Дивна «Муха»

Дивна «Муха»

Відголоски війни на сході, схоже, докотилися і до спокійного західного Львова. На вихідних, коли мер Львова Андрій Садовий iз родиною відпочивав у Карпатах, його будинок був обстріляний iз протитанкового гранатомета!

У них — свої рахунки

У них — свої рахунки

Понад шість тисяч уболівальників футбольних клубів «Шахтар», «Карпати» та «Динамо» пройшли містом від площі Ринок і аж до стадіону «Арена Львів». Слід наголосити, що ще донедавна вболівальники «Шахтаря» та «Динамо» були запеклими ворогами і мало яка зустріч обходилася без протистояння та з’ясовування стосунків. Однак у нових реаліях усі «ультрас» вирішили об’єднатися заради спільної мети — Єдиної України.

Нi «Букви», нi «Лiтери»

Нi «Букви», нi «Лiтери»

Навколо одного з найвідоміших заходів міста зчинився скандал ще до його початку. Дискусія розгорілася після звернення iнiцiативи «Економічний бойкот — Львiв», який запропонував провести цьогорічний Форум без російських видавцiв.

Усім чортам на зло

Усім чортам на зло

...Вони наполегливо стукали у двері однієї з центральних донецьких шкіл, де споконвіку розташовувалася виборча дільниця. Подружня пара, вочевидь пенсіонери, які тут віддавали голоси, мабуть, ще за безальтернативних депутатів радянської Ради. Здалеку, з бульварної лави, за потугами стареньких байдуже спостерігав міліцейський наряд.

Згорів від сорому

У вівторок подружжя Кузнєцових, Міра та Михайло, з Росії привселюдно спалило свої російські паспорти біля пам’ятника Тарасові Шевченку. На такий вчинок люди наважилися, щоб висловити свою незгоду з політикою Путіна. Відмовитися від російського громадянства в Російській Федерації дуже складно.

Хід конем

Львівська обласна шахова федерація виступила з заявою, в якій висловлює своє ставлення до подій у країні та до позиції деяких російських шахістів щодо анексії Криму. У своїй заяві, опублікованій на сайті, львівські шахісти подякували Гаррі Каспарову за його підтримку України. Натомість львівських шахістів позиція інших російських спортсменів, м’яко кажучи, здивувала.

А громада проти

У Львові кілька десятків активістів iз різних громадських організацій, серед яких — «Автономний опір», «Дорожній контроль», «Рабів до раю не пускають», «Автомайдан Львів», «Афганська сотня», буквально винесли двері обласної прокуратури і рушили до кабінету головного прокурора Володимира Гураля. За розкладом саме в цей день у очільника прокуратури мав бути прийом, однак кабінет виявився замкненим.

Шматок хліба для ближнього

Шматок хліба для ближнього

Львівські кав’ярні та ресторани віддаватимуть учорашній хліб бідним львів’янам. З такою ініціативою днями виступив місцевий ресторатор Вардкес Арзуманян, який почав невикористані хлібобулочні продукти залишати в торбинках на спеціальних підставках на вулиці. Його починання вже підтримали два десятки закладів місцевих ресторанних мереж, а Львівська міська рада вирішує, як саме можна реалізувати такий проект.

Нова радiсть стала i новий рекорд

Учора у Львові тисячі людей взяли участь у символічному різдвяному флеш–мобі. «Нова радість стала» та «Добрий вечір тобі, пане господарю» хором заспівали вертепи, творчі колективи, звіздарі разом iз містянами, туристами та міським головою.

Там, де живе Бог

До червня зі 140 тисяч пам’яток, що є на її території, Україна мала лише п’ять об’єктів, занесених до Списку Всесвіт­ньої спадщини ЮНЕСКО. І от сертифікати ЮНЕСКО про приналежність до об’єктів світової спадщини отримали вісім карпатських дерев’яних храмів (про них свого часу «УМ» розповідала). Чотири з них розташовані на території Львівщини.