Низькокалорійна хрумка знахідка

Низькокалорійна хрумка знахідка

Усі більше полиць у хлібних відділах наших магазинів займають хлібці — тоненькі, спресовані багатозернові вироби з різноманітним насінням, сухофруктами, спеціями і корисними добавками. І все більше людей, які піклуються про своє здоров’я, обирають замість звичайного хліба саме так звані хлібці.

Знайомство з лободою

Знайомство з лободою

На вихідні кума з Житомирщини запросила мене на екзотичний обід. Тетяна Ксензук — медпрацівник, пропрацювала в медичній галузі понад 20 років, добре розуміється на тому, що корисне для організму. Одночасно жінка смачно готує з найдоступніших продуктів — є в неї до цього хист. Я довго відгадувала, що буде екзотичного на її столі цього разу? Пригощали яскравим омлетиком, легким зеленим супом зі сметаною, цікавими котлетками і секретним паштетом. Усі страви — з додаванням лободи! Господиня сказала, що нарвала молоденьку зелень у полі: лобода щойно виклюнулася із землі й зараз у рослині — «самий смак», тобто найбільше вітамінів.

Їстівний вік щавлю нетривалий

Їстівний вік щавлю нетривалий

Може видатися дивним, що хтось готує суп із кропиви чи вареники начиняє лободою. Але весняна зелень — це те, чим природа обдаровує людей після холодів, щоб вони змогли справитися з нестачею в організмі вітамінів і різних інших корисних речовин. Тож — із домашніх чи магазинних рослин — саме є змога сповна насолодитися природними дарами.

Перші вітаміни весни

Перші вітаміни весни

Як тільки починає танути сніг, разом iз підсніжниками до сонця починає тягнутися черемша. Перші квіти — для душі, а вітамінні листочки, що мають часниковий смак, — доречні у стравах на обідньому столі. Дикий часник — як називають черемшу — у наш час рослина рідкісна, навіть занесена до Червоної книги.

Насолоджуємося пісним

Насолоджуємося пісним

Тільки недосвідчені господині гадають, що випічку можна робити тiльки з вершковим маслом, сметаною і яйцями. Насправді, щоб зробити тістечка чи кекси, ці інгредієнти можна замінити олією, овочами або бананами. Не пробували? Саме час експериментувати і куштувати нові смаки.

Дарунок грецьких богів

Дарунок грецьких богів

Наш соняшниковий край «диктує» найбільше вживати саме соняшникову олію. Одна з причин її найвищого рейтингу — звичайно, ціна. Цілюща оливкова олія відчутно дорожча. Втім, якщо дбати про здоров’я та красу і сприймати продукт як надзвичайно смачну складову та природні профілактичні ліки, — варто балувати себе стравами з цією олією.

Користь гірчинки

Користь гірчинки

Якщо ви належите до числа людей, які піклуються про своє здоров’я, у вас на кухні обов’язково є оливкова олія. Чому вона корисна і чи є справді ідеальною для здоров’я людини? Всі жири поділяються на так звані насичені, тобто тверді, — масло, смалець, сало, та рідкі, або ненасичені, які називають оліями.

Коли картопля пахне лавандою

Коли картопля пахне лавандою

Український другий хліб — головне — не варто поєднувати з надмірною кількістю першого і винятково білками. Тоді улюблена картопля не залишатиме зайвих складок на талії. А якщо вам набридли просто пюре чи навіть смажена картопля, трохи поекспериментуйте на кухні.

Очищення душі і тіла

Очищення душі і тіла

Весна душі — так називають християни Великий піст, який почався цього тижня. Сорок днів перед Великоднем — це нагода очистити свою душу прощенням, любов’ю і молитвами, а тіло — пісними стравами і помірністю в їжі. Жодним чином утримання від споживання деяких продуктів — це не голодування.