Вдихнемо запах свіжих яблук

Вдихнемо запах свіжих яблук

Щоб спекти прісний пиріг із яблуками, для тіста потрібно 2 склянки борошна, 0,5 чайної ложки соди, 7–8 столових ложок води, 0,5 склянки олії, сіль, 2–3 столові ложки цукру; для начинки — лише кілька яблук і трохи цукру та кориці. Спочатку треба замісити прісне тісто на олії та соді з цукром. Розкачувати разів 3–4, перемащуючи олією, щоб вийшло тісто на зразок листкового.

Гріємося першим

Гріємося першим

Коли холодно, значно частіше, ніж у теплу пору року, хочеться зігрітися смачною першою стравою. Хтось може не повірити, але навіть діти в осінньо–зимову пору замовляють приготувати суп. Якщо ваші не виявляють ініціативи, спробуйте припросити до корисних страв самі.

Солодкий спомин про літо

Солодкий спомин про літо

Якщо полюбляєте випічку із не дуже великою кількістю борошна, пиріг із вишнями — саме те, що вам потрібно. Отже, беріть 500 г вишень без кісточок (консервованих або морожених), 250 г пшеничного борошна, 150 г цукру, 125 г охолодженого вершкового масла, 120 г волоських горіхів або мигдалю, яйце, 4 білки.

Із записника галицької ґаздині

Із записника галицької ґаздині

Це вже зараз я, уродженка Житомирщини, багато наслухалася про славнозвісну галицьку кухню. А проходячи діалектичну практику на Галичині під час навчання, почувалася, як славнозвісний збирач фольклору Шурик із радянського фільму «Кавказька полонянка». Тільки кіногерой «спеціалізувався» на тостах, я а — на стравах.

Чоловічий пляцок на «післясмак»

Обов’язковий атрибут будь–якого святкового столу на Західній Україні — пляцки — великі торти–пироги на всю бритванку (деко) із різноманітними кремами, намазками, начинками і посипками. Їх ріжуть маленькими шматочками і залишають на «післясмак».

Завиванці–«віночки»

Завиванці–«віночки»

Сир і мак — для багатьох два найулюбленіші продукти. Разом вони у запашній випічці — суцільна насолода. Спробуйте сирний «вінок» з маковою начинкою, радить львів’янка Ніна Рудько. Для тіста потрібно 150 г сиру, 50 мл олії, 50 мл сметани, яйце, 3 склянки борошна, пакетик ванільного цукру , 3 склянки борошна, четвертина чайної ложки соди, дрібка солі і 70 г цукру.

Капустяний сезон

Капустяний сезон

Якщо серед харчових припасів не надто багато продуктів, тільки здається, що з них нічого не можна приготувати. Є борошно, яйця, цибуля і капуста — з них можна спекти пиріг. А ще додати кілька інгредієнтів — і різними смачнющими пирогами можна радувати сім’ю хоч через день.

Мама поганого не порадить

Мама поганого не порадить

Перегляд більшості телепрограм нічого корисного не приносить дітям. Утім саме завдяки телевізору впродовж останнього часу популяризувався вислiв «мама поганого не порадить». Ці слова можна прив’язати практично до будь–якої ситуації. І до харчування також.

Корінь стрункої фігури

Корінь стрункої фігури

Нашарування на себе верхнього одягу в осінню пору дає змогу і чоловікам, і жінкам менш прискіпливо дивитися на свою фігуру. І тому в багатьох поволі починають з’являтися зайві спочатку грами, а потім і кілограми. Особливо цьому сприяє калорійний «другий хліб» українців — картопля — і любов до хлібобулочних виробів.