, що фінішував у неділю в Пхенхчані, залишив двозначні відчуття. З одного боку, українські «стріляючі лижники» не здобули жодної медалі, а окремі гонки взагалі були провальними. Натомість більш–менш вдалі виступи в певних дисциплінах допомогли декому з наших спортсменів покращити своє становище у заліку Кубка світу та набрати бали до Кубка націй. Та скільки б разів вони не фінішували у першій десятці, для звичайного вболівальника значно милішою стала б навіть одна–єдина «бронза». Тим паче шанси на здобуття такої бажаної нагороди були.

Дівчата — наліво, хлопці — туди ж

Змішана естафета — наймолодший вид програми в біатлоні. Уперше змагання між командами, в яких виступають по двоє чоловіків та жінок, провели в 2003 році, а до програми чемпіонату світу «мікст» був упроваджений у 2005–му. За змішану естафету не нараховують очки в жоден із заліків, але ваги медалей світової першості ще ніхто не скасовував. Тож у Пхенчхані французи, німці, норвежці та багато інших збірних, включно з українською, випустили на трасу найсильніших.

Одним помахом «Крила»

Київський «Сокіл», утративши мотивацію під завісу змагань у російській вищій лізі, дещо загальмував. Перший поєдинок чергового спареного туру, який наші провели позавчора проти московського МХК «Крилья совєтов», став невдалим для українців. «Крильця», що йдуть четвертими, виглядали збалансованішими, відтак здобули мінімальну перемогу — 2:1. Рахунок міг бути більшим, якби гості влучили в порожні ворота після того, як Олександр Сеуканд випустив замість воротаря шостого польового гравця.

Українки вистрелили. У «молоко»

Українки вистрелили. У «молоко»

На вчорашню жіночу індивідуальну гонку тренери збірної України мали намір дати відпочити головній ударній силі нашої команди — сестрам Семеренко. Передбачалося, що Валя й Віта наступного разу вийдуть на трасу у змішаній естафеті. Але зрештою керівництво вирішило інакше. Не останню роль тут зіграло розуміння становища дівчат у загальному заліку Кубка світу: аби не вилетіти із заповітної «тридцятки», яка дає право виступати у масовому старті, вони мають заробляти очки. Особливо це стосується Валентини, яка посідала небезпечну 26–ту позицію.

От вам і Фак...

От вам і Фак...

Після стартових негараздів із трасою погодні умови в Пхенчхані нормалізувалися. Організатори тепер можуть не хвилюватися, що висока температура завадить проведенню змагань чи розтопить сніговика Нундонгі (саме так називається офіційний талісман чемпіонату в Південній Кореї). Але біатлонний світ спокійно жити не вміє. Ніяк не забувається історія з дискваліфікацією російських спортсменів, яка днями отримала цікаве продовження. Головний тренер збірної Швеції Вольфганг Піхлер заявив, що його команда побоюється їхати в березні на етап Кубка світу в Росію, до Ханти–Мансійська. Зі слів фахівця, його підопічні за останні кілька днів отримали чимало електронних листів з погрозами. Піхлер пов’язує це з жорсткою позицією шведів стосовно покарання спортсменів, упійманих на вживанні допінгу, зокрема, нещодавно дискваліфікованих російських біатлоністів. «Ми дуже хочемо виступити в Росії, адже претендуємо на високі місця. Але хлопці бояться за свої життя, і безпека для нас є головним фактором», — заявив наставник скандинавів.