Частоти й нечистоти

Частоти й нечистоти

Учора під будівлею Київського апеляційного адміністративного суду можна було послухати поезію. Митці читали вірші та політичну сатиру. Було весело, хоча сам привід, на жаль, — iз розряду сумних. Учора в суді слухали справу щодо частот «5–го каналу» та ТВі. Як уже писала «УМ», на початку червня Окружний адміністративний суд Києва скасував результати конкурсу, за яким ТВі отримав 33 частоти (із 92–х), а «5–й канал» — 26. Суд першої інстанції ухвалив своє рішення за позовом телеканалів НТН і Enter Film. Вони належать до групи «Інтер», яку контролює глава Служби безпеки Валерій Хорошковський. Учасники руху «Митці проти цензури», виступаючи проти наступу на свободу слова, принесли під будівлю суду телевізор, обмотаний ланцюгами. Він був імпровізованою сценою для поетів.

Солдати чужої армії

Солдати чужої армії

Валерій Солдатенко, нещодавно призначений урядом на посаду голови Інституту національної пам’яті, розставив акценти щодо того, як працюватиме УІНП під його проводом. Пан Валерій заявив, що Шухевича та Бандеру даремно нагородили званнями Героя України, а Голодомор не був геноцидом української нації. Уродженець Донбасу, член Компартії, Солдатенко чудово вписався в палітру нової влади.

Євген Захаров: Україна перетворюється на поліцейську державу

Євген Захаров: Україна перетворюється на поліцейську державу

Із приходом нової влади і МВС, і Служба безпеки України «тішать» репресивною активністю. Останній інцидент за участю СБУ — виклик на допит блогера та громадського діяча Олега Шинкаренка. Він нотував у своєму інтернет–щоденнику критичні думки про владу, а розмістивши відеоролик з епічним падінням вінка на Януковича, жартома додав: «Цікаво, чи є десь такі сили, типу українські націоналісти, які могли би убити Януковича, Анну Герман і всю компанію?».

Подвійні вибори

Кожні нові вибори в Україні супроводжуються цікавими новаціями та проектами. Однією з «фішок» цьогорічних місцевих «перегонів за владу» можуть стати «праймеріз» — внутрішні вибори, які дозволять політичним силам висунути в кандидати найавторитетніших партійців.

Операція «Кадебізація»

Операція «Кадебізація»

Таке відбувається в Росії. Силові органи розганяють опозиційні акції. Громадяни, які сповідують неугодну для Кремля думку і поширюють її в інтернеті, отримують погрози, ідуть на співбесіди у ФСБ, притягуються до суду. Тепер ця практика, схоже, стала й українською. Недарма СБУ очолює колишній топ–менеджер російської бізнес–структури, а державу — партнери «Єдиної Росії».

За думку, висловлену в інтернет–щоденнику, можна стати співрозмовником працівника Служби безпеки України. Саме так учора трапилося із Олегом Шинкаренком: блогер, який подавав у своєму «Живому журналі» критику на владу та — з останніх прикладів — патріарха РПЦ Кирила, потрапив на «профілактичну» розмову в органи безпеки. І це лише один із проявів цього ланцюга. Будьте обачні: «великий брат» споглядає!

Колись садили. Тепер висаджують

Колись садили. Тепер висаджують

Ця історія добре ілюструє, наскільки «рівноправною» може бути дружба з Росією. І вкотре підтверджує тезу про цінність паперу, на якому пишуться угоди з Москвою. Зовсім нещодавно президент Росії Дмитро Медведєв вирішив відзначити новий етап у взаєминах із Україною і розпорядився скасувати практику «чорних списків» — переліку осіб, яким заборонено в’їзд на територію країни. Медведєв пішов на такий крок «на основі взаємності від обмежень на в’їзд громадян у відносинах між Росією і Україною». Інакше кажучи, Київ із Москвою симетрично вирішили відмовитися від переліку осіб нон ґрата.

Проте минуло трохи більше двох тижнів від появи благородної новини, як виявилося: «чорні списки» — діють! У ніч на 23 липня російські прикордонники зняли із поїзда Василя Овсієнка — в’язня сумління, який відсидів у радянських таборах 14 років. Овсієнко їхав на форум «Пилорама — 2010», який відбувався у музеї на території колишнього табору.

Адміністрація vs секретаріат

Адміністрація vs секретаріат

Адміністрація Президента Віктора Януковича ще не набула в суспільстві таких демонічних рис, як це було за часів Дмитра Табачника, Віктора Медведчука, а почасти — й Віктора Балоги, але, всупереч Конституції, стала реальним центром української політики. Нещодавня заява Нестора Шуфрича про те, ніби «всі складнощі у владі в тій чи іншій мірі стосуються діяльності Сергія Льовочкіна (глави АП)», зайвий раз підтверджує міру впливу Банкової на політичні процеси в Україні.

«УМ» попросила фахівців «минулого призову» проаналізувати, наскільки відрізняється робота адміністрації часів Януковича від секретаріату Ющенка.

Гора, яка випробовує

Гора, яка випробовує

Віктор Ющенко не зраджує традиції підніматися на найвищу вершину України з нагоди проголошення Декларації про державний суверенітет. У суботу, зійшовши на гору, лідер «Нашої України» пояснив, що Говерла — це символ України. Тому цей символ логічно ув’язується з днем, коли наша держава почала здобувати незалежність. «Для мене це не лише подорож — тут набагато більший зміст», — зазначив Ющенко.

Справді, Говерла — це символ. Нещодавно невідомі вандали понівечили на горі мармуровий тризуб, установлений два роки тому, ще коли Віктор Ющенко був Президентом. Символи на Говерлі вже не перші зазнають пошкоджень. Шкода, що держава не може їх захистити...

Микола Оніщук: Маніпулювати Конституцією — те саме, що запустити бумеранг

Микола Оніщук: Маніпулювати Конституцією — те саме, що запустити бумеранг

Найближчим часом набудуть чинності нові правила місцевих виборів. Закон про вибори місцевих рад, міських і сільських голів, ухвалений минулої суботи, перебуває на підписі у Президента. Віктор Янукович, звісно ж, не має наміру ветувати дітище парламенту.

Колишній міністр юстиції, а нині — президент Інституту правової політики Микола Оніщук зазначає, що закон не досконалий, а в деяких моментах іще й дискримінаційний. «Нашоукраїнець» Оніщук стверджує, що коаліція, прикриваючись ідеєю партійного структурування, використовує адміністративні методи для того, щоб не допустити на вибори малі та нові партії.

Екс–міністр також прокоментував намір «Регіонів» повернутися до Конституції 1996 року. Нагадаємо, група депутатів звернулася до КС із поданням про конституційність внесення змін до Основного закону.

Як Кучма, але більший

Як Кучма, але більший

Точка сидіння ще й як впливає на точку зору. Віктор Янукович, який у 2004 році так наполегливо відстоював ідею переходу на парламентсько–президентську республіку, нині став прихильником старої Конституції. Ще б пак: п’ять років тому Віктор Федорович хотів урізати повноваження Віктору Ющенку, а тепер хоче сам «пожирувати» як влада. У лавах Партії регіонів народився сценарій: скасувати політреформу на референдумі. На пропозицію «регіоналів» плебісцит мав би пройти в один день із місцевими виборами.