«За російською стоїть величезна держава»

Учителі з усіх шкіл Львова вийшли на віче, щоб звернутися до Президента та Верховної Ради, аби ті переглянули «мовний» закон. На думку вчителів, цей закон дуже двозначний, тож перш ніж його впрова­джувати, слід спочатку узгодити з іншими законодавчими актами.

Газ проти гривнi

Газ проти гривнi

Віктор Ющенко наприкiнцi минулого тижня побував у Галичинi, краї, де українського політика зустрічають традиційно з радістю та сподіваннями на краще. На відмiну від Віктора Януковича, Ющенко на зустріч iз журналістами не спізнився ні на секунду.

«Сильно, красно, обережно, бистро»

«Сильно, красно, обережно, бистро»

Святковий табір «Пласту», приурочений 100–річчю заснування, розпочався, як і належить, грандіозно. Більше тисячі пластунів пройшли маршем центральними вулицями Львова та зібралися поруч iз пам’ятником Тарасові Шевченку.

Як Євро–2012 змінило Україну

Як Євро–2012 змінило Україну

На підготовку приймаючого міста Київ, у якому, окрім іншого, має відбутися фінальний матч чемпіонату Європи з футболу 2012 року, українська влада витратила найбільше ресурсу — як трудового, так і бюджетного. 23 мільярди гривень — офіційно витрачена сума, яку днями озвучив заступник голови Київської міської адміністрації, куратор Євро–2012 у столиці Анатолій Голубченко. Найбільше витрачено на аеропорт «Бориспіль» (будівництво нового терміналу, відкритого 28 травня) — 5,5 млрд. гривень, а також на реконстукцію НСК «Олімпійський» — 4,6 млрд. грн.

«Головне у спорудженні криївки — таємність i маскування»

«Головне у спорудженні криївки — таємність i маскування»

До відтворення цієї повстанської криївки з радістю долучилися всі місцеві мешканці та кілька меценатів. «Я вважаю, що відновлення криївки, в першу чергу, потрібне для того, щоб люди пам’ятали про ті страшні часи війни, які ніколи не повинні повторитися, — розповідає «УМ» Богдан Оршуляк, один із меценатів.

Тут починається ліс

Тут починається ліс

Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно–насіннєвий центр» розташоване в селищі Брюховичі Львівської області. І це — єдине підприємство на всю країну, яке застосовує сучасні технології в насінництві.

Розкриття таємниці Доктора Пі

Відомий геній iз надзвичайною пам’яттю, талановитий лікар та професор Андрій Слюсарчук, який вражав українську громадськість запам’ятовуванням мільйонів знаків після коми в числі пі (за що отримав прізвисько Доктор Пі) й перемогами у шахових двобоях із комп’ютером, виявився... самозванцем. Який усі ці «дива» творив за допомогою мініатюрного передавача у вусі, а до медицини взагалі не має жодного відношення. Після серії викривальних матеріалів газети «Експрес» пана Слюсарчука затримала міліція. Справжню біографію «генія» дослідили журналісти видання.

Налякали Табачника посібником

Війна за історію України, точніше за її версію, яку вивчатимуть школярі, розгорілася ще в минулому році. Щойно міністр освіти впровадив у навчальний курс нові підручники з історії України, депутати Львівської міськради пообіцяли навчити львівських школярів «антитабачникової» історії.