Без мантії, але з пістолетом

Непрацюючий 32–річний буковинець вихідні вирішив провести разом із друзями в сусідній Хмельницькій області. Подорожуючи Ка­м’янець–Подільським районом, заїжджа братва зупинилася в одному з барів, де загуляла до глибокої ночі. Там же «відтягувалася» ще одна тепла компанія. Між захмелілими чоловіками в якийсь момент спалахнула суперечка.

80 років у парі

Подружжя Грибів із міста Хмельницький відсвяткувало дубове весілля. Іван Іванович та Неоніла Михайлівна прожили разом 80 років! Знаючі люди стверджують, що такого прецеденту в Україні немає. Тому місцеві посадовці вирішили поклопотатися, аби цей унікальний факт потрапив до Книги рекордів України. «У нас уже є така інформація, ми чули про цей випадок, — сказав «УМ» керівник проекту «Книга рекордів України» Ігор Підчибій. — Наразі ми чекаємо заявки від пари, і я вважаю, що цей рекорд буде стовідсотково зафіксовано. Раніше таких рекордів у нас не було». До слова, аби потрапити до Книги рекордів України, парі необхідно документально підтвердити факт одруження.

Що «болить» вітчизняному атому?

Що «болить» вітчизняному атому?

Свою робочу поїздку Віктор Ющенко розпочав із Рівненської області, де завітав до міста Острог. Тут глава держави, оглянувши відділення центральної районної лікарні, привітав із народженням сина породіллю Наталію Сомаш. Головному ж лікарю Президент передав сертифікат на медичне обладнання.

Мирослав Воньо: Неформат — це «відмазка» музичних редакторів і продюсерів

Мирослав Воньо: Неформат — це «відмазка» музичних редакторів і продюсерів

У житті він — щирий, доброзичливий, безпосередній. Тонко відчуває слово, черпаючи снагу до творчості в бездонній криниці народного мелосу. Зайве світитися на екранах телебачення не рветься, однак тексти пісень Мирослава Воньо, думаю, знають і люблять в усіх куточках України. «Кленовий вогонь», «Чарівна бойківчанка», «Весілля у Карпатах», «Козацькому роду нема переводу» стали шлягерами не одного покоління слухачів. Усього ж у творчому багажі хмельничанина більше 400 пісень, що входять до репертуару Софії Ротару, Дмитра Гнатюка, Оксани Білозір, Івана Поповича, Віталія Білоножка, Марії Шалайкевич та інших популярних виконавців. З–під його пера вийшло кілька поетичних збірок.
Відсвяткувавши нещодавно своє 60–річчя та 40–річчя творчої діяльності, Мирослав готується до іншої хвилюючої події. Хмельницького митця запрошено на творчий вечір, присвячений 60–річчю Володимира Івасюка, що відбудеться 4 березня у Львівській опері. Там прозвучать кілька його пісень на музику видатного українського композитора. Презентує Мирослав Воньо спільно з Павлом Мрежуком і прем’єру — «Твоя пісня завжди поміж нас».
Наразі непосидючий автор завершує роботу над диском своїх творів у виконанні самобутньої буковинської співачки Ренати Довгаліс. Каже: «Поет — це людина, яка страждає вічно».

Лоро, взяти!

О шостій ранку хмельничанка В. ішла на роботу. Місце було малолюдне. Несподівано її увагу привернули троє підозрілих молодиків. Аби не випробовувати долю, дівчина змінила маршрут, а потім, інтуїтивно відчувши небезпеку, побігла чимдуж подалі від неприємностей. Проте один із негідників кинувся слідом за нею, а наздогнавши, намагався вирвати з рук сумочку, завдаючи при цьому жертві численних ударів.

Кривавий приймак

Жителька села Каскада Новоушицького району сама виховувала шістьох дітей. Хоча вихованням тут, власне, і не пахло, бо матуся полюбляла частенько заглядати у чарчину. Поки чоловік сидів у тюрмі за крадіжку, жінка зійшлася з 37–річним односельчанином. Згодом і законний супутник життя повернувся з ув’язнення. Тож під одним дахом знайшли притулок троє дорослих і неповнолітні діти.

Хильнув, упав, опритомнів — витверезник...

У Хмельницькому знову з’явиться медви­тверезник. Подібний заклад, що функціонував у міліцейській системі і слугував короткотерміновим місцем перебування осіб, які «перебрали норму», було закрито ще на початку 90–х. Відтоді весь тягар обслуговування затятих п’яничок звалився на медиків. Любителів добряче хильнути бригади «швидкої допомоги» відвозять до обласного наркологічного диспансеру або до травмопункту міськлікарні. Годі й говорити, що в лікарів і без шанувальників «зеленого змія» клопотів, надто зимової пори, не бракує.

І ти не ректор уже тепер...

Ректора Хмельницького університету управління і права Віталія Олуйка таки звільнили із займаної посади (про скандал довкола ВНЗ та його керівника «УМ» повідомляла раніше). Відповідне рішення переважною більшістю голосів ухвалила сесія облради. Депутати не зважили ні на позицію студентів, котрі зустрічали обранців плакатами з вимогами залишити їхнього ректора у спокої, ні на клопотання за свого однопартійця членів парламентської фракції Блоку Литвина.

Повітряні ветеринари

Епізоотична ситуація із захворюванням на сказ у Хмельницькій області за останнє десятиріччя уск­ладнилася. Як розповів «УМ» начальник організаційно протиепізоотичного відділу обласного управління ветеринарної медицини Анатолій Свередюк, зарубіжний досвід свідчить, що найефективніше в цій справі може допомогти авіація.

А на дереві — «Діоген»

А на дереві — «Діоген»

Цей об’єкт не позначений на жодній карті. Та й зводиться він, ніби всупереч світовій економічній кризі, швидко й добротно. Хоча специфічність його очевидна, а умови, в яких ведуть роботи, досить незвичні.