«Шух» повертається

2009 року на Хмельниччині з’явиться меморіальний комплекс пам’яті Героя України, генерал–хорунжого Української Повстанської армії Романа Шухевича. Ініціаторами його створення виступили місцева влада та організації націона­льно–демократичного спрямування, котрі оголосили конкурс на найкращий проект.

Шість днів із «Відлунням»

25 листопада в Хмельницькому розпочався міжнародний фестиваль моновистав «Відлуння». Започаткований 1999 року в Києві, весь час він мав столичну прописку. І ось уперше організатори вирішили податися на периферію, подалі від пересиченого яскравими мистецькими акціями глядача. Передислокації свята подоляни мають завдячувати заслуженому артисту України, «батькові» й незмінному керівникові Хмельницького монотеатру «Кут» Володимирові Смотрителю. Цьогорічному «Відлунню» забезпечили підтримку Мінкультури та місцева влада.

Збруч, річка допомоги

У середу на межі Хмельницької і Тернопільської областей відкрили пам’ятник жертвам Голодому 1932—1933 років. Композиція постала біля пожвавленої автотраси на правому березі Збруча, що в ті часи роз’єднував Україну. Чотириметрова скульптура з бетону має вигляд прикордонного стовпа, пронизаного колючим дротом. До нього прихилений сніп пшениці, переповитий рушником. Напис: «Мільйони їх, мов колосків на ниві, було й нема, було й нема...»

«Розкопки» в університеті

«Розкопки» в університеті

Чорні хмари згущуються над одним із престижних «вишів» Поділля — Хмельницьким університетом управління та права. Точніше, шишки здебільшого падають на голову його ректора Віталія Олуйка. Контрольно–ревізійне управління в області нещодавно виявило в навчальному закладі порушення та недоліки на суму 5642,5 тисячі гривень. Зокрема, у 2007 році за державним замовленням безпідставно зараховано десять студентів, які не належать до здібної, обдарованої молоді чи походять із малозабезпечених сімей. На їхнє навчання необґрунтовано витрачено 69,8 тисячі гривень з обласної скарбниці. Відсутність контролю за працевлаштуванням випускників двох останніх років призвела до того, що лише кожен десятий із дипломованих управлінців приступив до роботи, відповідно до направлень місцевих рад або адміністрацій.

Танці з тарифами

Із першого грудня Хмельницький міськвиконком має намір збільшити тарифи на послуги централізованого опалення та підігріву води. Зокрема, один кубічний метр гарячої води за наявності у квартирі лічильника коштуватиме 11 гривень 04 копійки замість нинішніх 8 грн. 28 коп. Подорожчають, звісно, і теплові гігакалорії.

«КСМ» для мисливця

Десятирічні зусилля хмельницького ентузіаста Миколи Музики зрештою принесли позитивний результат. Разом із тернопільським інженером Ігорем Печайлюком та київським балістиком Олександром Калачовим вони створили перший вітчизняний мисливський карабін («КСМ–2008»). Це засвідчує сертифікат відповідності, виданий Державним науково–дослідним експертно–криміналістичним центром МВС України. Серед незаперечних переваг новинки — висока кучність стрільби на далеку відстань. У нещодавніх представницьких змаганнях однодулка зарекомендувала себе з найкращого боку і забезпечила спортсмену призове місце.

Дядькова вендета

У середу по обіді двоє десятикласників та учень сьомого класу Хмельницької загальноосвітньої школи № 27 потрапили до реанімаційного відділення міської дитячої лікарні з отруєнням сльозогінним газом.

Ми поховаємо відходи чи вони нас?

Довгоочікуваний об’єкт покликаний нарешті розв’язати доволі задавнену проблему міського полігону твердих побутових відходів. Тривалий конкурс (його кілька разів переносили) на кращий інвестиційний проект із проведення робіт щодо сортування, переробки та утилізації відходів у гострій конкуренції виграло ТОВ «Еко Баланс сервіс».

Вашим, товаришу, іменем...

Центральний парк культури і відпочинку в Хмельницькому названо ім’ям Михайла Чекмана. Таке рішення ухвалили депутати міської ради. Колишній мер шість років тому загинув разом із дружиною в автокатастрофі.

Заєць під прицілом

Заєць під прицілом

25 жовтня розпочинається сезон полювання на парнокопитних. А вже через два тижні полюватимуть і на хутрових звірів: зайця–русака, лисицю, єнотоподібного собаку, куниць, тхора лісового, ондатру та бобра. На Хмельниччині упіймати пані удачу впродовж найближчих трьох місяців намагатиметься 10–тисячний загін членів Українського товариства мисливців і рибалок. А розгорнутися їм, так би мовити, є де: загальна площа угідь, закріплених за любителями мандрувати з рушницею, тут становить півтора мільйона гектарів.