Допитливість в один бік

Допитливість в один бік

Учорашнього ранку біля прокуратури Києва «висадився» цілий десант депутатів «НУНС». Дюжина парламентаріїв із груп «На­ша Україна» та «За Україну!» прийшла на виклик слідчих у кримінальній справі, порушеній за фактом подій у ВР 27 квітня, — В’ячеслав Кириленко, Андрій Парубій, Володимир Карпук, Володимир Мойсик, Ксенія Ляпіна, Ярослав Кендзьор, Іван Стойко, Лілія Григорович, Микола Кульчинський, Станіслав Аржевітін, Володимир В’язівський, Зіновій Шкутяк.

Донія не помічають

Донія не помічають

Народному депутатові Олесю Донію, який після бійки на засіданні парламенту 27 квітня зліг у лікарню зі струсом мозку, нарешті призначили судово–медичну експертизу для визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень. Про це позавчора ввечері заявив прокурор Києва Юрій Ударцов. «І тільки після цього буде визначено, визнавати його потерпілим чи ні. Зараз у нього такого статусу ще немає», — цитує Ударцова агенція УНІАН. Прокурор відзначив, що аналогічні експертизи призначені й депутатам від інших політичних сил, які брали участь у зіткненнях під час розгляду постанови про ратифікацію газово–флотських угод.

У Росію — за кордон

Найбільш резонансним документом, підписаним під час візиту президента Росії в Україну, є договір про демаркацію українсько–російського дер­жавного кордону. Цю угоду позавчора завізували міністри закордонних справ Костянтин Грищенко та Сергій Лавров.

Україна зустріла Медведєва установкою «град»

Україна зустріла Медведєва установкою «град»

Учора нога російського президента нарешті ступила на київську землю. Глави російської держави (спершу — Володимир Путін, потім — Дмитро Медведєв) кілька років ігнорували найважливішого західного сусіда. Після перемоги Януковича Медведєв приїхав спершу до Харкова, де було підписано скандальні «флотські» угоди. І ось — візит до «матері міст руських».

Перед приїздом у Київ Медведєв спілкувався з українськими журналістами і попросив «готувати хорошу погоду». Але небесна канцелярія підвела. І в момент, коли Віктор Янукович із російським колегою проводили заходи під відкритим небом, лило як із відра й навіть періщив град. Янукович через порив вітру взагалі дістав... вінком в обличчя. Може, то було знамення?

Не підіграли

Не підіграли

Партія «Наша Україна» відмовилася від юридичного входження в Народний комітет захисту України. Відповідне рішення ухвалили на засіданні президії політради «НУ» позавчора ввечері. Водночас «нашоукраїнці» висловили готовність усіляко підтримувати діяльність КЗУ.

України Слава

України Слава

Коли йдеться про людину–легенду, нащадки приречені на те, щоб час від часу питати себе: «А що було б зараз, якби вона, та Людина, залишалася жива?.. Як би вона чинила і що казала б?» Сьогодні виповнюється 90 років від дня народження Ярослави Стецько. Це постать, якої зараз не вистачає Україні. Борець «ще того» гарту, людина з вірою в Україну і твердою переконаністю у власних поглядах. Слава Стецько належала до когорти тих, кого в 90–х називали «романтиками» і кого витіснили «прагматики». «Прагматики» нині еволюціонували в «тушки», а «романтиків» стає дедалі менше...

Сімейка Адамова

Сімейка Адамова

Учора Верховна Рада працювала спокійно. Про баталії, які вирували у парламенті півтора тижня тому, нагадували лише невеликий мітинг перед стінами законодавчого органу та Володимир Литвин, який підраховував збитки від псування депутатських пультів. За його словами, 27 квітня парламент «постраждав» на 900 тисяч гривень. Спікер закликав народних депутатів добровільно відшкодувати збитки і пообіцяв: «так чи інакше ці кошти будуть відшкодовані не за рахунок держави».

В’ячеслав Кириленко: До влади прийшли вороги демократії

В’ячеслав Кириленко: До влади прийшли вороги демократії

На вівторковому засіданні парламенту найбільше перепало депутатам від «Нашої України — Народної самооборони». Бойовики з Партії регіонів спрямували основний удар саме на праву частину зали. «Нашоукраїнці» тримали оборону як могли, а після бійки скаржилися: якби на поміч підоспіли депутати з БЮТ або решта колег із «НУНС» — можливо, результат голосування за ратифікацію угоди був би іншим... У перших рядах стояв В’ячеслав Кириленко. Голова партії «За Україну!» каже: «В радіусі трьох метрів від мене жодна «регіональна» постать не проголосувала». Відеокамери зафіксували, як В’ячеслав боронив свій ряд, як не давав «регіоналам» встромляти картки у пульти, як відбивався від ударів.

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом хуліганських дій у Верховній Раді. Основні претензії Різницької — до опозиції, яка використала димові шашки та закидала Литвина яйцями. В’ячеслав Кириленко обурюється: нехай карають тих, хто пішов із кулаками на сектор опозиції.

Хто хоче чекати 32 роки?

Хто хоче чекати 32 роки?

Скільки часу в Україні пробуде Чорноморський флот Російської Федерації? Угода між Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим уже стала елементом української реальності. Це мусимо визнати, але в жодному випадку не треба з цим миритися. Прозахідна опозиція запевняє, що угоду буде денонсовано, як тільки до влади прийде нова команда. Кілька фахівців запевнили «УМ», що з юридичної точки зору денонсація можлива. Але для цього в державі мусять визріти політичні умови. Бо зрозуміло, що для цього елементарно не вистачає голосів у Верховній Раді. Наразі доводиться констатувати, що партія влади, котра ввійшла в кураж і продовжує підносити дари Росії, тримається міцніше, ніж опозиція. Натомість для демократичних сил і громадянського суспільства настає час нових викликів.

Прогулянка очима амфібії

Прогулянка очима амфібії

Група ентузіастів із Кам’янця–Подільського розробила в місті новий атракціон — екскурсію на військовій розвідувальній машині. Автори запевняють, що це перший в Україні бойовий всюдихід, який використовується для туризму. Агрегат БРДМ–2 переробили під мирні цілі (тепер він зареєстрований як трактор) і пофарбували у веселий жовтий колір. Основна ідея — показати Кам’янець із нового ракурсу. Маршрути машини–амфібії охоплюють стежки каньйону річки Смотрич, при чому частину шляху всюдихід долає водою. Кореспонденту «УМ» вдалося спробувати цей атракціон: найбільше вражень залишає якраз проходження річкою.