Маніпуляції з пам’яттю

Маніпуляції з пам’яттю

Український інститут національної пам’яті, по суті, залишився без голови. Найближчим часом Ігор Юхновський полишить роботу в закладі, який був створений Президентом Ющенком і досліджував Голодомор, визвольні змагання минулого століття, намагався сформувати справді державний, український, погляд на історичне минуле. За іронією долі, Юхновський позбувся посади фактично в одній зв’язці з Володимиром Семиноженком — віце–прем’єр–міністром, якого, попри давнє знайомство з Юхновським, сприймали як ідеологічного опонента УІНП.

«У цей момент у Мартинюка відвисла щелепа»

Верховна Рада узяла високий темп, збиваючись на фарс. Народні депутати працювали до півночі із четверга на п’ятницю — розглядали законопроекти про місцеві вибори та засади внутрішньої і зовнішньої політики, а вчора продовжили ухвалювати резонансні рішення. Парламент відправив у відставку міністра охорони навколишнього природного середовища Віктора Бойка. Перше за президентську каденцію Януковича звільнення міністра «регіональної» коаліції у проекті відповідної постанови, зареєстрованої у ВР напередодні, не було пояснене нічим. На цьому депутати не заспокоїлись. Із політичного ешафоту злетіла ще й голова «гуманітарного» віце–прем’єр–міністра Володимира Семиноженка. А це вже було повною несподіванкою.

До нас їде Клінтон

До нас їде Клінтон

Сьогодні в аеропорту «Бориспіль» зустрічали почесну гостю: із коротким візитом до Києва прибула колишня перша леді США, а нині держсекретар Хілларі Клінтон. І хоча дружина екс–президента Білла Клінтона так і не відсвяткує День незалежності США в Україні (як раніше повідомляло наше МЗС), ваги її візиту це не применшує. Хоча щодо того, наскільки взагалі великою є ця вага з точки зору наслідків приїзду пані держсекретаря, в експертів є сумніви. Сам факт першого візиту такого високопоставленого представника Вашингтона після зміни влади в Києві — це вже подія. Особливо якщо врахувати, що відбувається вона на тлі, з одного боку, впевненого дрейфу України в бік Росії, а з іншого — «перезавантаження» відносин Вашингтона з Москвою. Проте чимало політичних оглядачів як в Україні, так і у США сумніваються в тому, що від цих відвідин варто чекати якихось суттєвих результатів.

Володимир Огризко: Після зигзагів Януковича рух до НАТО буде відновлено

Володимир Огризко: Після зигзагів Януковича рух до НАТО буде відновлено

Учора Верховна Рада мала розглядати закон про засади внутрішньої та зовнішньої політики. Проект був унесений до порядку денного засідання, але на момент здачі цього номера «УМ» до друку депутати ще не приступили до його розгляду. Втім, було ясно, що проект, який передбачає відмову від вступу України до НАТО, буде схвалений парламентом, де «регіональна» коаліція має переконливу більшість.

Колишній міністр закордонних справ, а в останній період президентства Віктора Ющенка — заступник секретаря РНБО Володимир Огризко стверджує, що така ініціатива нової влади об’єктивно не відповідає цивілізаційним орієнтирам та політичним цінностям України. На думку Огризка, євроатлантичний курс може бути відновлений після зміни політичних еліт. Під час інтерв’ю Володимир Станіславович кілька разів повертався до думки, що на цьому етапі свою активність мусить проявляти громадянське суспільство.

Сам же Огризко розглядає можливість приєднатися до однієї з націонал–демократичних партій. Але спершу він хоче пересвідчитись, чи партія здатна реформуватися, тому не поспішає анонсувати свій політичний вибір громадськості.

Усі на місця!

Усі на місця!

