Віктор Ющенко: Якщо переможець не сів за стіл переговорів — він уже програв

Віктор Ющенко: Якщо переможець не сів за стіл переговорів — він уже програв

Ми зустрілися з Віктором Ющенком в партійному офісі «Нашої України», що тепер розташований на вулиці Щорса. Кабінет лідера партії ще не обжитий: там мало старовини і речей, котрими любить себе оточувати Віктор Андрійович. Партія — один із ключових напрямів, яким перейматиметься В.Ю. після того, як він залишив посаду Президента. Віктор Ющенко задекларував намір провести радикальні зміни в партії, почав боротьбу за вплив у фракції «НУНС». У принципі, цього давно чекали і в партії, і у фракції.

Аналізуючи політичні процеси, Віктор Андрійович часто згадує про свій досвід президентства. Головний висновок Ющенка про перший місяць влади: вона відмовляється від політики єдності та консолідації. Екс–Президент критикує представників нової влади за антиукраїнську політику, але не шкодує, що в другому турі закликав голосувати «проти всіх».

Перепрофілювання пам’яті

За неповний місяць перебування Віктора Януковича при владі було вчинено вже кілька кроків, спрямованих на переписування української історії та фактичне зменшення прав української мови. Тепер Кабінет Міністрів Миколи Азарова готується перепрофілювати Український інститут національної пам’яті, який, зокрема, займався ретельним вивченням Голодомору та національно–визвольних змагань минулого століття. Віце–прем’єр–міністр Володимир Семиноженко дав доручення «вивчити питання подальшого функціонування Українського інституту національної пам’яті як центрального органу виконавчої влади».

Не відставили — але й не відстали

Не відставили — але й не відстали

Перша спроба опозиції розхитати уряд Януковича—Азарова закінчилась невдачею. Учора за відставку міністра науки та освіти Дмитра Табачника проголосувало лише 202 народних депутати. Одіозний «ворог галичан» пережив першу атаку, але невдовзі мусить готуватися до ще однієї: в парламенті зареєстровано нову постанову про його звільнення.

Олекса Гудима: Здача «труби» згуртує українців ще більше, ніж Табачник

Олекса Гудима: Здача «труби» згуртує українців ще більше, ніж Табачник

Цього тижня в Москві почалися перші справді предметні переговори між новою українською владою та Кремлем. На кону — ціна на «блакитне паливо», газотранспортна система тощо. Партія регіонів на ділі має продемонструвати, наскільки вона дотримується обіцянок і може виконати давню обіцянку зменшити ціну на російський газ. Заради такої «знижки» Янукович, Азаров, Клюєв, Бойко і Ко готові на великі поступки, аж до передачі нашої «труби» під контроль Кремля. Нинішні угоди з Росією, підписані урядом Тимошенко, висять на Україні ярмом, але альтернатива Януковича — не ліпша.

Радник екс­Прем’єрки Юлії Тимошенко з енергетичних питань Олекса Гудима вважає, що на український «сектор газу» чигають і зовнішні, і внутрішні хижаки: якщо «труба» й ринок ще не дістались Росії, то значний шматок уже захопив Дмитро Фірташ. Цими днями народного депутата від БЮТ Гудиму мають затвердити міністром енергетики «тіньового» уряду, тож «УМ» напередодні говорила з ним насамперед про «газові» проблеми.

За травнем іде листопад

За травнем іде листопад

Цього року Україну чекають іще одні вибори — місцеві. Народний депутат від Партії регіонів Валерій Коновалюк зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про призначення виборів міських, селищних, сільських голів та депутатів місцевих рад на 7 листопада.

«Юля — «тіньовий» президент»

Учора Юлія Тимошенко представила громадськості керівника нового «тіньового» уряду Сергія Соболєва. «Опозиційна парламентська команда обрала Соболєва. Це та людина, яка суміщає високий професіоналізм у діяльності й високий рівень моральності», — вважає Юлія Володимирівна.

Велике переселення «Регіонів»

Велике переселення «Регіонів»

Учора на офіційній інтернет–сторінці Верховної Ради можна було спостерігати цікаву картину. Останні призначення у владні структури змінили розподіл сил у сесійній залі. Фракція БЮТ, зазнавши поразки в боротьбі за владу, могла потішитися хоча б із того, що вперше за цю каденцію сектор «тимошенківців» був найбільшим: у БЮТ налічувалося 155 парламентаріїв проти 151 — в Партії регіонів.

За останні дні «регіонали» позбулися аж 21 депутата. Частина з них учора склала мандати — зокрема, це працівники адміністрації Президента, котрі сиділи на двох кріслах упродовж двох тижнів (вони зволікали, щоб забезпечити голоси для призначення «свого» уряду).

«Тушки» побігли до Януковича. На підпис

«Тушки» побігли до Януковича. На підпис

Президент готується звернутися до Конституційного Суду з проханням якнайшвидше розглянути питання про можливість формування коаліції на основі індивідуального членства депутатів й оприлюднити висновок стосовно легітимності коаліції та уряду, які створюються в нових умовах. Про це Віктор Янукович заявив учора на зустрічі з послами «Великої вісімки» та Євросоюзу. Амбасадори висловили задоволення таким наміром гаранта, повідомила прес–служба Президента. Посли також потішилися, що дорадча зустріч відбулася до того, як Янукович підписав закон про внесення змін до Регламенту.

«У всі часи нас об’єднає Шевченко»

Поїздка у Моринці для Віктора Ющенка стала першою публічною появою після завершення президентської каденції. Зранку до села, де народився Тарас Шевченко, почали з’їжджатися партійні делегації «Нашої України». Група помітних політичних діячів (зокрема, Андрій Парубій, Зиновій Шкутяк, Володимир Огризко з дружиною) прибули в Моринці у двоповерховому автобусі.

«Тушки» в зборі

«Тушки» в зборі

Міф про те, що остання п’ятирічка виховала в Партії регіонів демократичні традиції і суттєво змінила Віктора Януковича, наразі спростовується. «Регіонали» пропонують запровадити у Верховній Раді новий принцип формування коаліції: фракціями, але за підтримки депутатів–індивідів. Учора Рада дала 229 голосів за те, щоб суб’єктами коаліції могли бути пересічні нардепи. Якщо закон набере чинності, у парламент повернеться корупція в усій красі: перебіжчики, купівля карток тощо. Закон знову крутиться дишлом у напрямку, який задає кон’юнктура переможця.