СС «Галичина» за викликом

СС «Галичина» за викликом

Таксі з назвою «СС Галичина» зарекомендувало себе досить успішно. Назва здається провокативною, але насправді «СС» розшифровується як соціальна служба. Львів’янам новинка припала до душі, адже асоціюється якщо не з українською дивізією, то вже точно з Січовими Стрільцями.

Малючок, ось тобi «язичок»

Про це на сесії Львівської обласної ради розповів депутат Юрій Підлісний, до якого звернувся львів’янин. Чоловік, забираючи онука з дитячого садочка, натрапив на агітацію в дошкільному закладі, якою був просто обурений. «Це не просто агітки, це посібники з детальними інструкціями щодо створення російськомовних груп у дитячих садочках, — розповідає «УМ» Юрій Підлісний. — Вони мають лобістський характер: усе детально розписано, крок за кроком — як складати заяву, як домагатися відкриття, якщо є відмова, та як її долати. Видавцем агітки є громадська організація «Русскоязичная Україна», яку очолює чи принаймні має відношення до неї, як я зрозумів iз тексту посібника, депутат України Вадим Колесніченко. Видано методичку за фінансової підтримки фонду «Русскій мір».

Краса і звуки Ренесансу

Цьогоріч  фестиваль присвячується одному–єдиному манускриптові, що зберігається у Львові, — «Львівській лютневій табулятурі». Це одна з найбільших і найцікавіших збірок такого типу в світі. Вона була написана на межі XVI—XVII століть у Кракові. Саме на цей час припадає розквіт музичного інструмента — лютні.

«Левовий» непотріб

Навтішний висновок про переповнене сміттєзвалище оголосили на спільній сесії Львівської обласної та міської рад. Такi сесiї скликають украй рідко і лише за особливих обставин. За словами доповідачів, ситуація дуже тривожна — тому проблему Грибовицького сміттєзвалища треба вирішувати негайно.