Учора Верховна Рада відновила роботу «під куполом» після тижневої перерви. До літніх канікул депутатам залишилось працювати півтора тижня. Цей період обіцяє бути гарячим хоча б через те, що ВР мусить визначитися з місцевими виборами: призначити дату голосування та підготувати законодавчу базу. Вчора парламент розпочав розглядати зміни до виборчого законодавства. Свої правила гри намагається нав’язати все та сама Партія регіонів. Її штаби вже працюють на перемогу і в не базових для «синіх» районах.

Право здатися

Коли припиняєш оборонятися — це означає, що починаєш здаватися. Низка народних депутатів вийшла із групи «Народна самооборона», і «здалася» в нову групу, котру вчора презентував Давид Жванія, — «Народний вибір». Скандально відомий депутат заявив, що наступного тижня в парламенті буде офіційно оголошено про створення депутатської групи.

Янукович під демократичним прицілом

Янукович під демократичним прицілом

Учора співдоповідачі моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи ділилися своїми спостереженнями від перебування в Україні. Давня наша знайома, представниця Ліхтенштейну Ренате Вольвенд, та естонка Майліс Репс пробули в Україні кілька днів, мали зустрічі з Прем’єр–міністром, представниками різних політичних сил, журналістами тощо. Це була перша їхня місія, відколи Віктор Янукович став Президентом.

Сто кроків назустріч Кремлю

Сто кроків назустріч Кремлю

Твердий. Рішучий. Орієнтований на Росію. «Стабільний». Комічний. Завтра Віктор Янукович відсвяткує 100–й день на посаді Президента. Офіційні заходи з приводу «ювілею» відбудуться сьогодні, коли Янукович уперше на посту глави держави звернеться до українців зі щорічним посланням. Влада підготувала з цієї нагоди помпезне свято.

За ці сто днів відбулося чимало змін. Ті, хто мислить по–українськи (йдеться не лише про мову), вибирають демократію та європейський вектор, сприймають події останніх трьох місяців негативно. Натомість любителі помріяти про «союз нерушимий» тішаться: Янукович їхні сподівання виправдовує.

Найбільш резонансні рішення нового Президента пов’язані з гуманітарною та міжнародною політикою. Себто тими сферами, які, за зізнанням самого Януковича, є другорядними. На публіці Віктор Федорович завжди ставив на перший план економіку, стабільність, добробут. Але якраз у цьому напрямі нова влада просунулася дуже мало.

Де Янукович — там Денькович?

Де Янукович — там Денькович?

Учора Володимир Литвин оголосив про входження трьох народних депутатів у коаліцію «Стабільність і реформи». Вся трійця — представники БЮТ: Андрій Веревський, Олександр Шепелєв та Іван Денькович. Олійний магнат Веревський — один із «кучмістів», які в 2005 році приєдналися до БЮТ, а бізнесмен Шепелєв — виходець із Донецька, тобто їхню «перебіжку» можна було якось передбачити. Найбільше ж здивував Денькович — донедавна керівник БЮТівців Львівщини.

Віктор Матчук: Що швидко робиться — те криво роститься

Віктор Матчук: Що швидко робиться — те криво роститься

Якби в українській політиці все йшло як належить, за законом і логікою, то вже за тиждень відбувалися б місцеві вибори. Але голосування 31 травня було скасовано. Тоді виникла ідея перенести вибори місцевих рівнів на 27 березня 2011 року, а тепер Президент Янукович, чуючи переваги Партії регіонів, пропонує влаштувати «свято демократії» на місцях уже в жовтні цього року. Його ідея з’явилася несподівано. Народний депутат від «НУНС» Віктор Матчук, колишній керівник Рівненщини, слушно зауважує: ще донедавна Янукович не мав наміру проводити вибори, бо в бюджеті–2010, підписаному Президентом, не передбачено коштів на місцеві «перегони». Але якийсь ґедзь «регіоналів» усе–таки вкусив…

В інтерв’ю «УМ» Віктор Матчук також коментує рішення партії «Наша Україна» не входити в Комітет захисту України і взагалі пояснює, чому ще не час створювати подібні оргкомітети для масового руху проти Януковича.